kobiety.net.pl   
Strona g³ówna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Zwi±zki   ¯ycie   Klub  


Wróæ   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa u¿ytkownika
Has³o
Zarejestruj siê FAQ Blogi Galerie U¿ytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzêdzia w±tku Przeszukaj ten w±tek Wygl±d
  #1  
Stary 29-12-2015, 12:07
anusiamat's Avatar
anusiamat anusiamat is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Posty: 5
Domy¶lnie Zosta³am oszukana przez nieuczciw± ekipê remontow±

Witam, proszê o pomoc, co zrobiæ w sytuacji opisanej poni¿ej. Wynajê³am ekipê remontow± która mia³a kompleksowo odnowiæ mi ³azienke. Umowa by³a taka, ¿e najpierw wp³acam zaliczkê, a po zakoñczeniu prac ureguluje resztê. Prace oszacowano na 2 tygodnie. Pierwszego dnia remontu pojawi³o siê dwóch fachowców, jeden wymierzy³ pomieszczenie, drugi sku³ stare kafelki i zapowiedzieli, ¿e pojawia siê nastêpnego dnia ju¿ wiêksz± ekip±. I od tego momentu, jak tylko dostali pieni±dze s³uch o nich zagin±³! Jestem w¶ciek³a bo nie do¶æ, ze zosta³am oszukana to jeszcze moja ³azienka jest kompletnie rozgrzebana, jak zdemolowana. Dobrze chocia¿, ¿e nie zap³aci³am im ca³o¶ci z góry, ale to nie zmienia faktu, ¿e firma zniknê³a prawie z tysi±cem z³otych i zostawi³a mnie ze zrujnowana ³azienk±. Co mogê w takiej sytuacji zrobiæ? Postanowi³am ich sprawdziæ na w³asn± rekê i oczywi¶cie wyszukiwarka d³u¿ników pokaza³a mi to czego siê obawia³am - s± to prawdopodobnie naci±gacze, zad³u¿eni na kilkana¶cie tysiêcy z³otych. W takim razie firma musi byæ zarejestrowana, wszystkie dane wydaj± siê byæ prawdziwe jednak do kogo z moim problemem mam siê skierowaæ? Czy kto¶ by³ w podobnej sytuacji lub wie jak to wygl±da od strony prawnej? Dodam, ze mam kopie wcze¶niej spisanej umowy. Bêdê wdziêczna za wszelkie wskazówki.
Odpowied¼ z Cytowaniem
  #2  
Stary 30-12-2015, 15:04
Smile Smile is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 342
Domy¶lnie

na Twoim miejscu posz³abym do prawnika i jego poradzi³a sie co z tym fanetm zrobiæ.
Odpowied¼ z Cytowaniem
  #3  
Stary 04-01-2016, 18:25
Ladye Ladye is offline
Member
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Posty: 77
Domy¶lnie

Rozumiem, ¿e odpowiednia umowa zosta³a spisana i podpisana przez obydwie strony?
__________________
Gdyby Bóg by³a kobiet±, nigdy by nie pozwoli³a, ¿eby siê ty³o po jedzeniu.
http://terapiarodzinna.com - psychoterapia w nurcie systemowym
Odpowied¼ z Cytowaniem
  #4  
Stary 05-01-2016, 15:15
Ewa_Jab³kowska Ewa_Jab³kowska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 714
Domy¶lnie

To nie wiedzia³a¶, ¿e "fachowcom" nie p³aci siê przed robota tylko po? Jak to siê mówi... m±dry Polak po szkodzie.
Odpowied¼ z Cytowaniem
  #5  
Stary 19-01-2016, 09:58
Premix's Avatar
Premix Premix is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2016
Posty: 6
Domy¶lnie

Naci±gaczy jest pe³no a zw³aszcza tak zwanych fachowców. Kiedy robi³am prace wykoñczeniowe w naszym mieszkaniu, mówi³am znajomym, ¿e wynajê³am osobê, która pilnuje prac. Uznali to za zbêdny dodatek, ale mia³am racjê. Ten pan pilnowa³ wszystkich fachowców, ¿eby wykonali swoj± pracê, jak nale¿y. To on spisywa³ z nimi umowy w³±cznie ze szczegó³owymi danymi firmy i poszczególnych pracowników. Wiem, ¿e by³o kilka wojen, panowie chcieli po swojemu a mieli nadzór. Dziêki temu mam piêkne wnêtrze tak, jak planowa³am.
Odpowied¼ z Cytowaniem
  #6  
Stary 19-01-2016, 13:05
Smile Smile is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 342
Domy¶lnie

no i jak za³atwi³a¶ sprawy z "fachowcami"?
Odpowied¼ z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzêdzia w±tku Przeszukaj ten w±tek
Przeszukaj ten w±tek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygl±d

Zasady pisania postów
Nie Mo¿esz: tworzenie nowych w±tków
Nie Mo¿esz: odpowiadanie na posty
Nie Mo¿esz: wys³anie za³±czników
Nie Mo¿esz: edytowanie swoich postów

vB code jest W³.
U¶mieszkiW³.
kod [IMG] jest W³.
kod HTML jest Wy³.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:04.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.