kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Pierwszy wyjazd do pracy jako opiekunka seniora - co musisz wiedzieć?
08-20-2020 03:25 PM

Pierwszy wyjazd do pracy za granicę zawsze jest stresem. Zwłaszcza wtedy, kiedy po raz pierwszy decydujemy się na pracę w danym zawodzie lub wtedy, gdy nie czujemy, iż nasze umiejętności językowe pozwolą nam na swobodną komunikację. Przygotowując się więc do takiego wyjazdu warto się jak najlepiej przygotować, wiedzieć na co trzeba się nastawić, mieć załatwione różne wymagane formalności, etc. Warto więc przeczytać ten artykuł, by wyjeżdżać z nowymi informacjami i na spokojnie.

Wyjazd za granicę do pracy- samemu czy z agencją?

Odpowiedź jest jednoznaczna- pierwszy wyjazd za granicę w celach zarobkowych, w jakimkolwiek zawodzie, najlepiej zorganizować sobie przez agencję pracy. Wiąże się z tym wiele zalet, które sprawią, iż osoba wyjeżdżająca będzie dużo bardziej spokojna i bezpieczna wyjeżdżając do Niemiec, do Anglii czy gdziekolwiek indziej.
Decydując się na szukanie pracy przez agencję, warto na początku sprawdzić wiarygodność samej agencji- można to zrobić na wszelkich forach internetowych, ale także zaglądając do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia. Nie warto decydować się na współpracę z agencją, która w tym rejestrze nie widnieje.

Pamiętać trzeba, iż agencja będzie pobierała wynagrodzenie za swoje usługi- najczęściej w formie prowizji od naszego wynagrodzenia, a także z opłaty wstępnej jaką trzeba uiścić. Ważnym jest, iż agencja może pobierać opłaty tylko i wyłącznie za faktycznie poniesione koszty związane z organizacją wyjazdu pracownika- transport, badania lekarskie, wiza, etc.

Wyjazd organizowany wraz z agencją taką, jak https://nursecare24.pl/ jest o tyle lepszy, iż agencja niejako "opiekuje" się swoimi pracownikami. Agencja pomoże nam w kwestiach językowych (często agencje oferują bezpłatną naukę języka online), pomoże we wszelkich sprawach formalnych, w kompletowaniu dokumentów jak i przygotuje dla nas ofertę pracy, która będzie zgodna z naszymi oczekiwaniami i przede wszystkim sprawdzona zostanie jej wiarygodność. Wyjeżdżając do pracy jako opiekun seniora, agencja sprawdza podopiecznego i rodzinę, do których wysyła swoich pracowników.
Agencje oferują umowy o pracę tymczasową, która zgodna jest z przepisami kraju, do którego mamy zamiar wyjechać. Podczas obowiązywania takiej umowy pracodawca odprowadza za pracownika składki ZUS, przysługuje mu prawo do urlopu i L4, a czas pracy wlicza się do emerytury.

Przed wyjazdem - co musisz wiedzieć?

Przygotowując się do wyjazdu do pracy za pośrednictwem agencji jesteś pewny/a o tym, że możesz zawsze na agencję liczyć. Agencje oferują pracę wykonywaną w oparciu o legalną umowę, ubezpieczenie, pomoc konsultanta we wszelkich kwestiach (także językowych), które mogą sprawiać trudności w miejscu pracy, pomoc w poszukiwaniu zakwaterowania i we wszelkich kwestiach, jakie mogą wyniknąć już na miejscu, podczas przyjazdu lub wykonywania codziennych obowiązków.
Przed wyjazdem należy upewnić się, iż spakowaliśmy ze sobą wszelkie potrzebne dokumenty, takie jak dowód tożsamości, potwierdzenie ubezpieczenia, a także inne rzeczy jak własne lekarstwa, ulubione książki jakie będziemy czytać w swoim czasie wolnym, jakieś eleganckie dwa komplety ubrań (trzeba pamiętać, iż wyjazd w roli opiekunki to nie tylko codzienne obowiązki, ale także uczestnictwo w rodzinnych uroczystościach, podczas których warto założyć coś odświętnego).
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:35.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.