kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uważajcie na brudne sztuczki, które ściągają komornicy
11-23-2018 12:51 PM

Komornicy - czy musicie ich wpuścić? Co musisz wiedzieć.

Wizyta komorników to dla wielu ludzi koszmarny pomysł. Zmienili swoją nazwę na agenty egzekwujące, ale to nie sprawia, że ​​jest mniej przerażająca.

W tym artykule przyjrzymy się, co dzieje się po przesłaniu długu do komornika, dwóch kluczowych zasadach postępowania z komornikami i co zrobić, jeśli coś pójdzie nie tak. Na końcu znajduje się sekcja o dobrych (i złych) miejscach, aby uzyskać pomoc.

Mówię tu o osobistych długach. Jeśli oglądałeś Can not Pay? We'll Take It Away, większość przypadków niesie za sobą długów biznesowych lub eksmisji, a nie osobistych długów!
Komornicy i komornicy - znają różnicę!

Komornik to osoba, która ma moc prawną do ściągania długów w imieniu wierzyciela. Oficjalny termin komornika jest środkiem egzekucyjnym. Urzędnicy sądowi mogą być urzędnikami sądowymi lub mogą być zatrudnieni przez prywatną firmę. Mogą poprosić cię o zapłatę tego, co jesteś winien i mogą przyjść do twojego domu, aby zabrać pewne rzeczy (patrz poniżej), aby je sprzedać, by spłacić dług.

Komornik NIGDY nie może spłacić długu, chyba że dojdzie do procesu sądowego, patrz: Jak komornicy są upoważnieni do działania. Niektóre z nich to:

zaległości podatkowe gminne - władze lokalne muszą udać się do sądu magistratu, aby uzyskać nakaz odpowiedzialności, po czym władze lokalne mogą upoważnić komorników;
długi konsumenckie, takie jak pożyczki lub karty kredytowe - wierzyciel musi uzyskać CCJ od sądu krajowego, a następnie zwrócić się do sądu o nakaz kontroli;
Opłaty karne za parkowanie - rada wystąpi do Centrum Egzekwowania Prawa w Sądzie Okręgowym w Northampton o wydanie nakazu zwrotu.

Jeśli dług nie został postawiony przed sądem, ale otrzymasz list od komornika, który mówi o wysłaniu kogoś do twojego domu, być może także o adwokatach, sądach lub komornikach, to prawdopodobnie jest to na dużo wcześniejszym etapie i nie są nawet blisko punktu komornika.

Komornik może wysłać kogoś do twojego domu, ale to nietypowe - przez większość czasu blefują! Jeżeli komornik wzywa, nie jest on urzędnikiem sądowym i nie ma uprawnień prawnych. Nie musisz rozmawiać z komornikiem w twoim domu. Jeśli to zrobisz, nie mogą zabrać żadnego ze swoich towarów ani swojego samochodu.

Jeśli nie jesteś pewien, czy skontaktowałeś się z komornikiem lub komornikiem, jest to naprawdę ważne, więc skontaktuj się z National Debtline jak najszybciej.
Czy miałeś zawiadomienie o egzekwowaniu?

Zawiadomienie o egzekwowaniu jest pierwszym krokiem w czynnościach komorniczych. Komornik nie może odwiedzić twojego domu bez wysłania tego. Musi zawierać określone terminy, tutaj jest pusty.

Jeśli twój list nie wygląda tak, prawdopodobnie nie pochodzi on od komornika, który jest upoważniony do odebrania twojego długu. Jeśli nie masz pewności, czy ten list jest prawidłowy, ponieważ nie zawiera właściwych słów lub niektóre informacje są błędne, skontaktuj się z National Debtline najszybciej jak to możliwe.

Opłata za 75 £ zostanie dodana do twojego długu, gdy ten list zostanie wysłany. Nie otrzymasz ponownie opłaty, jeśli wyślą więcej listów później, zobacz Opłaty komornicy mogą pobierać opłaty za pełne szczegóły.
Czy możesz przestać dzwonić do komornika?

Komornik musi poczekać co najmniej 7 dni po zawiadomieniu o egzekwowaniu prawa, zanim przyjdzie do twojego domu.

Jeśli chcesz ich powstrzymać, masz krótki czas na działanie. Opóźnienie może być kosztowne - za opłatą komornika przyjdzie kolejna opłata w wysokości 235 GBP.

Istnieją trzy sytuacje, w których należy podjąć działania w ciągu tego 7-dniowego okresu:
1) nie uważasz, że dług jest właściwy

Może to być spowodowane tym, że nie jesteś odpowiednią osobą, już dokonujesz płatności na rzecz wierzyciela lub kwota jest nieprawidłowa, ponieważ zapłaciłeś całość lub część z tych kwot, patrz Zatrzymanie czynności komornika - Twoje opcje.

Możesz wystąpić do sądu z wnioskiem o "zawieszenie nakazu kontroli" oraz o zawiadomienie o karach parkingowych, w związku z czym możesz złożyć zeznanie zmarłego świadka.

Aby uzyskać pomoc dotyczącą tych opcji, skontaktuj się z National Debtline lub odwiedź lokalną poradę dla obywateli.
2) możesz spłacić dług w całości lub na raty

Jeśli możesz spłacić dług teraz lub w ciągu kilku miesięcy od płatności, zadzwoń do komornika, aby uzyskać tę akceptację, aby dodatkowe opłaty komornika nie zostały dodane.

Komornik prawdopodobnie odrzuci niskie raty. Jeśli chcesz uzyskać pomoc w negocjacjach z komornikiem, odwiedź lokalną poradę dla obywateli.

Citizens Advice może pomóc w sporządzeniu arkusza dochodów i wydatków. Nie oferuj więcej, niż możesz sobie pozwolić - zgodzenie się na zbyt duże spłaty spowoduje, że komornik zadzwoni później, gdy nie będziesz mógł nimi zarządzać.
3) jesteś podatny na zranienie

Przepisy mają zapewniać dodatkową ochronę osobom, które są podatne na zranienie ze względu na swój wiek, zdrowie fizyczne lub psychiczne, zdolność rozumienia języka angielskiego, sytuację rodzinną (samotny rodzic, niedawno pogrążony w żałobie, ciężarny) itd. Ale w praktyce często nie zdarzyć.

Jeśli jesteś podatny na zranienie i chcesz, aby Twoja sprawa została zwrócona wierzycielowi, udaj się do lokalnej Rady Obywatelskiej i poproś o pomoc.
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:21.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.