kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > STYL > Kultura
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #21  
Stary 25-10-2009, 18:58
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

VIDEO GAMES LIVE
nareszcie w Polsce!

17.11.2009, godz. 18:00 (wtorek)bilety:
• bez karty: 85 zł | 115 zł | 135 zł | 200 zł
• dla posiadaczy Karty Klubu Wytwórnia: minus 10 zł (dostępne na ticketpro.pl oraz w salonach sprzedaży obsługiwanych przez ticketpro.pl - Empik, MediaMarkt)
• ticketonline.pl, ticketpro.pl, Strefa Biletów ul. Piotrkowska 59 tel-42 632-02-80
• Rezerwacje grupowe + sprzedaż wysyłkowa: biletynakoncert@newmusicart.pl, tel. 22/ 425 37 47


VIDEO GAMES LIVE – największe w świecie tego rodzaju przedsięwzięcie!

Video Games Live to widowisko, podczas którego najlepsze światowe orkiestry i chóry wykonują muzykę z kultowych gier, takich jak Tetris, Warcraft, Zelda, Diablo, Call of Duty czy Super Mario Bros i inne.

Show to fragmenty video z gier, specjalne aranżacje muzyczne, efekty specjalne i interaktywne elementy z Waszym udziałem! W dniu koncertu o godzinie 18.00 na kilkudziesięciu stanowiskach nasi goście mogą rywalizować w poszczególnych grach, a zwycięzcy stworzą wizualizacje on-line podczas wieczornego koncertu.

Ponadto zapraszamy na spotkania z najlepszymi twórcami oraz kompozytorami muzyki do gier video. W programie także konkurs na najlepszy kostium przedstawiający ulubionego bohatera z gier oraz stanowiska i sklepy najważniejszych producentów gier komputerowych na świecie.

program imprezy:

WYDARZENIE SPECJALNE (LOBBY): 18:00
OTWARCIE DRZWI SALI KONCERTOWEJ: 19.00
AKT 1 VIDEO GAMES LIVE: 20:00
PRZERWA: 21:00
AKT 2 VIDEO GAMES LIVE: 21.20
MEET AND GREET (PO KONCERCIE): 22.30

****
Filmik promujący imprezę: http://www.toyastudios.pl/index.php?mid=4&ide=349&ln=pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Stary 25-10-2009, 19:04
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

RAZ DWA TRZY
21.11.2009 r. godz. 20:00 (sobota)bilety:
• Przedsprzedaż z kartą Wytwórni: 40,00 zł
• Przedsprzedaż bez karty Wytwórni: 50,00 zł
• Punkty sprzedaży: http://www.toyastudios.pl/index.php?mid=4&ide=176&ln=pl

Po ostatnim, magicznym koncercie Raz Dwa Trzy w Wytwórni wiemy, że takiego wydarzenia nie może zabraknąć również w tym roku. Wiemy też, że ci, którzy widzieli zeszłoroczny koncert, teraz jako pierwsi ustawią się w kolejce po bilet. Sami niecierpliwie wyczekujemy tego dnia, kiedy znowu przeniesiemy się w ten inny świat...

Obecny skład zespołu:
Adam Nowak – śpiew, gitara, teksty
Jacek Olejarz – perkusja
Grzegorz Szwałek – akordeon, klarnet
Jarosław Treliński – gitara
Mirosław Kowalik – kontrabas

****
Więcej informacji o koncertach: www.wytwornia.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Stary 25-10-2009, 19:11
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

Adventure & Music Meeting
w ramach 11. EXPLORERS FESTIVAL
22.11.2009, godz. 18:30 - 22:00bilety:
• przedsprzedaż z kartą Klubu Wytwórnia: 20,00 zł.
• przedsprzedaż bez karty Klubu Wytwórnia: 30,00 zł.

w programie:
• 18:30
muzyka - gitara live: Wojciech Hoffmann (Polska)
obraz: Norman Kent (USA)
• 19:15
muzyka live: Anthimos - Skowron United
wizualizacja live: VJ Majonez (Polska)
• 20:50
muzyka live: Ryszard Sygitowicz & Jacek Królik (Polska)
wizualizacja live: VJ Majonez (Polska)
• 22:00
zakończenie 11. EXPLORERS FESTIVAL

W tym roku w ramach 11. Explorers Festival już po raz kolejny obędzie się impreza muzyczna Adventure & Music Meeting. W niedzielne popołudnie 22 listopada w hali widowiskowej „Wytwórnia” przy ul. Łąkowej 29 spotkają się przygoda, muzyka i sztuki wizualne.

Koncert rozpocznie Wojciech Hoffman, członek legendarnej formacji „Turbo”. Jego wyraziste gitarowe riffy będą mieszać się z zapierającymi dech w piersiach powietrznymi akrobacjami z obrazu „Flightscape” Normana Kenta. Gitarzysta improwizując do wyświetlanego filmu pokaże, że również muzyką można opisać ekstremalne doznania towarzyszące wyczynom spadochronowym.

Po mocnym wejściu Wojciecha Hoffmana, nastąpi znacznie spokojniejszy koncert Anthimos – Skowron United. Tej swoistej mieszance rocka i swingu towarzyszyć będzie na poły oniryczna wizualizacja artystyczna przygotowana przez VJ Majoneza. Artysta na żywo dopasuje swoją prezentację do muzyki tworzonej przez duet Anthimos – Skowron. Komputerowo przerobione obrazy różnych form ludzkiej aktywności splotą się z jazzowymi rytmami, tworząc artystyczną podróż przez wszystkie kontynenty.

I wreszcie na zakończenie wieczoru zagrają Ryszard Sygitowicz (gitarzysta m.in. „Perfectu”) oraz Jacek Królik (członek zespołu Grzegorza Turnau). Również w trakcie tego koncertu, płynącą z głośników ostrą, hardrockową muzykę uzupełnią dynamiczne, cyfrowe wizualizacje.

Adventure & Music Meeting to impreza, w trakcie której muzyka, filmy i podróże stworzą niezwykłą opowieść o pasji poznania. Wszystkie koncerty dedykowane są Krzysztofowi Pankiewiczowi, tragicznie zmarłemu w tym roku, wybitnemu polskiemu himalaiście.

****
Więcej informacji: www.festiwalgor.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Stary 26-10-2009, 22:15
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

KASIA KOWALSKA
26.11.2009, godz. 19:00bilety:
• przedsprzedaż z karta Klubu Wytwórnia: 40 zł
• przedsprzedaż bez karty Klubu Wytwórnia: 45 zł
• punkty sprzedaży: http://www.toyastudios.pl/index.php?mid=4&ide=388&ln=pl

Takiego wydarzenia w karierze Kasi Kowalskiej jeszcze nie było! 26 listopada artystka uczci w Klubie Wytwórnia swoje imieniny i jednocześnie reedycję płyty "Antepenultimate". Ten specjalny, imieninowy koncert wypełnią przede wszystkim utwory z ostatniej płyty Kasi Kowalskiej, “Antepenultimate” *. Ale nie zabraknie na nim również starszych, ulubionych przez publiczność kompozycji.

W tej sentymentalnej podróży muzycznej będą towarzyszyć Kasi: Jerzy Runowski (gitara), Wojciech Pilichowski (bass), Radek Owczarz (perkusja) i Maciek Gładysz (gitara).

Wszyscy wielbiciele niezwykłej i wyrazistej osobowości Kasi Kowalskiej i jej ciekawego głosu z pewnością się nie zawiodą - wieczór 26 listopada zapowiada się bardzo emocjonalnie i wyjątkowo.

* Koncert będzie promować reedycję płyty “Antepenultimate”, której premiera odbędzie się 6 listopada 2009 roku. Na nowej wersji albumu będzie można usłyszeć nigdzie nieprezentowane wersje piosenek, zobaczyć fragmenty z koncertów, teledyski i inne niespodzianki przygotowane przez Kasię specjalnie dla fanów.

****
www.wytwornia.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Stary 26-10-2009, 22:21
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

RENATA PRZEMYK
Andrzejkowy koncert
29.11.2009, godz. 19:00bilety:
• przedsprzedaż z kartą Klubu Wytwórnia: 50 zł
• przedsprzedaż bez karty Klubu Wytwórnia: 60 zł
• do nabycia: CIK, ul. Piotrkowska 102a

Renata Przemyk (urodzona 10 lutego 1966 w Bielsku-Białej) - polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Z wykształcenia jest bohemistką. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1989 na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobyła wiele nagród. Przez rok śpiewała w założonym przez siebie zespole Ya Hozna. Później zapraszana była na wiele ważnych festiwali piosenki, m.in. do Opola, Jarocina, Wrocławia i Sopotu.
Nagrała dziewięć płyt, w tym jedna z muzyką do spektaklu teatralnego Balladyna w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Większość płyt zdobyła tytuł złotej płyty. W 2003 wydała płytę z najlepszymi przebojami (m.in. Babę zesłał Bóg, Protest Dance, Ostatni z zielonych, Zero, Bo jeśli tak ma być), podsumowującą jej dotychczasową karierę. Na tę płytę nagrała duet z Kasią Nosowską Kochana.

Artystka koncertowała wielokrotnie w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, USA). Od lat współpracuje z Anną Saraniecką, która jest autorką większości tekstów jej piosenek oraz jej menadżerem.

****
www.wytwornia.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Stary 05-11-2009, 15:52
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

ŁÓDZKA FABRYKA MUZYKI ‘09
Koncert dla sympatyków programu „Młodzi w Łodzi”
25.11.2009, godz. 19.00bilety:
• Wejściówki można zdobyć za pośrednictwem strony www.mlodziwlodzi.pl

Zagrają:
1. W części konkursowej: 3 zespoły wyłonione w ramach portalu MegaTotal.pl
2. Bruno Schulz
3. Cool Kids od Death

Program "Młodzi w Łodzi" - przygotowany i realizowany przez Biuro Rozwoju Przedsiębiorczości i Miejsc Pracy Urzędu Miasta Łodzi, we współpracy z uczelniami wyższymi oraz wiodącymi pracodawcami naszego Miasta. Jego celem jest zachęcanie młodych ludzi do wiązania swojej przyszłości z Łodzią, zwiększenie liczby kandydatów na studia na kierunkach preferowanych przez pracodawców, a także poprawa wizerunku Łodzi - jako Miasta przyjaznego dla rozwoju zawodowego.

Narzędziami służącymi realizacji tych celów są inicjatywy programu, m.in.: portal praktyk i staży, stypendia dla najlepszych studentów fundowane przez pracodawców, finansowanie akademików, szkolenia "Twoja Kariera w Twoich rękach" czy konkurs "Mam pomysł na biznes".

W ramach programu wspierane są i promowane liczne ciekawe inicjatywy skierowane do ludzi młodych, a przede wszystkim przez nich organizowane.


Bruno Schulz:
Zespół BRUNO SCHULZ został założony wiosną 2003 roku. W 2007 zadebiutowali płytą „Ekspresje, depresje, euforie” (Luna Music). Promujący ten album singiel „Gdy Więdną Kwiaty” znalazł się na 1-szym miejscu Listy Przebojów Radia Bis - Mocna Trzydziestka. Zyskał również sporą popularność w wielu rozgłośniach radiowych w Polsce. Magazyn Teraz Rock uznał Ekspresje za jedną z 3 najlepszych polskich płyt wiosny 2007 roku. Przychylne recenzje pojawiły się także w miesięczniku Machina oraz w internetowych serwisach muzycznych. Teledysk autorstwa Remigiusza Wojaczka emitowany był w programach Telewizji Polskiej oraz w stacjach muzycznych i kulturalnych. W czerwcu 2007 roku zespół BRUNO SCHULZ zagrał na Heineken Opener Festival w Gdyni.
Druga płyta „Europa wschodnia” wyznacza zupełnie nowy kierunek w twórczości grupy. BRUNO SCHULZ jako jeden z nielicznych, młodych polskich zespołów, na fali polarności indie, odważył się pójść w kierunku wschodnio-europejskiego ekspresjonizmu dźwięku i słowa. Teksty Karola Stolarka, choć mocno uniwersalne, osadzone są głęboko w rzeczywistości kraju leżącego pomiędzy Odrą a Bugiem. Połączenie oryginalnej, zaangażowanej liryki z psychodelicznym brzmieniem gitar i transową, dynamiczną sekcją rytmiczną sprawia, że mamy do czynienia ze zjawiskiem na polskiej scenie wyjątkowym. Cool Kids Of Death:
To jeden z najlepiej rozpoznawalnych polskich zespołów rockowych XXI wieku. Nazwę zaczerpnął z tytułu piosenki brytyjskiego zespołu Saint Etienne. Ich znakiem rozpoznawczym są teksty - ze słynnym "Mamy butelki z benzyną i kamienie wymierzone w ciebie" na czele. Na najnowszej płycie pt. "Afterparty" Kulki porzuciły kontestację i skłonności do wszczynania rebelii, co nie przeszkodziło im nagrać najlepszego albumu od czasów debiutu. Zmieniło się również brzmienie CKOD. Na pierwszym planie mamy ścianę zimnej, nowofalowej elektroniki. Robert Sankowski napisał: "Agresywne elektro miesza się z punkiem na tyle skutecznie, że zespół brzmi nieomal jak jakiś bardziej stonowany kuzyn grupy Atari Teenage Riot. Gdzie indziej CKOD przewrotnie miesza garażowy rock z elektropopem lub serwuje porcję stylowego dance punka a la Rapture czy LCD Soundsystem."

Dzięki zagranicznym koncertom i anglojęzycznej płycie CKOD ma znakomite opinie w zachodniej prasie. Kultowy i opiniotwórczy niemiecki magazyn "SPEX" wystawił pierwszej płycie świetne recenzje. Piosenka "Stones and Bottles Filled with Petrol" była wielokrotnie emitowana w radio BBC ONE. Zespół regularnie koncertuje za granicą (do tej pory zagrał między innymi w Londynie, Berlinie, Hamburgu, Bremie i Budapeszcie). Supportowali Lennego Kravitza, New Model Army, The Stooges (w Londynie). Anglojęzyczna płyta CKOD ukazała się na rynku japońskim nakładem wytwórni Vinyl Junkie Recordings 16 listopada 2005 roku; już miesiąc po premierze znalazła się na pierwszym miejscu sprzedaży sieci HMV w dziale Hardcore/Punk.

****
Więcej informacji: www.mlodziwlodzi.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Stary 11-11-2009, 13:04
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

DŻEM
01.12.2009, godz. 19:30 (wtorek)wstęp wolny za okazaniem wejściówki.
Wejściówki do odbioru w Regionalnym Centrum Polityki Społecznej(liczba miejsc ograniczona).
więcej informacji: www.rcpslodz.pl

Tego zespołu nie trzeba nikomu przedstawiać. Już od trzech dekad stanowią czołówkę polskiego rocka i bluesa i nic nie wskazuje na to, żeby chcieli zaprzestać działalności. Koncert w Wytwórni będzie występem uświetniającym Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS.

Obecny skład zespołu:
• Adam Otręba – gitara, śpiew
• Benedykt Otręba – gitara basowa, śpiew
• Jerzy Styczyński – gitara solowa
• Maciej Balcar – śpiew, harmonijka ustna
• Janusz Borzucki – instrumenty klawiszowe, organy Hammonda
• Zbigniew Szczerbiński – perkusja

****
www.wytwornia.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Stary 11-11-2009, 13:11
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

SINFONIA VARSOVIA
06.12.2009, godz. 18:00 (niedziela)bilety:
• Przedsprzedaż z kartą Klubu Wytwórnia: 100,00 zł
• Przedsprzedaż bez karty Klubu Wytwórnia: 120,00 zł
• Punkty sprzedaży: http://www.toyastudios.pl/index.php?mid=4&ide=176&ln=pl

Opiekun artystyczny: Tadeusz Kozłowski
Dyrygent: Michał Kocimski
Solista: Tomasz Bartoszek - fortepian

Specjalnie z okazji Mikołajek Klub Wytwórnia prezentuje wyjątkowy koncert Sinfonii Varsovii w niecodziennym repertuarze amerykańskim: American Classics.

Sinfonia Varsovia - jedna z najlepszych i najsłynniejszych orkiestr symfonicznych w Europie. Współpracuje z artystami światowej sławy, takimi jak: Yehudi Menuhin, Krzysztof Penderecki, Claudio Abbado, Witold Lutosławski. Występuje w najbardziej renomowanych salach koncertowych świata. Z uwagi na napięty kalendarz koncertowy i wysokie koszty Sinfonia Varsovia występuje w Łodzi niezmiernie rzadko.

Opiekę artystyczną nad projektem objął autorytet w dziedzinie muzyki operowej i symfonicznej – Maestro Tadeusz Kozłowski – Pierwszy Dyrygent Opery Łódź Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Dyrektor muzyczny Opery Narodowej Teatru Wielkiego w Warszawie.

PROGRAM KONCERTU SINFONII VARSOVII:

I część:
George Gershwin- Cuban Overture
George Gershwin - Rhapsody in Blue
Leonard Bernstein – Time square (part of "On The Town")

II część:
Leonard Bernstein – Candide Overture
BernardHerrmann – Scene d`Amour (from "Vertigo" by A.Hitchcocka)
Aron Copland – Hoe- Down (part of "Rodeo")
George Gershwin – A Symphonic Picture for Orchestra (Porgy & Bess)

Koncert został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łodzi. Jest realizowany we współpracy z Biurem Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą UMŁ oraz wpisuje się w działania promujące Łódź jako kandydata do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

****
Więcej informacji: www.wytwornia.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Stary 13-11-2009, 13:40
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

RAZ DWA TRZY
21.11.2009 r. godz. 20:00 (sobota)bilety:
• Przedsprzedaż z kartą Wytwórni: 40,00 zł
• Przedsprzedaż bez karty Wytwórni: 50,00 zł
• Punkty sprzedaży: http://www.toyastudios.pl/index.php?mid=4&ide=176&ln=pl

W związku z olbrzymim zainteresowaniem koncertem w Wytwórni o godzinie 20:00 i całkowitą wyprzedażą biletów na kilka tygodni przed wydarzeniem, muzycy postanowili zagrać jeszcze raz! Tym razem o 16:30.

Obecny skład zespołu:
Adam Nowak – śpiew, gitara, teksty
Jacek Olejarz – perkusja
Grzegorz Szwałek – akordeon, klarnet
Jarosław Treliński – gitara
Mirosław Kowalik – kontrabas

****
Więcej informacji o koncertach: www.wytwornia.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Stary 18-11-2009, 18:22
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

IV Międzynarodowy Konkurs Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa
Teatr Wielki w Łodzi• 21.12.2009, godz. 18:00 (poniedziałek)
• 22.12.2009, godz. 18:00 (wtorek)

Organizatorem Konkursu jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Promocji Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa. Zadanie realizowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz Urzędu Miasta Łodzi. Patronat honorowy nad konkursem objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak oraz Prezydent Miasta Łodzi Jerzy Kropiwnicki.
Dyrektorem Konkursu jest Alexandr Azarkevitch.

21 grudnia o godz. 18:00 w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się prezentacja z udziałem publiczności wyłonionych w drodze selekcji konkursowych choreografii twórców pochodzących z różnych państw świata.

22 grudnia o godz. 18:00 w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się uroczysty koncert galowy, ogłoszenie werdyktu międzynarodowego jury, wręczenie nagród zwycięzcom czwartej edycji Konkursu oraz występ zespołu-gwiazdy. W tym roku z Wielką Galą Baletową „VLADIMIR MALAKHOV i gwiazdy Staatsballett Berlin” wystąpi słynny Staatsballett Berlin wraz ze światowej sławy tancerzem Vladimirem Malakhovem. Będzie to jedyny występ tego znakomitego zespołu baletowego w Polsce.

• Bilety do nabycia w kasach Teatru Wielkiego w Łodzi.
Rezerwacja i sprzedaż biletów
tel.: (042) 633 77 77

BOW Teatru Wielkiego w Łodzi
tel.: (042) 633 31 86
tel./fax (042) 639 87 49
e-mail: widz@teatr-wielki.lodz.pl
www.operalodz.com

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:19.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.