kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Transkrypcje nagran
02-15-2020 09:00 AM

Transkrypcja to dziedzina, która rozwija się z roku na rok skokowo. Seminaria internetowe, wykłady, wywiady i podcasty są rejestrowane codziennie i muszą być przepisywane z różnych powodów. Ale czy trzeba być inżynierem dźwięku, aby skutecznie nagrywać pliki? Co jest tak ważne w nagrywaniu plików we właściwy sposób? Jeśli wysyłasz plik MP4 lub MP3 do transkrypcji , nagrywanie dźwięku musi być wysokiej jakości, aby zapewnić, że transkrypty będą dokładne. Niska jakość dźwięku jest prawie zawsze obwiniana za to, że w transkrypcji http://transkrypcje24.pl zapisuje się niesłyszalny fragment.

Jeśli jakość dźwięku nie jest wystarczająco dobra, ostateczny zapis również nie będzie doskonały. Dobrą wiadomością jest to, że gdy dostarczasz wysokiej jakości pliki audio, specjaliści od transkrypcji mogą zapewnić najlepsze transkrypcje - http://transkrypcje-warszawa.pl.

Oto powody, dla których twoje nagranie może być dalekie od idealnego.

Za dużo hałasu w tle

Lokalizacja nagrania ma duże znaczenie. Nawet ledwo słyszalne dźwięki, takie jak skrzypiące krzesło lub muzyka w tle, mogą mieć wpływ na jakość. Wyeliminuj jak najwięcej szumów.

Nakładające się rozmowy

Gdy więcej niż jedna osoba rozmawia w tym samym czasie zachodzi nakładanie się dźwięków. Na przykład podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jeśli jeden uczestnik przerywa, niektóre słowa mogą zostać zgubione. Zwrócenie uwagi na to podczas nagrań może pomóc. Przerywane wybuchy w dźwięku mogą czasami powodować faliste dźwięki. Wybuch to moment, w którym nagły dźwięk o wysokim natężeniu uderza w nasze uszy, na przykład gdy ktoś się śmieje. Jeśli wysokość dźwięku lub głosu jest zbyt wysoka, może być ledwo słyszalny. Nagranie zachowujące jego wysokość jest znacznie łatwiejsze do transkrypcji.

Niedokładne nagrania

Wiele czynników może powodować, że pliki audio są niesłyszalne, na przykład przy użyciu słabego sprzętu nagrywającego lub niskim tonie podczas przechwytywania dźwięku. Istnieje kilka czynników, które mogą generować niski ton: umieszczenie mikrofonu zbyt daleko, nie mówi się wystarczająco arteryjnie lub głośno, lub występują zakłócenia audio. Pliki te wymagają więcej czasu na transkrypcję https://transkrypcje.info i są bardziej podatne na błędy.

Posiadanie kontrolowanego środowiska, takiego jak studio nagrań, jest pierwszym krokiem do nagrywania dźwięku dobrej jakości. Studio eliminuje niepotrzebny szum, zapobiega odbijaniu się dźwięku i jest doskonałym narzędziem do nagrywania. Jeśli dostęp do studia jest niemożliwy, możesz improwizować. Po pierwsze, upewnij się, że jesteś w spokojnym miejscu. Odsuń się od hałasu, na przykład ruchliwej ulicy lub placu zabaw. Wiatr może wytwarzać nieprzyjemne dźwięki i zniekształca audio, więc unikaj nagrywania na zewnątrz. Jeśli to możliwe, pracuj w wyściełanym pokoju, aby tłumić echa.
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:09.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.