kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Jak wyprać żaluzje plisowane?
01-31-2020 11:29 AM

Po czasie plisy wyraźnie zszarzały? A może przypadkiem zostały poplamione? Co jakiś czas warto dogłębniej odświeżyć osłony okienne, ponieważ zbierają one dość sporo brudu. Podpowiadamy jak wyprać żaluzje plisowane!

Raz w roku podczas gruntownych porządków dobrze jest zadbać o czystość osłon okiennych. O ile zasłony czy rolety czyści się dość prosto, o tyle wiele osób nie wie jak obchodzić się z plisami. Wyjaśniamy jak wyprać żaluzje plisowane!

Jak przygotować żaluzje plisowane do prania?

Pierwszym etapem czyszczenia osłon okiennych zawsze powinno być dokładne wytarcie kurzu. W tym celu świetnie sprawdzają się miękkie ściereczki z mikrofibry lub bawełny, a także miotełki z piór (naturalnych albo syntetycznych). Najwygodniej jest zaczekać na słoneczną pogodę, kiedy na rozwiniętej tkaninie będzie najlepiej widać pył. Dopiero po dokładnym odkurzaniu można wyprać żaluzje plisowane.

Czytaj również:

https://www.agatarolety.pl/blog/plis...-bezinwazyjne/
https://www.agatarolety.pl/blog/plis...rac-najlepsze/
https://www.agatarolety.pl/blog/jaki...ie-w-lazience/
https://www.agatarolety.pl/blog/plis...ak-zamontowac/

Jak wyprać żaluzje plisowane?

By wyprać żaluzje plisowane należy napełnić wannę lub dużą miskę wodą o temperaturze nie większej niż 30 stopni i wlać do niej odrobinę łagodnego detergentu (np. szare mydło lub płyn do delikatnych tkanin). Następnie wystarczy zanurzyć zdemontowaną osłonę oraz powoli kilkukrotnie ją rozłożyć i złożyć. Po wszystkim pozostaje spłukać tkaninę chłodną wodą, a następnie odwiesić plisę do wyschnięcia.

Na co uważać podczas prania żaluzji plisowanych?

Plisy mają charakterystycznie pofałdowany materiał, dlatego podczas prania żaluzji plisowanych należy uważać na to, by go nie rozmoczyć. Cały proces nie powinien trwać dłużej niż 3 minuty. Jeśli zauważy się jakieś trudniejsze do zmycia plamki, należy delikatnie potrzeć je miękką ściereczką nasączoną w wodzie z detergentem. Nie wolno jednak szorować ani „zapierać”! W ten sposób można doprowadzić do odbarwień lub zniszczenia materiału.

By wyprać żaluzje plisowane wcale nie trzeba się specjalnie natrudzić. Dbałość o czystość osłon okiennych jest ważna nie tylko ze względów estetycznych, ale też higienicznych. Jeśli zauważysz, że przyszła pora na czyszczenie – nie czekaj! Zadbaj o swoje plisy!
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:10.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.