kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Regulacja temperatury w automatyce przemysłowej
03-02-2021 09:35 AM

Automatyka przemysłowa pozwala nam dziś na wiele więcej niż pozwalała samodzielna praca ludzkich rąk. Wiele procesów i zadań wykonywanych jest dziś tylko i wyłącznie przez maszyny, a wynika to z coraz wyższych potrzeb, jeśli idzie o wydajność pracy, ale i o zachowanie bezpieczeństwa, potrzebę użycia coraz bardziej skomplikowanych i precyzyjnych rozwiązań, etc. Jednym z elementów wchodzących w skład urządzeń automatyki przemysłowej są regulatory temperatury- gdzie się sprawdzą i na czym polega ich praca?

Regulatory temperatury w przemyśle

Ogrzewanie i utrzymywanie stałej temperatury nie dotyczą oczywiście jedynie naszych domów i mieszkań- wymagania temperaturowe to jeden z parametrów, który musi być także spełniony w zakładach i w poszczególnych procesach. Regulatory pozwalają wyręczyć w tym człowieka- samodzielna obsługa nie będzie już konieczna, a dalekosiężnym efektem tego jest także zmniejszenie pochłanianej przez systemy grzewcze energii.

Regulator temperatury to urządzenie mikroprocesorowe pozwalające...regulować temperaturę. Szeroki wybór takich regulatorów znaleźć można w profesjonalnym sklepie z automatyką przemysłową, np. tutaj https://automatyka-sklep.eu/.

Po wprowadzeniu do urządzenia tzw. wartości zadanej, a więc temperatury jaką chcemy utrzymać, będzie ona wciąż na tym wymaganym przez nas poziomie.

Regulatory takie mogą znaleźć swoje zastosowanie chociażby w piecach i suszarniach, w procesach przetwórstwa gumy lub w procesach przetwórstwa tworzyw sztucznych.
Wybór odpowiedniego regulatora temperatury powinien być przemyślany, gdyż dobry regulator nie pozwala jedynie ustawić wartości temperaturowych, ale można nam także dać sporo wiedzy na temat takich parametrów jak wilgotność, przepływ pH, przewodność oraz ciśnienie. Regulatory możemy ponadto podzielić na termoregulatory, kontrolery temperatury oraz sterowniki temperatury.

Regulatory temperatury PID- co to takiego?

Regulatory temperatury PID to osobny rodzaj regulatorów, w których zastosowano funkcję proporcjonalno- całkująco- różniczkującą. Regulatory takie pozwalają na bardzo precyzyjne utrzymanie temperatury, czyli wartości zadanej. Znaleźć je można chociażby w ofercie sklepu z automatyką przemysłową https://automatyka-sklep.eu/regulatory-temperatury. Regulatory takie mogą być wykorzystane w pomieszczeniu, w zbiorniku czy w procesie produkcyjnym. Dzięki porównaniu wartości temperatury zmierzonej oraz zadanej, jakie porównuje ten regulator, regulatory temperatury mogą „zdecydować” czy obiekt należy ochłodzić czy też ogrzać, tak aby osiągnąć wyznaczoną wartość.

Zawsze warto wybierać jedynie spośród urządzeń najwyższej jakości- zwłaszcza jeśli zależy nam na precyzjach pomiarowych. Priorytetem nie powinna być marka, a jakoś wykonania urządzenia oraz jego funkcje. Jeśli wybieramy sprzęt w profesjonalnych i autoryzowanych sklepów, wybór jest dość ułatwiony. Ważna jest ilość wejść i wyjść oferowanych przez dany regulator, jakość jego komponentów i bezawaryjność. Przed wyborem warto poczytać opinie w internecie, by swoje pieniądze zainwestować mądrze.
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:45.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.