kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Nazwa użytkownika
Awatar użytkownika lilafablilafab
O mnie
Brak informacji.
Moje zainteresowania
Nie podano żadnych zainteresowań.
Album
Brak zdjęć.
Informacje kontaktowe
Brak informacji kontaktowych.
Zdjęcie
Zdjęcie użytkownika lilafab
 
Szybkie komentarze
Brak komentarzy.
Ostatnie wpisy do bloga
17-04-2018

Czym jest mykoplazma?
Mykoplazma to specyficzny rodzaj bakterii — jej odmiany Mycoplasma genitalium i Mycoplasma hominis są przyczyną zakażenia narządów płciowych. Od większości innych bakterii różni się brakiem ściany komórkowej. Tak jak wiele innych chorób wenerycznych u większości osób bardzo długo nie daje żadnych objawów, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka i regularne badania. Zakażenie mykoplazmą bardzo często współwystępuje razem z zakażeniem innymi bakteriami, takimi jak Gardnerella vaginalis, Chlamydia, Ureaplasma parvum czy Ureaplasma urealyticum.

Jak można się zarazić mykoplazmą?
Bakteria umiejscawia się w układzie moczowo-płciowym osoby zakażonej, dlatego głównym źródłem zakażenia są stosunki seksualne (także analne i oralne) bez użycia zabezpieczenia barierowego (np. prezerwatyw) z przypadkowymi osobami, których stanu zdrowia nie jesteśmy pewni. Istnieje także możliwość zarażenia się poprzez dzielenie osobistych przedmiotów mających kontakt z genitaliami z osobą chorą (ręczników, pościeli, bielizny).

Jakie objawy powinny nas zaniepokoić?
U kobiet może się rozwinąć silny stan zapalny szyjki macicy lub cewki moczowej, a we wcześniejszym etapie nasilone upławy, krwawienia między miesiączkami, potrzeba częstego oddawania moczu i ból podczas tej czynności, uczucie swędzenia i pieczenia cewki moczowej. Choroba jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży, bo może prowadzić do przeniesienia infekcji na płód. U mężczyzn również może rozwinąć się zapalenie cewki moczowej i pojawić się śluzowy lub ropny wyciek.

Kto powinien się zbadać?
Najlepiej wszystkie osoby, które mają wielu partnerów seksualnych i zdarzają im się niezabezpieczone stosunki seksualne. W związku z tym, że choroba często przebiega bezobjawowo, badania mogą być jedynym sposobem na wczesne wykrycie choroby, która jest stosunkowo łatwo wyleczalna — wystarczy przyjmowanie antybiotyku przez pięć dni. Mykoplazmy nie wolno bagatelizować, bo nieleczona może doprowadzić do naprawdę poważnych konsekwencji zdrowotnych, rozpoczynając od zapalenia szyjki macicy oraz narządów miednicy u kobiet lub zapalenia najądrza i gruczołu krokowego u mężczyzn, a kończąc na problemach z zajściem w ciążę i trwałej bezpłodności u przedstawicieli obu płci. Jeśli badania wykażą, że jesteśmy zarażeni tą bakterią, bardzo dobrym pomysłem jest poinformowanie o tym swoich partnerów seksualnych - przy tak podstępnym i utajonym rozwoju choroby istnieje duża szansa, że sami nie wiedzieli, iż mogą być nosicielami; mogli też zarazić się od nas.

0 komentarzy
12-10-2017

Zbliża się dzień taty, a Ty nie masz jeszcze prezentu? A może Twój budżet jest ograniczony i nie możesz znaleźć nic ciekawego? Przychodzimy dziś z pomocą.
Zrób prezent własnoręcznie! Zastanawiając się jaki prezent na dzień taty wybrać, często zapominamy o tym, że najciekawsze pomysły mamy w głowie, a najpiękniejsze prezenty to te, które wykonujemy sami, bo dają nam najwięcej satysfakcji, a i obdarowany to doceni.

Świetnym pomysłem na prezent na dzień taty jest wykonanie rękodzieła z papieru na https://fabrykartka.pl/. Pamiętaj jednak by dobrze ją spersonalizować. Jeżeli Twój tata lubi łowić ryby, niech kartka będzie w ryby. Jeżeli lubi czytać, może narysujesz książki, albo zamieścisz na kartce jego najkochańsze cytaty z ulubionych powieści?

Nie ograniczaj się. Może to być także kartka bardzo minimalistyczna. Wystarczy gruby karton, życzenia, a na główną stronę może Wasze wspólne zdjęcie? A może jedynie jakaś wstążka?

Jeżeli nie karta, to drugi pomysł na prezent na dzień taty to własnoręcznie wykonany stojak na alkohol. Może to być stojak na wino, piwo, czy whisky – w zależności od tego, co Twój tata lubi i preferuje.

Taki stojak można wykonać z drewna, które bez problemu kupisz w sklepie budowlanym. Potrzebna Ci będzie do tego wkrętarka, wkręty i być może wyrzynarka. Jeżeli nie dysponujesz takimi narzędziami, poproś kogoś o pomoc: swojego kolegę, kolegę taty czy dziadka. Na pewno Ci pomogą.

Na przygotowanym stojaku możesz także coś wygrawerować. Podpis, datę, krótkie życzenia – cokolwiek uważasz za stosowne.

Niezależnie, jaki prezent na dzień taty wybierzesz – na pewno będzie zachwycony! Prezentem i Twoim zaangażowaniem.

0 komentarzy
Znajomi
Lista znajomych jest pusta.
Akcja
Akcje dostępne są po zalogowaniu.
Oceń
Oceny dostępne są po zalogowaniu.
Marebito Sąsiadujące profile falira


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:49.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.