kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Podatek dochodowy na Malcie
07-28-2021 04:26 PM

Malta to kolejny kraj, który posługuje się niezwykle opłacalnymi procedurami podatkowymi. Jest to na pewno wielkim plusem dla wielu przedsiębiorców oraz inwestorów. Jeśli posiadasz na tej wyspie pracę zgodną z prawem lub dopiero zamierzasz ją rozpocząć, musisz się liczyć z tym, że podatek dochodowy Cię nie ominie. Jeśli chciałbyś zarejestrować na Malcie swoją spółkę, będziesz mógł wykorzystać opcję zmniejszenia podatku – będzie to działać na podobnych zasadach, jeśli zechcesz kupić firmę lub spółkę na Malcie.

Jakie są formy podatku dochodowego na Malcie?

Maltański fiskus ustanowił kilka form podatku dochodowego. Jeśli jesteś obcokrajowcem i mieszkasz w kraju, który nie należy do UE, oprócz tego Twoja praca nie jest w pełnym wymiarze, w tej sytuacji zostaniesz objęty stałą płacą, która będzie wynosić piętnaście procent. Jeśli jednak jesteś Polakiem, zdecydowanie bardziej może Cię zaciekawić podatek dochodowy, którego stawki rosną stopniowo. W takim przypadku będziesz miał styczność z różnorodnością widełek cenowych. Jeżeli chodzi o pierwszą możliwość, to jest ona związana ze statusem rezydencji podatkowej.

Jeśli nie jesteś rezydentem Malty, w której pomieszkiwałeś mniej, niż sto osiemdziesiąt trzy dni w roku, będziesz objęty podatkiem, którego wartość będzie wzrastała od dwudziestu do trzydziestu pięciu procent. Jeżeli jednak Malta była Twoim miejscem pobytu przez więcej niż sto osiemdziesiąt trzy dni, zapłacisz podatek dochodowy, którego wartość będzie wzrastała od piętnastu do trzydziestu pięciu procent.

Trzeba wspomnieć, że będąc stałym mieszkańcem Malty, zobowiązujesz się zapłacić podatek od każdego dochodu, który udało Ci się uzyskać nie tylko na Malcie, sprawdź np. jak wygląda podatek od kryptowalut na Malcie. Jeżeli jednak nie jesteś stałym mieszkańcem Malty, będziesz musiał zapłacić podatek jedynie od tych dochodów, które uzyskałeś na Malcie. Jeżeli jednak przychody, które uzyskałeś poza granicami Malty, znajdą się na Twoim maltańskim koncie to od nich również zapłacisz podatek.

Brak podwójnego podatku z Malty

Jeśli Twoje dochody zostały uzyskane na Malcie, to nie będziesz musiał płacić podwójnego podatku w Polsce. Między Maltą a Polską jest zawarta umowa, która dotyczy omijania podwójnego podatku. To znaczy, że jeśli uzyskałeś dochód poza granicami swojego miejsca zamieszkania, zostanie on zwolniony z opodatkowania. Jeżeli jesteś mieszkańcem Polski, będziesz musiał podać swoje dochody uzyskane na Malcie w PIT-36, gdy będziesz się rozliczał z polskim Urzędem Skarbowym. Niezwykle istotne jest jednak to, że nadpłacony podatek dochodowy Ci się zwróci, więc nie musisz martwić się podwójnym opodatkowaniem swoich dochodów.
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:40.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.