kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #271  
Stary 05-06-2023, 11:28
Grenlandia Grenlandia is offline
Member
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Posty: 73
Domyślnie

Na pewno warto chodzić na rehabilitacje do jakiegoś dobrego ośrodka. Na pewno warte uwagi są terapie McKenziego. Dobrze też zaopatrzyć się w sprzęt ortopedyczny https://www.ortmed.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #272  
Stary 11-06-2023, 20:17
jenet jenet is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 1 439
Domyślnie

W przypadku problemów z bólem kręgosłupa, specjalne wkładki ortopedyczne do butów mogą okazać się pomocne. Ból kręgosłupa często jest związany z niewłaściwym ułożeniem stóp, co prowadzi do nieprawidłowej postawy ciała i nadmiernego obciążenia kręgosłupa. Wkładki ortopedyczne https://swiatpodologii.pl/wkladki-ortopedyczne/
do butów zapewniają wsparcie dla stóp, poprawiając równowagę i ułożenie ciała. Dzięki odpowiedniemu ułożeniu stóp, wkładki ortopedyczne mogą zmniejszyć napięcie mięśniowe, odciążyć kręgosłup i złagodzić ból.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #273  
Stary 15-06-2023, 11:59
kanda kanda is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2020
Posty: 197
Domyślnie

Tak, jak mówiłam - ja bym w takim przypadku jak najszybciej robiłam USG. Nie czekaj na skierowanie. Możesz ich do nich - https://multimed.pl/cennik/cennik-usg/ Badanie zrobią od ręki, tzn. musisz wcześniej umówić się na wizytę, ale nigdy nie czekałam na to jakoś długo. Raczej zawsze udawało się to załatwić ekspresowo, tak więc można. Inna sprawa, że miałam też konsultację, zalecenia i to szczególnie robi różnicę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #274  
Stary 16-06-2023, 08:57
renata.kowalska renata.kowalska is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2023
Posty: 24
Domyślnie Fizjoterapia Poznań

Też zmagam się z bólami kręgosłupa. Na początku myślałam, że to właśnie zwykłe bóle związane z pracą w pozycji siedzącej, ale po wizycie u fizjoterapeuty, Szymona Budnika w Poznaniu, okazało się że cierpię na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. Chodzę teraz regularnie na sesje fizjoterapii i jest lepiej w tej kwestii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #275  
Stary 23-06-2023, 11:29
wlarson's Avatar
wlarson wlarson is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2023
Posty: 1
Domyślnie

Istnieje wiele domowych sposobów walki z bólem kręgosłupa. Jednym z nich są plastry przeciwbólowe, których stosowanie zalecane jest w przypadku długotrwałych bólów mięśni i stawów o natężeniu umiarkowanym oraz w stłuczeniach i urazach mechanicznych.



___________________________
plastry przeciwbólowe
Odpowiedź z Cytowaniem
  #276  
Stary 27-06-2023, 22:22
Basiencja Basiencja is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2013
Posty: 68
Domyślnie Medicalmoksa

Moje problemy z bólami kręgosłupa przy siedzącym trybie życia narastały od dłuższego czasu. Mój ortopeda nastraszył mnie, że prawdopodobnie nie odbędzie się bez operacji. Jak mówi to ortopeda to jest to dla mnie bardzo ważna sprawa. Nie chciałam poddawać się operacji kręgosłupa, bo wiem, że to może być nienajlepsze rozwiązanie. Szukałam możliwości skorzystania z rehabilitacji jak najdłużej. Okazało się, że bardzo mi pomogły nieodpłatne zabiegi na materacach ceramicznych Medicalmoksa. W Krakowie, Gliwicacj i Jaworznie można zapisać się na 120 bezpłatnych 80 minutowych zabiegów w salonach Medical Moksa, bez kolejek i bez skierowania. Skład ceramiki jest ściśle chronioną tajemnicą producenta, mata wytwarza fale podczerwone. Ciepło dalekiej podczerwieni jest bezpieczną energią światła, której nie może zobaczyć ludzkie oko i stymuluje ciepło wydzielane przez Słońce. Ciało ludzkie może łatwo absorbować ciepło dalekiej podczerwieni ze względu na jego zdolność głębokiej penetracji. Badania wykazały, że fale dalekiej podczerwieni mogą przeniknąć nawet do 7-8 cm w tkanki mięśniowe i więzadła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #277  
Stary 18-07-2023, 09:18
malllwiina malllwiina is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2023
Posty: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaśka
Cześc. Pracuję 8 godzin w pozycji siedzącej. Niestety ale skutkuje to bólami kręgosłupa... Zastanawiam się czy są moze jakieś sposoby na to aby to wyleczyć. Może ktoś mi doradzi?

Polecam masaż potrafi zdziałać cuda. Na pewno zlikwiduje napięcie mięśniowe i rozluźni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #278  
Stary 25-08-2023, 19:05
wojtas wojtas is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2021
Posty: 1 161
Domyślnie

Muszę przyznać, że od dłuższego czasu poszukuje odpowiedniego specjalisty, który mógłby zająć się moim kręgosłupem. Koleżanka doradziła mi, żebym wolnej chwili zgłosiła się do CM Gamma w Warszawie na ul Broniewskiego 3 i jestem ciekawa, czy by kiedykolwiek korzystaliście może z ich usług. Dajcie mi znać, a będę wam bardzo wdzięczna za wszelkie opinie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #279  
Stary 27-08-2023, 21:03
Paulisss Paulisss is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 6 988
Domyślnie

Sprawdzonym sposobem na walkę z bólem kręgosłupa jest na pewno zabieg krioterapii https://rehab-sopot.pl/krioterapia/ . W dzisiejszych czasach jest to popularna metoda wykorzystywana w leczeniu różnego rodzaju schorzeń układu ruchu. Ja poddałam się temu zabiegowi, więc polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #280  
Stary 29-08-2023, 09:49
kanda kanda is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2020
Posty: 197
Domyślnie

A ćwiczenia na takiej piłce - https://hop-sport.pl/pilki-gimnastyc...-czerwona.html ? Czy przy problemach z kręgosłupem można tak trenować? Słuszny kierunek czy średnio? Jak to wyglądało u Was?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:47.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.