kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Jak zamontować żaluzje aluminiowe?
04-04-2019 07:38 PM

Osłony okienne są istotnym elementem wystroju i wyposażenia każdego pokoju. Wiele osób nie wie jednak jak je zamontować i jaki sposób będzie najodpowiedniejszy. Nie jest to jednak tak skomplikowane, jak się wydaje!

Podpowiadamy, jak zamontować żaluzje aluminiowe!

Nie każdy ma świadomość, że zakładając osłony okienne wcale nie trzeba używać wiertarki. Współcześnie większość producentów oferuje przynajmniej kilka sposobów na zamontowanie żaluzji aluminiowych. Warto się z nimi zapoznać, by wybrać dla siebie najlepszą metodę.

Inwazyjnie czy bezinwazyjnie – jak zamontować żaluzje aluminiowe?

Osłony okienne można montować ingerując w ciągłość ramy okna/ściany lub bez potrzeby wykonywania nawierceń. Bezinwazyjne metody wykorzystują wytrzymałe zaczepy, na które można zamontować żaluzje aluminiowe. Wybierając taki sposób, w każdej chwili jest możliwa wymiana osłony na inną, bez pozostawiania żadnego śladu. Co więcej, jest to tak proste, że każdy poradzi sobie z tym zadaniem.

Jak samodzielnie zamontować żaluzje aluminiowe?

Jeśli wybrało się bezinwazyjny sposób montażu, należy zacząć od zamocowania górnych zaczepów w odpowiednych miejscach. Zwykle działają na zasadzie imadła – wystarczy przykręcić i przycisnąć je do ramy. By zamontować żaluzję aluminiową, należy po prostu włożyć w nie profil, a później zewnętrzną osłonę. Jeśli wybrało się mechanizm z profilami, trzeba jeszcze przewlec przez lamelki metalowe linki i zamocować na dolnych uchwytach.

Na co zwrócić uwagę, montując żaluzje aluminiowe

Najważniejsze jest, by dobrać sposób montażu do posiadanych okien. Inne metody lepiej sprawdzą się na zwyczajnych skrzydłowych „plastikach”, a inne na zabytkowych drewnianych oknach „skrzynkowych”. Każdą niepewność najlepiej skonsultować z producentem osłony – powinien doradzić najlepsze rozwiązanie, by później nie zmagać się z żadnymi problemami montując żaluzje aluminiowe.
Sposób instalacji ma niebagatelny wpływ na funkcjonalność osłon okiennych. Dobrze jest więc rozważyć to, jak chce się zamontować żaluzje aluminiowe w swoim domu. Poznanie wszystkich opcji i porada fachowców z pewnością będą pomocne!
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:10.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.