kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Często występująca dolegliwość - ból kolan i jego odpowiednie leczenie
04-14-2017 08:20 AM

Bóle kolan mogą tyczyć się każdego i nie są związane jedynie z wiekiem. Bardzo często ta okropna dolegliwość pojawia się u młodych pacjentów. Co należy wiedzieć o dolegliwościach bólowych kolan i kiedy konieczna jest z ich powodu wizyta u specjalisty?

Co może spowodować ból?

Powodów może być bardzo wiele. Zazwyczaj ból kolan występuje po obciążającym wysiłku, na przykład po długodystansowym biegu albo biegu, do którego osoba trenująca się źle przygotowała. Noszenie ciężkich rzeczy również bardzo często powoduje ból kolan. Reakcje bólowe pojawiają się jakby nie było po obciążeniu organizmu. Ból jest odczuwany ponadto po różnego rodzaju urazach, które są niedostrzegalne gołym okiem. Na ból kolan wpływają także wszelkiego rodzaju schorzenia, w głównej mierze te wiążące się ze stawami, metabolizmem lub nawet zapaleniami bakteryjnymi. Ból w kolanach może być wywołany również dolegliwościami reumatycznymi oraz być efektem ubocznym boleriozy.

Jak się leczyć?

To jakiego typu leczenie powinno być zastosowane zależy od tego, co dokładnie powoduje ból kolan. Jeśli ból spowodowany jest stanem zapalnym, w takiej sytuacji niezbędne będzie pójście do specjalisty, którzy zaleci skuteczne leki o charakterze przeciwzapalnym i dodatkowo zaordynuje odpowiednie postępowanie. Stany zapalne można ponadto leczyć środkami przeciwzapalnymi z apteki, które oferowane są bez recepty a także domowymi sposobami. Jeśli z kolei powodem bólu jest uraz, wtedy bez wizyty u doktora się nie obejdzie, z konsultacją taką nie można również zbyt długo czekać, dlatego że można pogorszyć stan zdrowia a to spowoduje, że leczenie będzie znacznie dłuższe. Jeśli ból kolan związany jest z wiekiem, w takim przypadku należy pamiętać o odpowiednim dbaniu o zdrowie i ciało. Po pierwsze nie warto przeciążać organizmu, należy wykonywać skuteczne, odciążające kolana treningi fizycznie a także utrzymywać stałą, odpowiednią masę ciała. Znacząca jest także dieta, w której znaleźć musi się dużo owoców i warzyw, natomiast tylko trochę mięsa. W przypadku bólu wynikającego z chorób bakteryjnych niezbędne jest leczenie medykamentami na receptę, które zostaną zalecone przez lekarza, do jakiego bezwzględnie należy udać się na wizytę.
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:58.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.