kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 30-07-2019, 14:40
Matyylda Matyylda is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2016
Posty: 583
Domyślnie ból ucha - czym zwalczyć?

Cześć, od kilku dni pobolwea mnie ucho, mam takie uczucie kłucia i czuję, jakby było zatkane. Czym można złagodzić dolegliwości? Nie chcę isc do laryngologa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 30-07-2019, 15:11
Patena Patena is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 392
Domyślnie

hmm taki ból może skończyć się zapaleniem ucha więć polecam szybko działać bo faktycznie moze sie okazać, ze nie obejdzie się bez pomocy lekarskiej. Kup sobie takie krople lix bez recepty. Działaja przeciwbólowo i przeciwzapalnie wiec na bank ci pomogą. Ja używam ich zawsze jak mam problemu z uszami, zakraplam też uszy córce jak ją zawieje i boli ją ucho.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 31-07-2019, 20:31
Paya Paya is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Posty: 207
Domyślnie

Wydaje mi się, że ból uszu najbardziej doskwiera w wieku dziecięcym. Do dziś pamiętam jaki to ból, moje pociechy niestety też się z tym zmagają. Jeżeli tylko usłyszycie, że dziecko skarży się na ból uszu, pojawiają się pierwsze objawy to naprawdę nie bagatelizujcie tego. Trzeba zadziałać od razu, by nie doszło do poważnego zapalenia. W przedstawionym artykule dowiecie się jakie są sposoby na bolące ucho. Warto się z nimi zapoznać, by szybko pomóc swojemu dziecku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 16-09-2019, 21:46
justa31 justa31 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 204
Domyślnie

bólu ucha na pewno nie można bagatelizowac, mnie tak bolało, ale nim się dostalam do lekarza to się sama wyleczylam. Kupiłam sobie krople Lix i kilka dni zakraplalam, zmniejszyly ból bo one mają lidokainę w składzie przciwbolową.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 18-09-2019, 10:56
maryla328 maryla328 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2016
Posty: 332
Domyślnie

Bólu ucha w brew pozorom nie da się pozbyć od tak. Możesz spróbować jakichś domowych sposobów czy też leków bez recepty. Jednak jeśli ból będzie się nasilał konieczna jest wizyta u lekarza. Ten sam oceni czy wystarczy jakiś antybiotyk czy konieczna będzie konsultacja u laryngologa. Jeśli o nich chodzi to tutaj Laryngolog Warszawa znajdziesz wielu lekarzy tej specjalizacji w jednym miejscu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 10-11-2019, 00:25
Paulisss Paulisss is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 6 939
Domyślnie

Jeśli chodzi o takie rzeczy to nie ma sensu czekać i od razu udać się do specjalisty. W Warszawie najlepszych laryngologów znajdziesz na https://swiatprzychodni.pl/specjalno...olog/warszawa/, dodatkowo możesz od razu sprawdzić jaka jest do niego aktualnie kolejka. W Twoim przypadku nie czekałabym do najlepszego, a udała bym się do tego, który ma najkrótszy czas oczekiwania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 22-11-2019, 14:22
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 861
Domyślnie

Cześć

Wiesz co nigdy nie można wykluczyć zapalenia ucha. Koniecznie sprawdź ten link https://www.fonix.pl/bol-uszu/infekc...-postepowanie/ . Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego problemu. Okazuje się, że z tym nie można ryzykować! Co ciekawe, postępowanie przy zapaleniu ucha może wyglądać różnie, zależnie od różnych czynników. Warto tutaj wspomnieć o czynnikach takich jak: wiek pacjenta czy chociażby intensywność zapalenia. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 28-11-2019, 17:20
Aga452 Aga452 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Posty: 42
Domyślnie

Bólu ucha nie możesz bagatelizować. Jeśli nadal Cię boli to koniecznie udaj się do lekarza. Niezależnie od przyczyny nieleczony ból ucha może mieć poważne skutki takie jak niedosłuch. Wiem, bo ja tak zbagatelizowałam ból ucha po niegroźnym wypadku i później przez długi czas nosiłam aparat słuchowy na lewym uchu, którego się po prostu wstydziłam (byłam dzieckiem). Teraz co prawda w sprzedaży są takie najmniejsze aparaty słuchowe https://www.signia-aparatysluchowe.pl/pure312x/, których na pierwszy rzut oka nawet nie widać, ale przecież lepiej nie dopuścić do sytuacji, kiedy noszenie ich jest niezbędne do dobrego funkcjonowania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 21-03-2020, 23:08
Czika Czika is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Posty: 3
Domyślnie

Nie można lekceważyć nawet lekkiego bólu ucha, ba! nawet uczucia dyskomfortu czy przytkania, rozpierania, uciskania w uchu! To wszystko świadczy o tym, że jest nadmiar woskowiny w uchu, a to może prowadzić do zapalenia ucha o różnym podłożu. Ja miałam jedno zapalenia ucha i zrobię wszystko, żeby uniknąć kolejnego, a także uchronić przed nim swoje dzieci, bo wiem co to jest za masakra i ból taki jakby ktoś wiercił w czaszce. Dlatego ważne jest dbanie o higienę uszu i regularne usuwanie woskowiny https://www.fonix.pl/higiena-uszu/ja...sisz-pamietac/ , zwłaszcza w okresie kiedy kąpiemy się lub pływamy w basenach w szczególności, bo to zamknięty zbiornik wodny i łatwiej o kontakt ze zjadliwymi bakteriami i infekcję. Ja regularnie tego używam, u siebie i u dzieci, na szczęście skład ma naturalne podłoże, więc nie ma obaw, że wpuszczamy do ucha jakąś koszmarną chemię. No i ważne też, żeby pamiętać, że czyszczenie uszu to jedno, ale warto mieć zaufanego laryngologa i z nim się konsultować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 15-12-2020, 03:54
karo karo is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 714
Domyślnie

Czemu nie chcesz iść do laryngologa? Trochę nie rozumiem podejścia. Taki lekarz jest przecież po to żeby pomóc. Jak mowa o najlepszych specjalistach to zobacz na stronie https://scanmed.pl/centra-medyczne/z...ych/laryngolog gdzie się wybrać. Ból ucha lubi nawracać, jak nie wyleczysz od razu dobrze to najbardziej prawdopodobne jest, że za jakiś czas dolegliwość wróci.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:04.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.