kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZWIĄZKI > Partner
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 15-06-2015, 19:23
Irrena Irrena is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 15
Domyślnie Przeciwieństwa się przyciągają

Świat jest pełen stereotypów-baby do garów, mężczyźni lepiej prowadzą samochód, faceci sprawdzają się lepiej w pracy fizycznej, a blondynki mają niższy iloraz inteligencji. Doświadczenie podpowiada, że nie do końca tak jest...a co myślicie o powszechnie funkcjonującej opinii, że kobieta i mężczyzna są inaczej skonstruowani? Że to po prostu inna płeć, dwa żywioły-ogień i woda? Czy według Was związki oparte na przeciwieństwie mają większą siłę, trwają dłużej? Co o tym myślicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 17-11-2015, 12:51
Smile Smile is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 342
Domyślnie

ja jestem zdania że osoby o całkowicie odmiennych charakterach mają szansę na szczęśliwy związek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 17-11-2015, 15:42
morgana morgana is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 6
Domyślnie

Wschodnie filozofie oparte są na zasadzie, że przeciwieństwa budują równowagę. Stąd symbol yin i yang. Myślę, że przeciwieństwa mogą doskonale się uzupełniać. Tylko raczej nie szłabym w takie zbyt skrajne przeciwieństwa, bo to mogłoby być zbyt trudne do zbudowania związku na dłuższą metę. A co do stereotypów to myślę, że nie trzeba się nimi zbytnio przejmować. U nas w domu gotowaniem zajmuje się mężczyzna, ja nie mam w ogóle talentu do przyrządzania potraw. Po zjedzeniu posiłku przygotowanego przeze mnie można co najwyżej nabawić się niestrawności .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 26-11-2015, 23:00
Nataliasr's Avatar
Nataliasr Nataliasr is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 6
Domyślnie

Ja nie wierzę w związki, oparte na przeciwieństwach i żadna filozofia wschodnia nie przekona mnie do zmiany zdania. Takie odmienne podejście do wielu spraw może być ciekawe, kiedy jesteśmy na etapie wzajemnej fascynacji, bardziej kierujemy się sercem niż rozumem. Ale to pierwsze zakochanie mija wraz z pojawieniem się prozy życia codziennego i wtedy nagle okazuje się, że to, co było tak uroczo odmienne, jest jednak nie do zaakceptowania. Stąd biorą się rozwody w pierwszych 24 miesiącach po ślubie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 27-11-2015, 12:25
MigotkaJulia's Avatar
MigotkaJulia MigotkaJulia is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 5
Domyślnie

związek owszem może się uda, na pewno będzie namiętny ale długotrwały związek już nie ma prawa bytu z kimś kto jest przeciwieństwem ciebie. Wszystkie wasze odmienne poglądy będą prowadzić do kłótni
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 11-12-2015, 13:36
Smile Smile is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 342
Domyślnie

wiadomo, ze przeciwieństwa mają tez swoje minusy ale generalnie, jak pamiętamy z lekcji fizyki, + oraz + a także - i - się odpychają. Dopiero + i- się przyciągają. W życiu tez tak jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 22-03-2016, 13:23
Kostka Kostka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2014
Posty: 1 386
Domyślnie

Charakter to jedno, mimo wszystko uważam, że związek to coś więcej. Są pewne rzeczy, o których powinno się pamiętać: http://eu-eu.eu/co-jest-najwazniejsze-w-zwiazku/. Ale tak naprawdę każda para powinna wypracować pewne normy, co jednak nie oznacza, że nie powinno się zapominać o takich cechach jak zaufanie czy wzajemny szacunek. A charaktery? Mogą się wypracować
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 30-04-2016, 09:11
Dafne34 Dafne34 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 847
Domyślnie

Ja tak sobie myślę, że jednak te przeciwieństwa w jakimś stopniu się uzupełniają, jak jednak znaleźć tego jednego jedynego? Mnie osobiście typowe portale randkowe już dawno zraziły, więc może poszukać szczęścia, szukają miłości przez katolickie biuro matrymonialne http://czysteserca.pl/ . Jak sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 13-05-2016, 06:22
laamcha's Avatar
laamcha Mężczyzna laamcha is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2016
Posty: 4
Domyślnie

To prawda. Ja z mężem jesteśmy całkowicie różni, ale się dopełniamy.
__________________
Strata rozumu jest największą stratą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 24-05-2016, 07:37
Smile Smile is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 342
Domyślnie

gdyby mój mąż był taki sam jak ja, to z pewnością byśmy się pozabijali
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:01.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.