kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Czym zajmuje się ślusarz?
02-24-2021 06:28 PM

Ślusarz to jeden z najstarszych zawodów rzemieślniczych, który swoich pierwszych przedstawicieli miał już w starożytności i przetrwał do dziś. Podobnie jak kiedyś tak i dziś odpowiadali oni za sprawne działanie równych narzędzi. Obecnie ślusarze kojarzeni są z dorabianiem kluczy i otwieraniem zamów, ale ich kompetencje są znacznie szersze. Niestety profesja ta z biegiem lat ma coraz mniej przedstawicieli.

Jakie obowiązki ma ślusarz?

Ślusarz jest rzemieślnikiem, który zajmuje się obróbką metalu. Buduje on też proste konstrukcje i naprawia mechanizmy będące elementami innych urządzeń i czasami może też wykonywać jakieś nowe części zamienne. Ślusarz może też specjalizować się w różnych dziedzinach. Wyróżniamy ślusarza samochodowego, który naprawia pojazdy samochodowe, demontuje części i przeprowadza naprawy uszkodzonych metalowych elementów.

Ślusarz konstrukcji stalowych tnie i kształtuje, spawa, a także obrabia elementy metalowe, które wykorzystywane są do budowy mostów, masztów, bram na pojazdach, sklepów, hal, pawilonów czy konstrukcji reklamowych. Odpowiedzialny jest również za ocenę warunków technicznych montowanych konstrukcji i ich miejsca, przygotowanie i zabezpieczenie terenu. Ślusarz urządzeń komunalnych oraz ślusarz sprzętu domowego to specjaliści, którzy potrafią naprawić i wykonać części zamienne i przeprowadzić konserwację maszyn i urządzeń wykorzystywanych w domach jak pralki, odkurzacze, zmywarki.

Natomiast ślusarz wyrobów artystycznych musi posiadać umiejętności manualne i mieć dobrą wiedzę o właściwościach metalu i dzięki temu naprawia różnorodne stalowe dzieła jak ozdobna galanteria metalowa jak żyrandole, okucia bram, świeczniki, metalowe meble czy zdobione kraty okienne.

Jak zostać ślusarzem i gdzie znaleźć pracę?

Każdy ślusarz musi mieć dyplom, który potwierdza jego kwalifikacje zawodowe. Dyplom taki można zdobyć na specjalnym kursie organizowanym na przykład przez szkołę policealną. Trwa on zazwyczaj około 1,5 roku (trzy semestry), a kończy się egzaminami: teoretycznym i praktycznym. Wykwalifikowani ślusarze znajdują zatrudnienie w firmach produkujących wyroby metalowe, zakładach przemysłu maszynowego, firmach produkujących oraz naprawiających sprzęty gospodarstwa domowego, zakładach zajmujących się instalacjami grzewczymi czy naprawą samochodów. Ślusarz może również otworzyć własną działalność z usługami ślusarskimi. Wykwalifikowanych ślusarzy z długoletnią praktyką i doświadczeniem znaleźć można w Klucz-But.

Firma powstała w 2007 roku i obecnie posiada już trzy punkty usługowe: dwa na terenie Warszawy i jeden w Piasecznie. Specjalizują się oni w naprawie obuwia, dorabianiu kluczy samochodowych i standardowych, a także usługach zegarmistrzowskich. Poza tym prowadzą również pogotowie awaryjnego otwierania drzwi mieszkań i samochodów, dzięki któremu pomogli już wielu osobom w beznadziejnych sytuacjach związanych z zatrzaśnięciem czy złamaniem klucza w zamku czy stacyjce. Z tego względu warto zaufać ich profesjonalizmowi i precyzji.
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:35.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.