![]() |
Co na zaparcia?
Hej, jakie macie sposoby na zaparcia? Często mam tą dolegliwość, korzystam z colon pack który jest skuteczny i nie zawodny ale nie zawsze mam go pod ręką. Może macie jakieś domowe sposoby?
|
Może jakieś kefiry i zsiadłe mleko? I probiotyki? Powinny pobudzić pracę jelit. :)
|
Dużo ruchu i mało stresu :)
|
Może dietetyk by ci pomógł.
Dobrze dobrana dieta potrafi zdziałać cuda. Też korzystałam i wiem co piszę :) A na takie zaparcie to spróbuj kefiru z ogórkiem i koperkiem, mnie mało tyłka nie rozerwało. |
Kochane a znacie przyczyny zatwardzenie u dziecka bo maleństwo się męczy a ja nie wiem jak mu pomóc co radzicie mi zrobić. Proszę o rady doświadczone mamusie :)
|
Cytat:
O to to ! Albo śliwki i mleko hehe |
Zaparcia
Cytat:
Hej, ja na zaparcia dla dzieci polecam dicopeg junior, a na zaparcia dla dorosłych dicopeg 10g. Jest łagodny dla organizmu, nie zauważyłam po nim żadnych skutków ubocznych i naprawdę jest skuteczny. Już nie czuję się przy nim taka ociężała. |
Na zaparcia dużo wody, dużo ruchu, jak najmniej cukru i najlepiej spokojny tryb życia. U mnie się taka kombinacja sprawdziła, można się wspomóc lekami, bo jeśli nie zaradzimy w porę to zaparcia mogą spowodować hemoroidy problem wtedy będzie dużo większy. Wtedy zazwyczaj leczy się czopkami typu http://www.ruskorex.pl/ są bardzo skuteczne, ale zanim zaczną działać troszkę można się nacierpieć.
|
Mamy teraz sezon na śliwki, a to jest świetny sposób na zaparcia. Poza tym picie dużej ilości wody, można też wypróbować czopki glicerynowe.
|
Nie powinno się stosować czopków, słyszałam że negatywnie wpływają na jelito i można się od nich uzależnić. Bardziej naturalnym środkiem jest dicopeg 10g, mający osmotyczne działanie przeczyszczające
|
Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:20. |
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.