kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 10-10-2014, 06:49
Kaśka's Avatar
Kaśka Kaśka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 347
Domyślnie Kredyt hipoteczny. Jaką ratę płacicie?

Cześć dziewczyny - na pewno znajdą się wśród Was te, które obecnie spłacają kredyt hipoteczny. Czy mogłybyście mi napisać jaką mniej więcej ratę obecnie płacicie?
Razem z męzem wynajmujemy obecnie mieszkanie, koszt jest bardzo wysoki i pewnie wyższy niż rata jaką musielibyśmy płacić. Niestety ale mamy niskie dochody...
Czy ciężko jest obecnie uzyskać taki kredyt? Jakie są Wasze doświadczenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 13-10-2014, 07:30
dorocina's Avatar
dorocina dorocina is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 282
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaśka
Cześć dziewczyny - na pewno znajdą się wśród Was te, które obecnie spłacają kredyt hipoteczny. Czy mogłybyście mi napisać jaką mniej więcej ratę obecnie płacicie?
Razem z męzem wynajmujemy obecnie mieszkanie, koszt jest bardzo wysoki i pewnie wyższy niż rata jaką musielibyśmy płacić. Niestety ale mamy niskie dochody...
Czy ciężko jest obecnie uzyskać taki kredyt? Jakie są Wasze doświadczenia?
Ja również jestem zdania,że wynajem totalnie się nie opłaca. Płacisz kasę komuś a tak przynajmniej spłacałabyś własne mieszkanie.
Jesli masz niskie dochody to na pewno nie będzie tak lekko niemniej warto jest się popytać.
Tutaj:
http://www.comperia.pl/ranking-kredy...otecznych.html
Możesz sobie przejrzeć ranking wszystkich kredytów hipotecznych na rynku. Zrób sobie na początku takie zestawienie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 15-10-2014, 07:41
jmalinowska's Avatar
jmalinowska jmalinowska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 148
Domyślnie

Kaśka. No sama musisz się zorientować. Pobiegaj sobie po wszystkich bankach. Przejrzyj sobie oferty.
Ja raczej Ci konkretnie nie doradzę w jakim banku ponieważ sama brałam kredyt ponad 8 lat temu.
Dorocina dała tutaj jednak dobre zestawienie tak wiec sobie popatrz.
Obecnie nie jest tak łatwo o kredyt tak więc jeśli masz niskie dochody to może być jednak problem.////
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 20-10-2014, 06:59
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Obecnie coraz częściej myślimy z moim partnerem o kredycie mieszkaniowym. Tak jak już zauważono - wynajem mieszkania się kompletnie nie opłaca - wychodzi to bardzo drogo. Może zobacz tu i przejrzyj jakie są aktualnie dostępne oferty kredytowe i zastanów się czy jest to dla Ciebie opłacalne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 22-10-2014, 06:47
Kaśka's Avatar
Kaśka Kaśka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 347
Domyślnie

Dzięki za wszystkie rady. No właśnie cena wynajmu totalnie nas dobija obecnie...
Jest wysoka szczególnie,ze mieszkam w jednym z większych miast.
Chciałabym jeszcze zapytać się Was o wkład własny. Razem z mężem mamy jedynie jakieś 5%.
Myślicie, że to wystarczy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 03-11-2014, 09:58
dorocina's Avatar
dorocina dorocina is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 282
Domyślnie

W tym roku z tego co wiem do kredytu jeśli ma się odpowiednie dochody nawet nie trzeba mieć wpływu własnego. Z kolei od stycznia 2015 ma być to właśnie te 5% wkładu własnego. Potem co roku mają to zwiększać do 30% tak wiec obecnie jest to najlepszy okres na branie tego typu zobowiązań. Zastanów się nad tym .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 04-11-2014, 05:47
jmalinowska's Avatar
jmalinowska jmalinowska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 148
Domyślnie

5% wkładu własnego to w sumie nie jest aż tak dużo tak więc można sobie raczej poradzić moim zdaniem. Szczególnie jeśli mieszkanie nie jest takie drogie.
Moja rada to nie porywaj się z motyka na słońce. Po prostu bierz mieszkanie mniejsze, tańsze tak aby rata kredytu nie była taka wysoka. Musisz mieć pewność,że go będziesz mogła spłacać tak więc nie będzie dla Ciebie dużym obciążeniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 04-11-2014, 15:22
elka77 elka77 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 745
Domyślnie

Z nowym rokiem ma być 10%, a za dwa lata 15%. Jestem ciekawa kogo będzie na to stać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 06-11-2014, 09:56
Kaśka's Avatar
Kaśka Kaśka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 347
Domyślnie

Ja również... Szczególnie,że ceny mieszkań wcale obecnie takie niskie nie są . I tak praktycznie nikogo nie stać na kupno mieszkania za gotówkę bo nie każdy ma bogatych rodziców. A z drugiej strony tak całe życie wynajmować mieszkanie to również nie tak bardzo. Jednak człowiek w pewnym okresie życia chce mieć tę stabilizację mieszkaniową. Pewne mieszkanie, bezpieczeństwo finansowe. Nie sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 07-11-2014, 06:37
dorocina's Avatar
dorocina dorocina is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 282
Domyślnie

Dokładnie. My również braliśmy kredyt na mieszkanie ale mieliśmy tak komfortową sytuację,że pracowaliśmy kiedyż za granicą i sporo sobie odłożyliśmy.
Tak więc mieliśmy bardzo duży wkład własny na kupno mieszkania.
Nie wyniosło nas to aż tak dużo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:58.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.