kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dlaczego warto kupić osuszacz powietrza?
10-19-2020 12:49 PM

Zbyt suche lub zbyt wilgotne powietrze w domu- dwa problemy, które niemal na równi potrafią uprzykrzyć życie domownikom. Ze zbyt suchym powietrzem łatwiej jest nam sobie jednak poradzić, gorzej z tym zawilgoconym, które powoduje wiele szkód i ma zły wpływ na ludzki organizm, jeśli jesteśmy na nie narażeni w sposób stały. Na ratunek przychodzą osuszacze powietrza. Podpowiemy, jak działają i dlaczego warto je mieć.

Osuszacz powietrza - zastosowanie

Osuszacz powietrza taki, jak z firmy https://meacopolska.pl/ sprawdzi się wszędzie tam, gdy borykamy się z problemem nadmiernej wilgoci. Dlaczego nadmiar wilgoci jest szkodliwy? Otóż stwarza ona środowisko do powstawania pleśni oraz grzybów, które są realnym zagrożeniem dla naszego zdrowia oraz dla kondycji budynku w jakim mieszkamy. Optymalna wilgotność to wilgotność na poziomie 40-60%, jeśli jest wyższa, warto zdecydowanie zainwestować w urządzenie do osuszania. Zbyt duża ilość wilgoci powoduje częste infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych.

Osuszacz dzięki zastosowanym w nim technologiom wyłapuje z powietrza wszelkie drobinki wilgoci, która następnie zostają skroplone i zatrzymane w specjalnym zbiorniku. Jednocześnie urządzenie wypuszcza także suche powietrze.

Osuszacze sprawdzą się w każdym przypadku, gdy mamy problem z:
• niesprawną wentylacją- wszelkie działania codzienne jak pranie, gotowanie, mycie podłóg powodują utrzymywanie się wilgoci w powietrzu, gdyż powietrze jest słabo wentylowane,
• niesprawną hydroizolacją budynku mieszkalnego- zawilgocenia zaczynają się od piwnic, ale dotyczyć też mogą ścian i kondygnacji całego budynku,
• brakiem izolacji cieplnej budynku- przemarzające ściany są podatne na pojawienie się na nich i rozwój pleśni oraz grzybów,
• zalaniem lub powodzią- jeśli dom stoi na podmokłych terenach lub terenach zalewowych, nawet kilka razy w roku narażony jest na zalanie lub podtopienie, a to skutkuje trwałymi zawilgoceniami budynku.

Czy warto kupić osuszacz powietrza?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście twierdząca, jeśli spotykamy się z wymienionymi wyżej problemami dotyczącymi naszych domów. Problemami, które także będą wymagały używania osuszacza choć raz na jakiś czas są dziurawe, przeciekające dachy, niesprawne instalacje wodno-kanalizacyjne, wysoki poziom wód gruntowych czy też wilgoć technologiczna, która bierze się z wody znajdującej się w ścianach i podłogach nowo wybudowanych domów lub domów po remontach, w których nie osuszono wnętrz w odpowiednim czasie.

Osuszacz jest potrzebny w takich sytuacjach po to, by utrzymywać w pomieszczeniach odpowiedniego stanu wilgotności, eliminować jej nadmiar. Jak już wspomnieliśmy, jest to nie tylko ważne ze względów estetycznych (brak zawilgoceń to brak pleśni i grzybów na ścianach czy sufitach), ale przede wszystkim zdrowotnych.
Na jakoś powietrza na zewnątrz nie mamy czasem realnego wpływu, ale mamy możliwość zadbać o powietrze w naszych domach. To bardzo ważne, zwłaszcza gdy mamy w domu alergików. Osuszacz to nas sprzymierzeniec w walce z alergenami, z roztoczami kurzu oraz z niebezpieczną pleśnią i grzybami. Osuszacz pomaga także zredukować nieprzyjemne zapachy, jakie pojawiają się we wnętrzach słabo wentylowanych, gdzie powietrze jest stęchłe i ciężkie.
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:43.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.