kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > STYL > Kultura
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #51  
Stary 25-03-2010, 21:17
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

(A)pollonia
Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

17.04.2010, godz. 18:00organizator: Teatr Powszechny
Na podstawie tekstów Ajschylosa, Eurypidesa, Hanny Krall i innych

Ifigenia, Alkestis, Apolonia – trzy ofiary z ludzkiego życia, ofiary losu, przeznaczenia, wojen, ofiary przymusowe i dobrowolne. Składane w czasach mitycznych, kiedy bogowie mieszali się jeszcze do ludzkich spraw i w XX wieku, kiedy było już za późno na jakiekolwiek boskie interwencje, a los ofiar utracił literacki charakter tragedii i stał się tematem dotkliwego reportażu. Warlikowski w (A)pollonii podejmuje temat ofiarowania w kontekście odpowiedzialności, która w świecie tragedii zironizowanej i zdemistyfikowanej jest wyłącznie sprawą międzyludzką. Jego adaptacja (...) jest niesamowitą wędrówką przez wielką rzeźnie, jaką są losy ludzkości.
(Piotr Gruszczyński)

Krzysztof Warlikowski zaliczany do odnowicieli języka teatru europejskiego. Jego spektakle od wielu lat kształtują oblicze nowego teatru. Ponad dziesięcioma inscenizacjamii Shakespeare’owskimi stworzył nowy kanon realizacji dzieł Stradfordczyka, osadzony w interpretacjach Jana Kotta, a jego odczytanie Oczyszczonych Sarah Kane zrewoltowało myślenie o granicach teatru. Warlikowski od kilku lat intensywnie pracuje także w operze, przenosząc na jej grunt swoje teatralne odkrycia.
Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień, m.in. Nagrody Francuskiego Związku Krytyków Teatru dla Oczyszczonych; nagrody za popularyzację polskiej kultury teatralnej za granicą przyznanej przez Sekcję Krytyków Teatralnych Polskiego Ośrodka ITI; Lauru Konrada dla spektaklu Oczyszczeni na VI Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje” w Katowicach; Paszportu „Polityki” w kategorii Teatr „za osiągnięcia nie tylko ostatniego sezonu, ale przede wszystkim za przywracanie wiary w artystyczne i etyczne posłannictwo teatru”; francuskiego Orderu Kawalera Kultury.

Reżyseria: Krzysztof Warlikowski
Adaptacja: Krzysztof Warlikowski, Piotr Gruszczyński, Jacek Poniedziałek
Scenografia i Kostiumy: Małgorzata Szczęśniak
Muzyka: Paweł Mykietyn, Renate Jett, Piotr Maślanka, Paweł Stankiewicz
Wideo: Paweł Łoziński, Kacper Lisowski, Rafał Listopad
Reżyseria świateł: Felice Ross
Teksty piosenek i Śpiew: Renate Jett

Występują: Andrzej Chyra, Magdalena Cielecka, Ewa Dałkowska, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Wojciech Kalarus, Marek Kalita, Zygmunt Malanowicz, Adam Nawojczyk, Monika Niemczyk, Maja Ostaszewska, Magdalena Popławska, Jacek Poniedziałek, Anna Radwan-Gancarczyk, Maciej Stuhr, Tomasz Tyndyk

Muzycy: Paweł Bomert, Piotr Maślanka, Paweł Stankiewicz, Fabian Włodarek

Koprodukcja: Festival d’Avignon, Théâtre National de Chaillot, Théâtre de la Place de Liege, Théâtre de la Monnaie de Bruxelles, La Comédie de Geneve – Centre Dramatique, Narodowy Stary Teatr w Krakowie

Czas trwania: 4godz. 30min. (1 przerwa)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Stary 25-03-2010, 21:35
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

Audiofeels
21.04.2010, godz. 20:00bilety:
- przedsprzedaż z kartą Klubu Wytwórnia: 60,00 zł
- przedsprzedaż bez karty Klubu Wytwórnia: 65,00 zł
- w sprzedaży: ticketpro.pl, ebilet.pl

Audiofeels – ulubieńcy publiczności z programu Mam Talent. Serca widowni podbili zarówno oryginalną stylistyką muzyczną, w jakiej się poruszają, ale także swoją szczerą i wrażliwą postawą życiową. Jak sami mówią, muzyka płynie z ich serc. Wiosną zeszłego roku za sprawą stacji Tvn dotarła ona również do serc widzów w całej Polsce, którzy szturmem ruszyli do sklepów muzycznych w poszukiwaniu płyty zespołu Audiofeels.

Ich debiutancki krążek, Uncovered, został wydany pod koniec 2009 roku. Ci, którzy jeszcze go nie słyszeli, nie mogą przegapić koncertu w Wytwórni. Chłopaki wykonają znane z telewizyjnego show kawałki, m.in. Nothing Else Matters, ale także inne covery największych hitów ze światowych list przebojów w „audiofeelsowych” aranżacjach!

****
www.wytwornia.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Stary 27-03-2010, 13:21
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

Jerzy Połomski
25.04.2010, godz. 18:00bilety:
- przedsprzedaż z kartą Klubu Wytwórnia: 30,00 zł
- przedsprzedż bez karty Klubu Wytwórnia: 35,00 zł

Koncert Jerzego Połomskiego, niekwestionowanego króla polskiej muzyki rozrywkowej, artysty, który z polską sceną muzyczną związany jest już od kilkudziesięciu lat.

20 kwietnia 2009 roku Jerzy Połomski otrzymał nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości.

Szczyt popularności Jerzego Połomskiego przypadł na lata 60. i 70. To właśnie w tamtym okresie powstały jego największe przeboje, które swego czasu nuciła cała polska: „Bo z dziewczynami”, „Daj”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Nie zapomnisz nigdy”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Moja miła, moja cicha”, „Błękitna chusteczka”, „Wszystko dla Pań”, „Ta ostatnia niedziela”, „Czy ty wiesz moja mała”, „Komu piosenkę?”, „Kodeks” i wiele innych.

Jego kompozycje wielokrotnie zdobywały nagrody w plebiscytach radiowych, prasowych i telewizyjnych, m.in. II nagrodę na I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot ’61 (za „Woziwodę”),, wyróżnienie na KFPP Opole ’90 (za „Moją młodość”). Artysta jest także laureatem nagrody jury oraz Radia i TV na festiwalu Złoty Orfeusz w Bułgarii (w 1969r.), III nagrody na Coupe d’Europe Musicale w Szwajcarii (w 1970r.), nagrody publiczności na KFPP Opole ’73 oraz Złotego Mikrofonu Polsko- Amerykańskiej Agencji Artystycznej w Nowym Jorku w 1993.

****
www.wytwornia.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Stary 05-04-2010, 11:30
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

Raz Dwa Trzy
Promocja płyty SkąDokąd

26.04.2010, godz. 20:00organizator: Klub Wytwórnia
miejsca: siedzące numerowane

bilety:
1. strefa I (miejsca w rz. 1-12)
- z kartą Klubu Wytwórnia: 60,00 zł
- bez karty Klubu Wytwórnia: 70,00 zł
2. strefa II (miejsca w rz. 13-30)
- z kartą Klubu Wytwórnia: 50,00 zł
- bez karty Klubu Wytwórnia: 60,00 zł

Raz Dwa Trzy - jeden z najpopularniejszych polskich zespołów powraca z autorską płytą! „SkąDokąd”, bo taki nosi tytuł, pojawi się w sklepach muzycznych 1 marca 2010 roku. Potem zespół wyrusza w trasę koncertową i już 26 kwietnia zawita do łódzkiej Wytwórni z najnowszym materiałem.

Ich koncerty na żywo to potężna dawka emocji. Artyści nawiązują bliski kontakt z publicznością, angażując nie tylko ich serca, ale także wyobraźnię, dzięki czemu na sali koncertowej tworzy się niesamowicie intymna atmosfera.

Adam Nowak, lider Raz Dwa Trzy:
"Coraz dobitniej zdajemy sobie sprawę z tego, że najważniejsze jest to, co dzieje się w czasie teraźniejszym. Tu i teraz, lecz pomiędzy ludźmi, pomiędzy ważną dla tożsamości każdego z nas przeszłością, a przekorną i nieodmiennie budzącą nadzieję, przyszłością. Dlatego nie tyle pytamy „Skąd, dokąd?”, ile usiłujemy odnaleźć się w napotkanym miejscu, czasie i przestrzeni."

****
Więcej informacji: www.wytwornia.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Stary 06-04-2010, 16:58
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

Czesław Śpiewa
koncert promujący nową płytę
29.04.2010, godz. 2000organizator: Klub Wytwórnia
miejsca: stojące, siedzące nienumerowane

bilety:
- przedsprzedaż z karta Klubu Wytwórnia 40,00 zł
- przedsprzedaż bez karty Klubu Wytwórnia 50,00 zł

Czesław Mozil, znany szerszej publiczności jako Czesław Śpiewa – muzyk akordeonista, kompozytor, wokalista. Zadebiutował krążkiem “Debiut”, którym podbił polski rynek muzyczny. Jak mówi sam Mozil, trudno sklasyfikować muzykę którą tworzy. Jest to, jego zdaniem połączenie alternatywnego popu z podtekstem punkowym. Debiut w kilka tygodni uzyskał status złotej płyty, obecnie natomiast jest już platynowy. Natomiast pierwszy singiel ze wspomnianego krążka - "Maszynka do ćwierkania", długo nie opuszczał polskich list przebojów. W 2007 wystąpił wraz z grupą Hey podczas realizacji koncertu z cyklu MTV Unplugged.

W lipcu 2009 nagrał w łódzkim Toya Studios swoją kolejną płytę. Zgodnie z obietnicą, którą wówczas złożył swoim fanom, w kwietniu zawita do Wytwórni, by dać koncert z materiałem z najnowszego (troszkę łódzkiego) krążka.

****
Więcej informacji na: www.wytwornia.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Stary 14-04-2010, 22:54
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

TSA akustycznie
25-lecie Fan Clubu "Alien"

08.05.2010, godz 19:00
zlot od godz. 16:00miejsca: siedzące

bilety (obejmują wejście na zlot):
- przedsprzedaż z kartą Klubu Wytwórnia: 30,00 zł
- przedsprzedż bez karty Klubu Wytwórnia: 35,00 zł

Już od 25 lat u boku grupy TSA działa największy i najstarszy w naszym kraju fan club - łódzki Fan Club TSA "Alien". Obecnie zrzesza w swych szeregach ponad 1200 członków, wśród których są już dwa pokolenia fanów legendy polskiego rocka!

Z okazji swojego święta, Fan Club TSA "Alien", który stał się dla jego członków niepowtarzalną Rodziną Alienowców - fanów słuchających wspólnie TSA, ale także oddanych sobie przyjaciół, wspólnie z Klubem Wytwórnia, organizuje pełen atrakcji Wielki Jubileuszowy Międzynarodowy Zlot Fanów. 8 maja br. w Łodzi przy ul. Łąkowej 29 zjawią się najwierniejsi sympatycy TSA i zaproszeni goście, grupa zagra dla nich specjalny koncert akustyczny, będzie niezwykła muzyczna niespodzianka, prezentacje multimedialne, konkursy, giełda i wystawa pamiątek oraz Alien After Party z jubileuszowym tortem. Całość będzie filmowana z zamiarem wydania specjalnej płyty DVD.

Pierwsze spotkania Fan Clubu "Alien" w 1985 roku odbywały się w nieistniejącym już dziś Domu Kultury "Lodex" przy ul. Buczka (dziś Kamińskiego). Później przez wiele lat fani spotykali się regularnie w DDK Łódź-Polesie przy al. 1 Maja, utrzymywali też kontakty z fanami w całym kraju i zagranicą, nawet, gdy TSA przerwało działalność w 1992 roku.

Po kilkuletniej nieobecności TSA na polskiej scenie rockowej, w roku 1998, Zarząd FC TSA "Alien" - z pozytywnym skutkiem - rozpoczął dwuletnie zabiegi o powrót na scenę zespołu w pierwotnym, najsłynniejszym składzie: Marek Piekarczyk (wokal), Andrzej Nowak (gitara), Stefan Machel (gitara), Janusz Niekrasz (bas) i Marek Kapłon (perkusja). Efektem działań fanów był powrót TSA na scenę w 2001 roku. Zespół odzyskał dawną popularność, a sale koncertowe zapełniły się znów tysiącami fanów. Świetne recenzje otrzymały, wydana w 2004 r. płyta "Proceder" oraz reedycje starszych płyt.

25-lecie Fan Clubu będzie wstępem do przyszłorocznych obchodów 30. rocznicy zwycięstwa TSA w Jarocinie i rozpoczęcia współpracy z wokalistą Markiem Piekarczykiem.

****
Szczegóły na stronie
Fan Clubu TSA "Alien": www.tsa.fan.pl
Strona TSA: www.tsa.com.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Stary 20-04-2010, 21:12
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

I Łódzkie Dni Żeglarskie
"Łódź na horyzoncie"

14-16.05.2010Podczas I Łódzkich Dni Żeglarskich „Łódź na horyzoncie” cały czas do dyspozycji dzieci będzie otwarta mała łajba prowadzona przez łódzkie przedszkole „Hulajnoga”. M.in: w „małej łajbie” będziemy mogli nauczyć się wiązać węzły żeglarskie, nazewnictwa lin, stawiać oraz zrzucać żagle oraz knagować i buchtować liny.

Piątkowe atrakcje:
Godz. 19.00 – koncert od dawna niewidzianego w Łodzi Romka Roczenia niewidomego pieśniarza i gitarzysty. W repertuarze ma głównie utwory szantowe, zarówno własnego autorstwa, jak i covery. Romek Roczeń pojawi się w Łodzi z zaproszonymi gośćmi.

Sobotnie atrakcje:
Godz. 10.00 – rozpoczęcie II dnia I Łódzkich Dni Żeglarskich.
Godz. 10.00 – 18.00 - spotanie z Nataszą Caban młodą polską żeglarką, która opłynęła kulę ziemską; prezentacja projektu „Zobaczyć Morze” – spotkanie z uczestnikami, pomysłodawcami oraz kapitanem rejsów Januszem Zbierajewskim; wystawa modelarska modeli redukcyjnych; pokaz nurkowania (uczestnicy będą mogli nurkować z w basenie z akwalungiem); pokaz filmów o tematyce marynistycznej, dla dzieci Pirat zorganizuje szukanie skarbów;
Godz. 18.30 - koncert gwiazdy dnia, zespołu Banana Boat.

Niedzielne atrakcje:
Godz. 10.00 – rozpoczęcie III dnia I Łódzkiech Dni Żeglarskich.
Godz. 12.00 – 16.00 Spektakl dla dzieci zespołu „Zejman i Garkumpel” pt: „Zagadek kilka morskiego wilka”; pokaz nurkowania, pokaz i ćwieczenia z zakresu „Pierwszej Pomocy”, wystawa modelarska modeli niepływających;
Godz. 16.00 – wielki koncert z okazji 25-lecia zespołu „Cztery Refy”.
Godz. 17.30 – zakończenie I Łódzkich Dni Żeglarskich.


****
Więcej informacji na: www.lodznahoryzoncie.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Stary 28-04-2010, 17:07
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

22.05.2010Wytwórnia Niemego Kina II prezentuje:
1. Projekcja filmu „Kult ciała aka Rapsodia Miłości” (1930), z oprawą muzyczną zespołu Pustki na żywo - koncert o godz. 19:00.
2. Retro Afterparty w klimatach niemego kina.

organizator: Klub Wytwórnia
miejsca: siedzące nienumerowane

bilety:
- przedsprzedaż z karta Klubu Wytwórnia: 20,00 zł
- przedsprzedaż bez karty Klubu Wytwórnia: 30,00 zł
- w sprzedaży: http://www.toyastudios.pl/index.php?mid=4&ide=176&ln=pl

Projekcja filmu "Kult ciała aka Rapsodia Miłości" (1930) / ilustracja muzyczna na żywo - Pustki.
Ekranizacja skandalizującej powieści "Kult ciała: Dziennik człowieka samotnego Mieczysława Srokowskiego", która zaliczając się do nurtu erotyczno - psychologicznego wywołała wstrząs zachowawczych kręgów literackich. Film przedstawia dramat artysty, znakomitego rzeźbiarza, który zakochał się w swej modelce. Obraz ten został odnaleziony po latach w Królewskim Archiwum Filmowym w Brukseli.
Ilustrację do filmu skomponował oraz wykona na żywo zespół Pustki, który oprócz nagrywania autorskich płyt i koncertowania w całym kraju, komponuje również muzykę do filmów i spektakli teatralnych.

Po koncercie zapraszamy na "Retro Afterparty".

****
Więcej informacji na www.wytwornia.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Stary 01-05-2010, 15:42
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

Słoneczny Smooth Jazz
David Garfield & Karizma - Live In Concert

18.05.2010, godz.19:00bilety: 80-100 zł, szczegóły: ticketpro.pl

David Garfield - keys,
George & G (Jerzy Grunwald) - vocal,
Eric Marienthal - sax,
Alex Ligertwood - vocal,
Steve Ferrone - drums,
John Pena - bass,
James Harrah – guitar

Słoneczny Smooth Jazz z Los Angeles to muzyka ciesząca się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Czołowi amerykańscy muzycy reprezentujący jedyne w swoim rodzaju kalifornijskie brzmienie spotkają się na jednej scenie. Po raz pierwszy w Polsce, najprawdziwszy smooth jazz z udziałem niekwestionowanych gwiazd.

David Garfield - pianista, kompozytor, producent, na co dzień współpracujący z takimi gwiazdami, jak: The Manhattan Transfer, Michael Bolton, George Benson, Natalie Cole, Cher etc.

Zespół Karizma (którego David Garfield jest założycielem), to jedyna w swoim rodzaju grupa muzyków, która od połowy lat siedemdziesiątych towarzyszyła najważniejszym artystom amerykańskiej sceny jazzowej. Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci muzycy Karizmy współtworzyli najważniejsze albumy gwiazd jazzu, soulu czy muzyki pop.

Koncert objęty honorowym patronatem Konsula Generalnego Stanów Zjednoczonych.

****
Więcej informacji: http://www.toyastudios.pl/index.php?mid=4&ide=454&ln=pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Stary 01-05-2010, 16:08
s-d s-d is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 85
Domyślnie

Wytwórnia Niemego Kina II
"Piosenki w Starym Kinie"
Marcin Wyrostek
[/b]23.05.2010
Wytwórnia Niemego Kina II prezentuje:
1. "Piosenki w Starym Kinie" spektakl muzyczny, godz. 18:00
2. Marcin Wyrostek & Coloriage koncert afterparty, godz. 20:00

organizator: Klub Wytwórnia
miejsca: siedzące nienumerowane

bilety:
- przedsprzedaż z karta Klubu Wytwórnia: 50,00 zł
- przedsprzedaż bez karty Klubu Wytwórnia: 60,00 zł
- w sprzedaży: http://www.toyastudios.pl/index.php?mid=4&ide=176&ln=pl

W pierwszej części drugiego wieczoru z Wytwórnią Niemego Kina zaprosimy Państwa na wieczór piosenek z filmów i kabaretów lat 20. i 30. ubiegłego stulecia, które śpiewała Warszawa i cała II Rzeczpospolita. Gwiazdy Teatru Capitol w Warszawie przeniosą nas w tamte czasy za pomocą takich przebojów, jak: „Już nie zapomnisz mnie”, „Ta mała piła dziś”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, ”Zimny drań”, „To ostatnia niedziela” (i wiele, wiele innych).

Gospodarzem „wieczoru” będzie członek „klanu Damięckich” – aktor warszawskich teatrów – Maciej Damięcki. Niezapomniane szlagiery śpiewają: Ewa Kuklińska, Ada Gostkowska, Anita Steciuk i Maciej Wilk.

Artystom towarzyszy RETRO BAND Tomasza Bielskiego, autora aranżacji wszystkich utworów. Całość złożył przy pomocy choreografa Violetty Suskiej i scenografa Ewy Kochańskiej – Andrzej Rozhin.

Drugą część wieczoru wypełnią kompozycje na akordeon i instrumenty towarzyszące w wykonaniu Marcina Wyrostka, zwycięzcy programu „Mam talent” i zespołu Coloriage. W autorskich aranżacjach zaprezentują w Wytwórni niezwykle zróżnicowany repertuar: od najsłynniejszych kompozycji klasycznych, poprzez standardy jazzowe aż po utwory inspirowane muzyką ludową - muz. bałkańską, węgierską, grecką, cygańską, klezmerską, francuską, latyno-amerykańską, irlandzką, rosyjską i oczywiście polską.

****
Zdjęcia ze spektaklu oraz więcej informacji: http://www.toyastudios.pl/index.php?mid=4&ide=465&ln=pl
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:15.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.