kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > STYL > Kultura
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 20-08-2009, 20:26
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie Wydarzenia kulturalne w łódzkiej Wytwórni

DANIEL LANOIS
12.09.2009bilety:
• z kartą Wytwórnia - 100zł
• bez karty Wytwórnia - 120zł
do nabycia:
• ticketpro.pl
• Strefa Biletów, ul. Piotrkowska 59, www.strefabiletow.pl


DANIEL LANOIS

Z nieukrywaną dumą informujemy, że jeden z najwybitniejszych producentów muzycznych, współtwórca sukcesów artystycznych U2, Boba Dylana, Petera Gabriela, znakomity muzyk i kompozytor – Daniel Lanois będzie gościem festiwalu Soundedit ’09, którego pierwsza edycja odbędzie się w TOYA Studios i Klubie Wytwórnia we wrześniu tego roku.

W trakcie dwóch festiwalowych dni Lanois spotka się z publicznością podczas wyjątkowego muzycznego warsztatu, odbierze specjalną nagrodę Człowiek ze Złotym Uchem za wybitne osiągnięcia w dziedzinie dźwiękowej kreacji oraz zagra pierwszy i jedyny koncert w Polsce. Na scenie obok Lanois pojawią się członkowie jego najnowszego muzycznego projektu Black Dub: Trixie Whitley i Brian Blade.

Daniel Lanois nazywany jest najważniejszym producentem muzycznym lat osiemdziesiątych. Jako muzyk zadebiutował w 1989 roku albumem "Acadie". Kolejne to: "For the beauty of Wynona", "Shine", "Belladonna". Jego unikalny styl gry na gitarze przewinął się przez większość produkowanych przez niego płyt, a także przez wiele płyt innych artystów (włączając nominowany do GRAMMY "Don’t Give Up On Me" – SOLOMONA BURKE). Jest też autorem soundtracków do wielu filmów, m.in. do "One Million Dollar Hotel" Wima Wendersa, który napisał wspólnie z Bono.

Z biletem warto pojawić się w dzień wcześniej, 11 września. Upoważnia on bowiem do wzięcia udziału w odbywającym się tego dnia spotkaniu – warsztacie z Danielem Lanois oraz do wejścia na pokaz filmu dokumentalnego o kanadyjskim artyście - "Here Is What Is".

****
Więcej informacji o wydarzeniu: http://www.toyastudios.pl/index.php?mid=4&ide=324&ln=pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 20-08-2009, 20:27
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

TOMASZ MUCHA COLLECTIVE
17.09.2009bilety:
• przedsprzedaż studencki: 15,00 zł (dostępne tylko u dystrybutorów środowiskowych)
• przedsprzedaż z Kartą: 20,00 zł
• przedsprzedaż bez Karty: 30,00 zł
do nabycia:
• w punktach sprzedaży – pełna lista na www.wytwornia.pl

TOMASZ MUCHA COLLECTIVE

Muzyka zespołu Tomka Muchy to współczesny jazz oparty w dużej mierze na swobodnej improwizacji. Nazwa zespołu – Collective, oznacza formułę otwartą, co daje możliwość podążania do wspólnego, muzycznego celu różnymi ścieżkami. Muzyka kolektywu to połączenie jazzowej tradycji z awangardą. Znajdziemy w niej też wpływ folkloru z różnych stron świata. Już po takim doborze gatunkowym widać, jak dużym doświadczeniem, podstawami warsztatowymi i finezją cechują się członkowie kwartetu. W ich muzyce brak jest utartych schematów. Często opartym na zmieniającym się metrum tematom przeciwstawiane są swobodne wypowiedzi poszczególnych muzyków, przechodzące w kolektywną improwizację, funkowy groove lub nastrojową balladę. Wszystko to sprawia, że koncert zespołu Tomasz Mucha Collective to propozycja na bardzo wysokim poziomie.

Skład:
Tomasz Mucha – skrzypce
Łukasz Kluczniak – saksofon altowy
Andrzej Zielak – kontrabas
Arek Skolik / Bartek Staromiejski – perkusja

****
Więcej informacji o wydarzeniu: http://www.toyastudios.pl/index.php?mid=4&ide=329&ln=pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 26-08-2009, 20:15
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

Factory 2, reż. Krystian Lupa
Narodowy Stary Teatr, im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
07.09.2009, godz. 17:00organizator i bilety: Festiwal Dialogu Czterech Kultur
czas trwania przedstawienia: 7h45, godzinna przerwa

Factory 2 – zbiorowa fantazja inspirowana twórczością Andy'ego Warhola.

Spektakl jest ahistoryczną, zbudowaną na zasadzie improwizacji fantazją na temat osoby Andy'ego Warhola, jego Srebrnej Fabryki oraz ludzi, którzy się przez nią przewijali i współtworzyli jej mit. Dotyczy to zarówno przedstawionych wydarzeń, jak i scenicznych postaci, będących wariacjami na temat rzeczywistych, utrwalonych w legendzie bywalców Fabryki. Punktem wyjścia projektu była nie tylko biografia artysty, ale także to, co dotyczy kultury lat sześćdziesiątych, której symbolem jest Warhol i co – zdaniem Krystiana Lupy – znajduje echo we współczesnej kulturze. W centrum poszukiwań znalazła się grupa Warhola, rodzaj sekty z centralną postacią autystycznego i wampirycznego guru.

Srebrna Fabryka – miejsce, w którym realność płynnie przenikała się ze sztuką, plan filmowy z atelier, życie towarzyskie z performensem – stwarzała możliwość pokazania tej grupy nie tylko w tyglu życiowym, ale też twórczym. Pozwalała na ujawnienie kondycji improwizacyjnej człowieka, jej naturalnych źródeł, które Warhol wykorzystał w eksperymentach filmowych.
W Srebrnej Fabryce każdy uważał, że jest artystą; nie był jeszcze aktorem, ale już był gwiazdą.

„Kocham właśnie takich ludzi jak Freddie, niedobitki triumfującego show-biznesu, odrzucone na przesłuchaniach kwalifikacyjnych w różnych częściach miasta. Nie potrafią grać, a gdy coś robią, robią to świetnie. Posiadają cechy gwiazd, ale bez gwiazdorskiego ego – nie umieją się do niczego zmuszać. Są zbyt utalentowani by wieść «normalne życie», lecz także zbyt pewni siebie, by kiedykolwiek zostać prawdziwymi zawodowcami.” – mówił o swoich gwiazdach Warhol i przydzielał role tak, by wywołać „psychodramę osobowości”. „Film, którego nie zdążył nakręcić Warhol”, był wyjściową metaforą procesu uruchamianego przez reżysera i aktorów, kierunkiem poszukiwań, których stałym partnerem miała być rejestrująca wszystko kamera.

• scenariusz, reżyseria i scenografia: Krystian Lupa
• kostiumy: Piotr Skiba

• współpraca dramaturgiczna: Iga Gańczarczyk, Magda Stojowska
• opracowanie muzyczne: Mieczysław Mejza

• opracowanie materiałów filmowych: Łukasz Banach
• występują: Iwona Bielska, Bogdan Brzyski, Iwona Budner, Joanna Drozda, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Zbigniew W. Kaleta, Urszula Kiebzak, Sandra Korzeniak, Adam Nawojczyk, Marta Ojrzyńska, Piotrek Polak, Piotr Skiba, Katarzyna Warnke, Tomasz Wygoda, Małgorzata Zawadzka, Krzysztof Zawadzki oraz Szymon Kaczmarek (WRD PWST), Łukasz Hołuj/Rafał Libner

Krystian Lupa – (ur. 1943) reżyser teatralny, scenograf, pisarz. W roku 1969 ukończył ASP w Krakowie, a w 1978 roku reżyserię w krakowskiej PWST. Zasłynął interpretacjami literatury rosyjskiej (Fiodor Dostojewski, Michaił Bułhakow) i austriackiej (Thomas Bernhard, Robert Musil, Hermann Broch). Twórca wielu wybitnych spektakli teatralnych. Laureat prestiżowej Europejskiej Nagrody Teatralnej (2009). Jego ostatnim przedstawieniem jest Tryptyk. Marylin zrealizowany w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

więcej na www.4kultury.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 26-08-2009, 21:18
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

WIECZÓR KABARETOWY
Poniedzielski, Andrus, Grupa MoCarta, Hrabi, Krosny

05.09.2009, godz. 19:00bilety:
• przedsprzedaż z Kartą Klubu Wytwórnia: 75,00 zł
• przedsprzedaż bez Karty Klubu Wytwórnia: 80,00 zł
do nabycia:
• ticketpro.pl
• w punktach sprzedaży – pełna lista na www.wytwornia.pl
• ilość miejsc jest bardzo ograniczona


Zapraszamy na niezwykły wieczór kabaretowy!

W koncercie pt. "To jeszcze nie koniec lata… czyli swawolnych myśli krążenie” zobaczymy czołowych przedstawicieli rozrywki estradowej. Wieczór wypełnią swoją obecnością mistrzowie żartu i partytury – Grupa MoCarta, ci, dla których nie ma rzeczy niemożliwych na scenie – Kabaret HRABI oraz ten, który sobą potrafi pokazać wszystko – jedyny i niepowtarzalny – Ireneusz Krosny. Nad swawolnych myśli krążeniem czuwać będą wielcy Andrzej Poniedzielski i Artur Andrus.

Ale jeżeli uważacie Państwo, że wiecie już, czego możecie się spodziewać, porzućcie te myśli. Oczekujcie tego, co nieoczekiwane, a zapewniamy, że się nie rozczarujecie.

Podczas koncertu odbędzie się rejestracja audio-wizualna.

****
Więcej informacji o wydarzeniu: http://www.toyastudios.pl/index.php?mid=4&ide=350&ln=pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 09-09-2009, 21:48
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

ADAM MAKOWICZ
jazzowy czwartek
01.10.2009, godz. 20:00bilety:
• przedsprzedaż z Kartą Klubu Wytwórnia: 40,00 zł
• przedsprzedaż bez Karty Klubu Wytwórnia: 50,00 zł

Adam Makowicz – legenda jazzu, mistrz improwizacji, wybitny pianista, który nagrał kilkadziesiąt płyt i występował w najważniejszych salach koncertowych na świecie oraz z największymi muzykami współczesnymi. Autor kompozycji na kwartet smyczkowy i trio jazzowe, wielu utworów pianistycznych, ponad 100 krótkich kompozycji jazzowych, a także muzyki do dwóch krótkich filmów.

Urodził się w 1940 roku w Czechach na Śląsku Cieszyńskim. W jazzie zaistniał jako 15-latek, do tego stopnia, że mając 18 lat, rzucił szkołę i dom, i poszedł własną drogą, mieszkając przez dwa lata w krakowskim klubie Helikon. W 1962 roku wraz z Tomaszem Stańko utworzył Jazz Darings, uważany za pierwsze europejskie combo jazzowe, a następnie grał w zespołach Andrzeja Kurylewicza, Zbigniewa Namysłowskiego, Michała Urbaniaka, Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Grywał z Urszulą Dudziak, sam komponował. W 1977 roku, z rekomendacji Benny'ego Goodmana po raz pierwszy pojechał do USA. Drugi wyjazd, w roku 1978 był decydujący – Nowy Jork, Manhattan, stał się domem Adama Makowicza.
Otworzono przed nim legendarne świątynie muzyki – nowojorską Carnegie Hall (pierwszy jego występ, solowy, był udziałem w koncercie poświęconym zmarłemu sześć miesięcy wcześniej Errollowi Garnerowi) i klub Cookery na Greenwich Village. Zaproszony został na Festiwal Jazzowy w Newport na Rhode Island. 


Grał z największymi muzykami: Benny Goodmanem, Herbiem Hancockiem, Earlem Hinesem, Freddiem Hubbardem i Sarah Vaughan. Gra solo, a także z orkiestrami, m.in. National Symphony of Washington, London Royal Philharmonic Orchestra, Moscow Symphony Orchestra, Chester String Quartet, Amici String Quartet. Bardzo wysoko przez recenzentów został oceniony występ w duecie z Leszkiem Możdżerem w Carnegie Hall we wrześniu 2004 roku.


Poza utworami jazzowymi, ma w swoim repertuarze także klasykę, szczególnie Chopina, którym "nasiąkł" w młodości, jak sam mówi, i którego czuje po jazzowemu jak nikt inny. W USA wydał płytę poświęconą muzyce Chopina w interpretacji jazzowej, jedyną amerykańską płytę tego rodzaju w całości poświęconą temu kompozytorowi. Gra także muzykę G. Gershwina, I. Berlina, J. Kerna i C. Portera.

****
Więcej informacji o koncercie i fragmenty utworów: http://www.toyastudios.pl/index.php?...ide=351&ln=pl#
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 09-09-2009, 21:49
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie Vasti Jackson

VASTI JACKSON
24.09.2009, godz. 19.00bilety:
• przedsprzedaż z karta Klubu Wytwórnia: 20,00 zł
• przedsprzedaż bez karty Klubu Wytwórnia: 25,00 zł

Gitarzysta światowej sławy, zdobywca nagrody West Coast Blues Hall of Fame, bluesman rodem z Mississipi – słowem Vasti Jackson!

Jackson to gitarzysta, autor tekstów, wokalista i producent. BB King, Booby Bland, Harry Connick jr, Martin Scorsese, Z Z Hill, Wynton Marsalis i Cassandra Wilson w jednej osobie. Jego muzyka to połączenie tradycji bluesa z Delty, wpływów Steviego Ray'a Vaughana, Jimiego Hendrixa oraz współczesnej, czarnej muzyki amerykańskiej.

Na żywo Vasti Jackson to nieustannie eksplodujący wulkan, który, od pierwszych chwil koncertu, swoją energią porwie każdego, kto znajdzie się w pobliżu...

****
Więcej informacji o koncercie i fragmenty utworów: http://www.toyastudios.pl/index.php?...ide=362&ln=pl#
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 26-09-2009, 11:47
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

ESH
jazz, bossa nova, samba
15.10.2009, godz. 20:00 (czwartek)bilety:
• przedsprzedaż studencki: 15,00 zł (dostępne tylko u dystrybutorów środowiskowych)
• przedsprzedaż z Kartą: 20,00 zł
• przedsprzedaż bez Karty: 30,00 zł


Założycielem i liderem zespołu jest pianista Igor Nadieżdin, który podczas pobytu w Izraelu zapragnął założyć zespół grający brazylijski jazz. Pomysł został zrealizowany w Moskwie, gdzie spotkali się ze sobą wszyscy obecni członkowie zespołu. Pod koniec 2002 roku wystąpili oni po raz pierwszy w Klubie "Wyrocznia Boskiej Butli".

„Nasza muzyka to kombinacja subtelnych i wyrafinowanych rytmów brazylijskiej samby i bossa novy ozdobiona błyskotliwymi improwizacjami jazzowymi. To czarujący głos wokalistki i wreszcie unikalne brzmienie słów portugalskich piosenek przypominających świergot egzotycznych ptaków i bryzę oceanu z dalekiej Brazylii” – mówi Igor Nadieżdin.

• Skład zespołu:
Anna Klesyn – wokal
Timur Niekrasov lub Siergiej Baułin – saksofon tenorowy
Igor Nadieżdin – fortepian/keyboard
Władimir Kalcov-Krutov – kontrabas
Ildar Nafigov - perkusja.

****
Więcej informacji o koncercie: http://www.toyastudios.pl/index.php?mid=4&ide=328&ln=pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 26-09-2009, 11:48
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

RIVERSIDE
Przestrzeń Muzyki Live
17.10.2009, godz. 17:30 - 24:00support:
zespoły konkursowe Przestrzeń Muzyki:
DISPERSE
TIDES FROM NEBULA

bilety:
• przedsprzedaż z karta Klubu Wytwórnia: 25,00zł
• przedsprzedaż bez karty Klubu Wytwórnia: 30,00 zł
• sprzedaż w dniu koncertu: 35,00 zł

Przestrzeń Muzyki Live ponownie powraca do Łodzi. Tym razem gwiazdą koncertu będzie warszawski zespół Riverside. W roli supportów wystąpią: Disperse, Tides From Nebula oraz dwa zespoły z portalu www.przestrzenmuzyki.pl.

Riverside to jeden z najbardziej cenionych wykonawców z kręgu rocka progresywnego. Grupa obecnie promuje swoje najnowsze wydawnictwo „Anno Domini High Definition”, które zbiera rewelacyjne recenzje zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Trasa koncertowa ADHD TOUR 2009, której częścią jest łódzki koncert, obejmie łącznie 44 koncerty w kraju i zagranicą.

Formacje supportujące to niemniej ciekawe propozycje progresywno-rockowe.

Disperse istnieje na polskiej scenie muzycznej od grudnia 2007 roku. Do tej pory zarejestrowali w 2008 roku swoje debiutanckie demo zatytułowane „Promo 2008”. Obecnie pracują nad nowym, bardziej progresywnym i jazzowym materiałem.

Tides From Nebula został założony na początku 2008 roku. Zespół tworzy instrumentalną muzykę gitarową, przez krytyków zaliczaną do nurtu post-rock/metal. Premiera ich debiutanckiego materiału – Aura odbyła się w maju 2009. Również wówczas zespół został laureatem dwóch konkursów: Neuro Music przy Asymmetry Festival, oraz Before Party przy KnockOutFestival.

****
Więcej informacji o koncercie: http://www.toyastudios.pl/index.php?mid=4&ide=355&ln=pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 30-09-2009, 14:49
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie Pepsi Vena Music Festival

PEPSI VENA MUSIC FESTIVAL 2009

organizator: Pepsi Vena Music Festival
współorganizator: Klub WytwórniaCeny biletów:
• 59 zł – dzień 1
• 69 zł – dzień 2
• 99 zł – karnet
• do nabycia w: ticketpro.pl, eventim.pl

09.10.2009:
Christoph De Babalon, niemiecki DJ, producent i wydawca , swoim najnowszym materiałem Scylla and Charybdis rozpocznie pierwszy dzień Pepsi Vena Festival.
Sons & Daughters, kwartet rockowy z Glasgow, działający od 2003 r.
Frankmusik, jeden z najbardziej kontrowersyjnych artystów 2009 r.
• Oprócz koncertów odbędą sie warsztaty producenckie, które poprowadzi światowej sławy producent Gareth Jones, który na swoim koncie ma albumy m.in Depeche Mode, Interpol. Warsztaty w godz. 10.00-17.00 w Opus Film. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny należy jednak wcześniej przesłać swoje zgłoszenie na adres workshops@pepsivenafestival.com, przyjmowane są do 1 października.

10.10.2009:
• Finał konkursu o nagrodę główną 100 000 PLN, finałowa 10tka wystąpi w składzie: Te Boogie Town, Elephant Stone, I Like, Mlkshop, Ms. No One, Ramona Rey, Rotofobia, Skinny Patrini, St. City Surfers oraz SuperXiu.
GLASVEGAS, pochodzący z Glasgow, jeden z najbardziej docenianych i wpływowych zespołów alternatywnych, po fali ogromnych sukcesów w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy zagra w Polsce.
• Nowością będą także warsztaty realizacji videoclipów, poprowadzi je Tim Pope – autor klipów m.in Kaiser Chiefs i The Cure. Warsztaty z Timem Pope w godz. 12.00-16.00, w Opus Film. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny należy jednak wcześniej przesłać swoje zgłoszenie na adres workshops@pepsivenafestival.com, przyjmowane są do 1 października.

****
Więcej o festiwalu: http://pepsivenafestival.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 04-10-2009, 13:00
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie Mitch&Mitch

MITCH&MITCH
16.10.2009 godz. 20:00bilety:
• przedsprzedaż z kartą Klubu Wytwórnia:15,00 zł
• przedsprzedaż bez karty Klubu Wytwórnia: 20,00 zł
• sprzedaż w dniu koncertu: 25,00 zł

Mitch & Mitch to pięcioosobowy duet założony w 2002 roku przez Mitcha i Mitcha. W skład zespołu wchodzą też: James Boned Mitch, Mr. Bitch (dawniej Mrs. Mitch – długo by gadać) i Serious Mitch. W roku 2003 Mitch & Mitch wydali swoją pierwszą, legendarną już płytę zatytułowaną „Luv Yer Country”, a w 2006 pojawił się krążek pt. „12 Catchy Tunes (We Wish We Had Composed)”, niezwykle różnorodna kolekcja utworów skomponowanych przez dawno zapomnianych lub zignorowanych geniuszy, którzy znacząco wpłynęli na artystyczną drogę muzyków Mitch & Mitch.

Swoim niezwykłym show Mitch & Mitch siali spustoszenie w wielu miastach Polski (warto wymienić chociażby historyczny, samobójczy występ na Pikniku Country w Mrągowie w 2005 roku) i Europy Zachodniej (między innymi festiwal I.D.E.A.L we francuskim Nantes, festiwal SKIFF w Petersburgu, niezliczone występy w Berlinie, czy trasa po supermarketach w Portugalii).

Na potrzeby występu na festiwalu Święto Niemego Kina w 2007 zespół rozszerzył skład do 10-osobowego combo, by wykonać na żywo podkład muzyczny do niemego filmu amerykańskiego z roku 1925, zatytułowanego „Zaginiony świat”. Po tamtym koncercie Mitch & Mitch pozostali przy formule big bandu i jego oryginalne brzmienie już na co dzień wzbogacane jest szlachetnymi dźwiękami sekcji dętej i magiczną barwą wibrafonu. Niesamowita energia tego wirtuozerskiego nonetu została niedawno uchwycona przez kamery video podczas występu w warszawskim klubie CDQ. Koncertowe DVD pt. „Blackmail/Extortion” wydała oficyna Lado ABC. W planach jest wydanie płyty w rozszerzonym składzie oraz – rzecz jasna – pokonywanie kolejnych granic i łamanie kolejnych tabu.

Mitch - gitara, klawisze, harmonijka, głos
Mitch - bas, głos
Serious Mitch - perkusjonalia, gitara, melodika, klawisze, głos, urok osobisty (pomysł i kompozycje)
Mr. Bitch - perkusja, gitara, perkusjonalia, sampler, parszywy głos
James Boned Mitch - perkusja, perkusjonalia, sampler, mikro głos
Crackin’ Mitch – wibrafon
Mitch the Kid – trąbka
Mad Mitch – saksofon
Spyro Mitch - puzon

****
Więcej informacji o koncercie: http://www.toyastudios.pl/index.php?...ide=347&ln=pl#
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:18.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.