kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Praca
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 31-03-2015, 13:12
marysska0011 marysska0011 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 15
Domyślnie Dokształcanie się po szkole średniej

Rok temu skończyłam liceum, od razu poszłam na studia, ale kierunek który wybrałam okazał się niewypałem, zupełnie nie potrafię się odnaleźć. Jak najszybciej chciałabym znaleźć jakąś pracę. Ale po liceum, bez żadnego wyuczonego zawodu ciężko coś znaleźć. Dlatego pomyślałam, żeby może pójść na jakieś kursy zawodowe -np. kelnerki, albo barmanki. Nie wiem tylko, czy dużo takie kursy kosztują. A może da się jakoś wkręcić na bezpłatne szkolenia? W grę wchodzą Gliwice i najbliższe okolice, mogą być nawet Katowice. Gdzie znajdę oferty takich kursów? Może jakoś urząd pracy mógłby mi pomóc?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 01-04-2015, 23:33
Saigon Saigon is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 8
Domyślnie

Z tego co mi wiadomo, to aby urząd pracy współfinansował kurs trzeba mieć zaświadczenie od pracodawcy z w którym zobowiąże się, że Cię zatrudni, choć nie wiem czy coś się nie zmieniło w tym temacie. Jakby się nie udało załatwić przez urząd pracy, to mimo wszystko warto zrobić sobie kurs, bo jakiś podstaw się nauczysz, a pracę powinnaś znaleźć nawet nie mając doświadczenia w zawodzie, bo zapotrzebowanie jest spore.Do tego czasem szkoły są bezpłatne, bo są współfinansowane przez UE, więc warto się uczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 04-04-2015, 10:41
glosnaaJaa glosnaaJaa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 10
Domyślnie

A myślałaś o szkole policealnej? Miałam taką sytuację, że nie stać mnie było na studia, ale w moim mieście były ciekawe, bezpłatne kursy w szkole policealnej, na które się zapisałam i do dziś nie żałuję. Bardzo fajna sprawa, może poszukaj czegoś takiego blisko siebie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 04-04-2015, 20:22
Zebra19563 Zebra19563 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 10
Domyślnie

A czy na takie bezpłatne kursy trudno się dostać? Też jestem w podobnej sytuacji jak autorka i w dodatku nie mam kasy na drogie kursy barmańskie, które kosztują nawet 5 tysiecy złotych. Nie mam też żadnych znajomości, więc muszę liczyć tylko na siebie. Sama nie wiem, co chciałabym robic w przyszłości i to chyba największy problem, który mam w tej chwili.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 04-04-2015, 20:37
marysska0011 marysska0011 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 15
Domyślnie

Cytat:
Napisał glosnaaJaa
A myślałaś o szkole policealnej? Miałam taką sytuację, że nie stać mnie było na studia, ale w moim mieście były ciekawe, bezpłatne kursy w szkole policealnej, na które się zapisałam i do dziś nie żałuję. Bardzo fajna sprawa, może poszukaj czegoś takiego blisko siebie?

No tak szkoła policealna też wchodzi w grę. Z tym, że wiadomo... kurs trwa krócej niż nauka w szkole policealnej - zawsze to minimum 4 semestry, więc trzeba liczyć, że dopiero za 2 lata zdobędę jakieś papiery. Dlatego jestem gotowa zapłacić za kurs i zatrudnić się gdziekolwiek, żeby tylko zdobywać doświadczenie. Może uda mi się załapać na jakieś bezpłatne kilkudniowe szkolenia - zawsze to coś.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 27-04-2015, 11:21
Paulisss Paulisss is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 6 936
Domyślnie

Uważacie, że udział w różnego rodzaju szkolenia biznesowych ma sens? Jeżeli prowadzi się małą działalność. Na stronie http://www.intra-biznes.pl znalazłam bardzo interesujące szkolenia dla menadżerów, itd. Uważacie, że one mają sens? Warto na takie szkolenia chodzić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 13-05-2015, 12:12
Ewa_Jabłkowska Ewa_Jabłkowska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 714
Domyślnie

Jest mnóstwo zawodów, które nie wymagają wykształcenia wyższego. Najważniejsze jest doświadczenia i umiejętności. Próbuj od staży. Kursy rób przy okazji. Powodzenia!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 20-05-2015, 18:45
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Ostatnimi czasu rośnie znaczenie szkoleń z zakresu komunikacji interpersonalnej. Czytałam o tym, że szkolenia z obsługi klienta drogą do rekomendacji i argumenty zawarte w tym artykule zdecydowanie do mnie przemawiają, więc może iść w tym kierunku?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 15-06-2015, 12:47
katakata katakata is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 311
Domyślnie

Myślę, że dobrym pomysłem jest też zostanie dietetykiem z Akademia Dietetyki Warszawa. To fajna szkoła, w której świetnie przygotowują do zawodu, więc warto ją wypróbować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 19-04-2016, 11:40
boguska boguska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 1 029
Domyślnie

Po szkole średniej najlepiej iść na studia. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości zawsze możesz iść np do optyk szkoła policealna lub jakiejś innej szkoły policealnej a później na studia. Moja siostra tak zrobiła i jest zadowolona.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:49.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.