PDA

View Full Version : wnętrza salonu kosmetycznego


Beatta
12-06-2015, 15:49
Witajcie, mam problem i nie wiem za bardzo, jak wybrnąć z sytuacji. Otóż wynajęłam ostatnio w salonie fryzjerskim stanowisko do mojej pracy, jestem kosmetyczką i manicurzystką. Było tanio, salon prowadzi moja koleżanka, i wszystko wydawałoby się, że jest super, ale pojawił się problem... hałas. Hałas suszarek głównie, ale i rozmów, wiadomo, że u fryzjera zawsze więcej osób przychodzi. Moje klientki narzekają na hałas i pomyślałam sobie, czy czasami drewniane drzwi, odgradzające mój pokoik od salonu byłyby dobrym pomysłem? Żadne tam parawany, tylko solidne, wyciszające drzwi? Jak myślicie?

miastowa
14-06-2015, 20:32
W sumie drewniane drzwi (http://www.moric.pl/drzwi_drewniane), to całkiem niezły pomysł...acz nie najtańszy :/
Jeśli zamierzasz zagrzać tam miejsca na dłużej, to opłaci Ci się zainwestować co najmniej kilka stówek w takie drzwi, ale jeśli nie to pomyśl o przeniesieniu się.
Może warto, żeby porozmawiała z koleżanką ile planuje wynajmować Ci to miejsce i wtedy zdecyduj... Ewentualnie może uda Ci się złożyć z nią na pół ;)

efercia
15-06-2015, 00:11
Witaj, jeśli masz własny gabinet u koleżanki to rozsądnym pomysłem jest zakup drzwi. Jest to inwestycja na lata, więc nie trzeba się zbytnio przejmować ceną. Klientki, które do Ciebie przychodzą chcą się zrelaksować, więc to naturalne, że może przeszkadzać im hałas. Zwłaszcza, że zabiegi u kosmetyczki są w większości relaksujące i wyciszające. Powodzenia.

Lenka89
15-06-2015, 21:50
same drzwi ciszy Ci nie załatwią. Taka jest prawda. Musisz mieć również ściany zabezpieczone przed przenikaniem dźwięków. Jak jest ścianka z karton gipsu i w środku pusta to nawet najlepsze drzwi Ci nie pomogą.

geniuszek
18-06-2015, 16:22
Witaj, bądźmy szczerzy nikt jej ścian nie wygłuszy. W ogóle wygłuszanie ścian w salonach fryzjersko-kosmetycznych nie jest praktykowane. To normalnie jest, że jakiś dźwięk może się przedostać. Sugeruje pomówić o wstawieniu dobrych, drewnianych drzwi i będzie dobrze. Poszukaj czegoś w internecie, sprawdź koszty, a potem to przedyskutuj. Jeśli nie wyrazi zgody, to pójdź na kompromis i zapłaćcie po połowie.

Coldi
09-01-2016, 13:28
Też wydaje mi się, że drzwi może w nie wielkim stopniu zniwelują hałas jednak nie pozbędziesz się go całkowicie. Trzeba wymyślić coś innego. Jak już mówimy o takim gabinecie to powiedz gdzie kupowałaś sprzęt? Bo ja znalazłam taki juventas.pl/kosmetyki/olejki-do-masazu sklep i zastanawiam się czy tam się nie zaopatrzyć