kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

23-03-2010 21:14

Ponizej program festiwalu, dojdzie jeszcze informacja o kosztach wstepu, wystawcach (przewidziane stoly, sprzet i akcesoria do masazu - naturalne esencje kwiatowe i ziolowe, balsamy, stemple ziolowe, kosmetyki, tradycyjne orientalne stroje etc) i atrakcjach (losowanie nagrod na zabiegi i okolofestiwalowe kursy szkoleniowe etc). Bedzie mozliwosc odplatnych konsultacji i zabiegow.

Organizator:
OHANA KAHIHULA
Szkoła Masażu Hawajskiego
www.lomi.pl

Kontakt do Biura Festiwalowego
tel. 0 601 99 33 71
e-mail: info@sztukadotyku.eu

SOBOTA

10:00-10:45 Kanya Krongboon
Tradycyjny klasyczny masaż Tajski (pokaz)

(przed Festiwalem i w czasie jego trwania, w dniach 8-11.04, bedzie prowadzila kurs jogicznego masazu tajskiego, a po Festiwalu, w dniach 12-13 i 14-15.04, dwa kursy tajskiego masazu stop http://massagethai.info ).

11:00-11:45 lek. med. Jacek Rafało
"Kręgosłup jako arbor vitae = drzewo życia" (wykład)

12:00-12:45 Ola Smulska
Masaż Shantala - "Zrelaksowani od kołyski" (pokaz)

14:00-14:45 mgr farm. Hanna Łopuchow
"Relaksujące czynniki naturalnych substancji w masażu" (wykład)

15:00-15:45 mgr Elżbieta Capierzyńska
Refleksologia - relaks, terapia, kosmetyka (pokaz)

16:00-16:45 Jolanta Mróz - Germaine de Capuccini
Masaż Szafranowy - "Tajemnicza Turcja" (pokaz)

17:00-17:45 Arkadiusz Tutak
Lomi Lomi KAHIHULA - duet hawajski (pokaz)



NIEDZIELA

10:00-10:45 Magdalena Miętki
Masaż dźwiękiem mis dźwiękowych ("tybetańskich") (pokaz)

11:00-11:45 Dr Leszek Majkowski D.C.
"Koncepcja leczenia bólu głowy pochodzenia szyjnego a Chiropraktyka" (wykład i pokaz)

12:00-12:45 Elżbieta Żuk-Widmańska / Maria Koszucka-Dębicka
"Netra Vasti - ajurwedyjski zabieg na oko" (pokaz)

14:00-14:45 Hanna Łubek
Masaż Jivaka (pokaz)

15:00-15:45 Mgr Wojciech Markowski
Dental Spa - Micro Masaż w Stomatologii (wykład i pokaz)

16:00-16:45 Joanna Kaiser
MA-URI - masaż, terapia lub ścieżka rozwoju osobistego (pokaz)

17:00-17:45
Dyskusja i zakończenie Festiwalu, rozdanie upominków

18:00
Koncert mis i gongów w wykonaniu Magdaleny Miętki


Tradycyjny klasyczny masaż Tajski

Kanya Krongboon

Nauczycielka Tajskiego Masażu. Skończyła w Bangkoku uznane kursy dla masażystów i nauczycieli, a następnie pracowała przez 10 lat ucząc tajników tradycyjnego masażu tajskiego.

Kręgosłup jako arbor vitae = drzewo życia

lek. med. Jacek Rafało

Lekarz neurolog, od blisko 20 lat zajmuje się leczeniem schorzeń bólowych kręgosłupa, nieoperacyjnym leczeniem dyskopatii, migrenami. Prowadzi Poradnię Schorzeń Kręgosłupa w NZOZ Revimed.


Masaż Shantala - "Zrelaksowani od kołyski"

Ola Smulska

Z zawodu biolog, profesjonalny konsultant noszenia dzieci w chustach, certyfikowany instruktor masażu Shantala. Prywatnie mama piątki dzieci, urodzonych w domu; organizuje warsztaty Pozytywnego Rodzicielstwa na terenie całej Polski. Macierzyństwo jakiego doświadcza od pomad 17 lat to czas nieustannych poszukiwań w szczytnym celu - budowania więzi i bliskości z dziećmi. Jej osobiste skarby to Emanuel, Jaśmina, Mateusz, Mieszko i Nawojka, niepowtarzalne istot, najbliższe jej sercu. Łagodny start w nieznany świat ułatwiły im narodziny w domu, karmienie piersią i ... kołysanie. Bogactwo przeżyć z dziećmi wytycza ścieżkę, którą Ola przemierza wciąż nowe zakątki. Warsztaty dla rodziców i dzieci są kwintesencją jej praktyki nauczycielskiej, macierzyństwa i idei, jakiej stara się być wierna: świadomego rodzicielstwa. Poszerzanie horyzontów, zgłębiane wiedzy, która zawsze była jej bliska to wyzwanie, któremu stara się stawić wciąż czoła.

Refleksologia - relaks, terapia, kosmetyka

mgr Elżbieta Capierzyńska

Certyfikowany refleksolog, dyplomowana położna (położna niezależna), edukator i promotor zdrowia. Ukończyła wydział Zdrowie Publiczne (WAM) w Łodzi oraz szereg szkoleń i warsztatów z zakresu refleksologii pod okiem samej Lone Sorensen w Warszawie i Barcelonie. Jest członkiem Stowarzyszenia Refleksologów na świecie (Global Reflexology Network Face-Foot-Hand) oraz Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni. Prowadzi gabinet refleksoterapii w Gdyni, indywidualną praktykę położniczą (przyjmuje porody w domu, prowadzi indywidualną szkołę rodzenia, pogotowie laktacyjne). Propagatorka naturalnych porodów, naturalnych metod leczenia i naturalnego wspomagania zdrowia. Masaże jakie wykonuje, to masaż twarzy, stóp i dłoni zarówno u dzieci jak i u dorosłych.


Lomi Lomi KAHIHULA - duet hawajski

Arkadiusz Tutak

Doświadczony i skuteczny terapeuta specjalizujący się w hawajskim systemie uzdrawiania. Nauczyciel (kumu) masażu hawajskiego Lomi Lomi Kahihula. Popularyzator zdrowego stylu życia w stylu wellness. Od ponad 10-u lat zajmuje się medycyną naturalną, z powodzeniem stosując różne zabiegi związane z masażami (tajski, klasyczny, hawajski), detoksykacją, suplementacją i przekazem energii. Organizator Festiwalu Masażu "Sztuka dotyku" i kursów masaży orientalnych. Konsultant Medycyny Komórkowej Dr Ratha, adept taoizmu.


Masaż dźwiękiem mis dźwiękowych ("tybetańskich")

Magdalena Miętki

Śpiewaczka, certyfikowana masażystka dźwiękiem metodą Petera Hess'a(R), bioterapeutka. Uczestniczyła w kursach samorozwoju i wiedzy holistycznej m.in. huny, uzdrawiania duchowego, terapii dźwiękiem, tanatoterapii, bioterapii. Poprzez swoja działalność koncertową propaguje relaksację w dźwięku jako drogę do zdrowia i satysfakcjonującego życia. Prowadzi koncerty gongów, mis tybetańskich i śpiewu intuicyjnego, medytacje przy ich dźwiękach, robi masaże indywidualne, uczy jak używać własnego głosu do autorelaksacji.
W stanach medytacji dźwiękowej (głównie śpiewu) maluje anioły inspirowane myślą o konkretnych osobach, tzw. Auranioły oraz mandale.


"Koncepcja leczenia bólu głowy pochodzenia szyjnego a Chiropraktyka"

Dr Leszek Majkowski D.C.

Ukończył studia nauk biologicznych na University of Manitoba, a następnie jedną ze szkół akredytowanych przez Światową Federację Chiropraktyki w Toronto Canadian Memorial Chiropractic College (CMCC). CMCC jest pouniwersyteckim programem w specjalności nerwowo-mięśniowo-szkieletowej. Na początku kwietnia 1998 roku Leszek Majkowski ukończył CMCC uzyskując tytuł "Doctor of Chiropractic". Przez wiele lat praktykował w klinikach rehabilitacyjnych i medycznych. Jest członkiem: Światowej Federacji Chiropraktycznej, Stowarzyszenia Chiropraktycznego w Ontario - Kanada, Kanadyjskiego Stowarzyszenia Chiropraktycznego, Chiropraktycznej Izby Lekarskiej w Ontario. Leszek Majkowski jest Prezesem Polskiego Stowarzyszenia Chiropraktycznego rejestrowanego w Europejskim Związku Chiropraktyki (European Chiropractic Union) i Światowej Federacji Chiropraktycznej


Netra Vasti - ajurwedyjski zabieg na oko

Elżbieta Żuk-Widmańska

Wyłączny przedstawiciel w Polsce Istytutu Jiva Ajurweda z Faridabad w Indiach. Wiedzy i masaży ajurwedyjskich uczyła się w Instytucie Jiva Ayurveda pod kierunkiem Doktora Partapa Chauhana oraz w School of Ayurveda and Panchakarma w Kannur, Kerala Indie. Organizuje wykłady, warsztaty i szkolenia z zakresu ajurwedy i masaży ajurwedyjskich. Prowadzi gabinet masaży ajurwedyjskich w Atma Akademia Zdrowego Życia w Warszawie. Organizuje i prowadzi warsztaty z zakresu ajurwedy i masaży ajurwedyjskich.

Maria Koszucka-Dębicka
Dyplomowana kosmetyczka, dyplomowany refleksolog stóp metody Inge Dougans oraz refleksolog twarzy metody Lone Sorensen, certyfikowana masażystka ajurwedyjska. Zabiegi i masaże wykonuje w Bielsku Białej i Cieszynie.




http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskiego masazu stop warszawa wroclaw krakow gdansk koszalin kielce zielona gorlice

09-03-2010 19:06

Jak otworzyc gabinet masazu

Trudna sytuacja finansowa publicznych zakładów opieki zdrowotnej, problemy na rynku pracy dla wykwalifikowanych masażystów i fizjoterapeutów, a także chęć sprawdzenia samych siebie w prowadzeniu własnej działalności sprawiają, że w ostatnich latach pojawiło się wiele gabinetów, w których świadczone są usługi w zakresie masażu leczniczego, kosmetycznego, relaksacyjnego i innych. Gabinety te działają na zasadach indywidualnych praktyk prywatnych lub w ramach kompleksowych ośrodków rehabilitacji leczniczej i odnowy biologicznej. Jednakże są one bardzo zróżnicowane pod względem standardów urządzania i wyposażenia. Jest to ściśle związane z doświadczeniem zawodowym pracującego w gabinecie masażysty i z wielkością środków finansowych zaangażowanych w jego utworzenie.

Indywidualny gabinet masażu na pewno nie może mieścić się w pomieszczeniach znajdujących się w suterenach i piwnicach, co jeszcze niedawno było często praktykowane w wielu ośrodkach i zakładach rehabilitacji. Powinien być usytuowany na parterze lub piętrze - pod warunkiem możliwości korzystania z windy przystosowanej dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.

Pomieszczenie takie powinno mieć metraż, co najmniej 12 m2 z zaleceniem jego zwiększenia do około 15 m2. Dla zapewnienia odpowiednich warunków lokal musi posiadać instalacje: wodociągową (z ciepłą wodą), kanalizacyjną, elektryczną i grzewczą. Grzejniki zapewniające w pomieszczeniach odpowiednią temperaturę w granicach 20 – 220C muszę być gładkie i łatwe do czyszczenia. Podłoga i ściany powinny być gładkie i łatwozmywalne, trwałe i nienasiąkliwe. Użyte wykładziny podłogowe, okładziny ścienne, farby musza być odporne na działanie środków dezynfekujących.

W celu utrzymania higieny osobistej masażysty gabinet musi posiadać umywalkę z ciepłą woda bieżącą, przy której znajdują się pojemniki na mydło w płynie, jednorazowe ręczniki papierowe i ewentualnie pojemnik z płynem dezynfekującym do skóry rąk. Ściana wokół umywalki powinna być łatwozmywalna (płytki, okładziny, farba olejna) do wysokości, co najmniej 1,6 m.

Ważną rolę pełni w gabinecie masażu oświetlenie naturalne w postaci okien lub przeszklonych powierzchni. Powinny one stanowić około 15% powierzchni podłogi. Aby uchronić się przed nadmiernym nasłonecznieniem warto zainstalować żaluzje poziome lub pionowe. Te ostatnie są bardziej praktyczne ze względu na łatwiejsze czyszczenie. W wersji bardzo nowoczesnej możliwe jest zastosowanie szkła okiennego przepuszczającego odpowiednią ilość światła w zależności od intensywności promieniowania słonecznego.
W pomieszczeniach bez dostępu światła naturalnego niezbędne jest zainstalowanie oświetlenia dającego minimum 150 luksów. Prawidłowe oświetlenie jest niezbędne dla łatwego kontrolowania wzrokiem okolic ciała poddawanych masażowi jak również obserwowanie reakcji osoby masowanej.

W celu dokładniejszego przyjrzenia się ewentualnym zmianom na skórze pacjenta lub drobnym grupom mięśniowym np. twarzy wskazane jest użycie przenośnej lampy, która umożliwia dodatkowe oświetlenie miejsca masażu. Godne polecenia są tutaj lampy bezcieniowe eliminujące zasłonięcie cieniem masowanego obszaru. Regulowane, elastyczne ramię umożliwia dowolne ustawienie lampy. Dostępne są w wersji ściennej lub na ruchomym stojaku. Nowoczesne żarówki zapewniają, co najmniej kilka tysięcy godzin pracy.

Wpływ na jakość oświetlenia pomieszczeń wywiera także racjonalny dobór barw - jasnych i pastelowych w tonacji żółci i zieleni. Pomagają one również uzyskać psychiczne odprężenie pacjenta. W pomieszczeniach bez wentylacji naturalnej w postaci wietrzenia, konieczne jest zapewnienie mechanicznej wymiany powietrza w celu zagwarantowania odpowiedniej wilgotności, ruchu powietrza, usuwania nieprzyjemnych zapachów (pot) i zanieczyszczeń.

Trzeba pamiętać, że przy tworzeniu gabinetu masażu należy opierać się na zatwierdzonym przez stację sanitarno – epidemiologiczną projekcie budowlanym sporządzonym przez specjalistę.

Kiedy już posiadamy wykończone pomieszczenie możemy przystąpić do wyposażenia go w sprzęty i urządzenia. Podstawowym elementem tego wyposażenia jest stół do masażu, który stanowi główną część stanowiska pracy masażysty. Możliwości producentów są tu praktycznie niczym nie ograniczone i w związku z tym ich oferta handlowa jest bardzo bogata. O tym, jaki stół jest potrzebny decyduje potencjalny nabywca znający cel, jakiemu ma służyć stół i jakie są jego możliwości finansowe.

Stoły do masażu posiadają wieloczęściowe leżyska pokryte materiałami skóropodobnymi w szerokiej gamie kolorów łatwymi w utrzymaniu ich w czystości. Oparte są na metalowych ramach, czasami zaopatrzonych w kółka umożliwiające łatwe ich przemieszczanie w pomieszczeniu oraz w systemy regulacji wysokości ułatwiające wejście i zejście pacjenta. Regulacja stwarza możliwość dostosowania stołu do wzrostu masażysty, co ma ogromne znaczenie dla zachowania prawidłowej pozycji w czasie pracy. Regulacja wysokości może następować poprzez sterowanie ręczne lub elektryczne i hydrauliczne w droższych wersjach.

Jako przykład można podać dwa typy stołów: S 412 i S 422, produkowane przez firmę INNOW. Są to stoły o wymiarach 195 x 70 cm i wysokości 60 – 90 cm o wadze 45 kg. Posiadają dzielone leżysko i podłokietniki. Wycięcie na nos i usta w części podgłowowej umożliwia pacjentowi swobodne oddychanie poprawiając komfort w czasie zabiegu. Części leżyska pokryte są skóropodobnym, zmywalnym materiałem. Dodatkowo wyposażone są w wieszak na podkłady higieniczne. Regulacja odbywa się ręcznie lub elektrycznie.

Drugim przykładem są stoły do masażu z serii SMA – 2,SMA - 2E i SMA – 2H firmy Tech-Med. Mogą one być wykorzystywane do wszystkich rodzajów masażu leczniczego i sportowego. Każdy stół tego typu posiada lekką konstrukcję nośną z możliwością regulacji wysokości: SMA – 2 ręcznie, SMA – 2E elektrycznie przy pomocy siłownika zasilanego prądem bezpiecznym, z transformatora 220/24V i sterowanego pilotem ręcznym. SMA – 2H sterowany jest poprzez naciskanie dźwigni nożnej siłownika hydraulicznego. Wymiary stołów to 195 x 68 cm.

Jeśli do pracy potrzebujemy więcej niż jednego stołu a powierzchnia gabinetu jest niewielka lub, gdy planujemy wizyty domowe u pacjentów możemy skorzystać z bogatej oferty przenośnych stołów do masażu firmy Habys. Stół MEDMAL posiada aluminiową konstrukcję a wymiary leżyska: 180 x 60 lub 70 cm, po złożeniu 90 x 60 lub 70 x 18 cm, regulowana wysokość 70-90 cm i waga 16-18 kg sprawiają, że stół jest komfortowy w użyciu, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca.

Dodatkowo stoły do masażu można wyposażyć w różnej wielkości kliny i półwałki odciążenie, uniesienie różnych odcinków ciała lub wybiórcze zmniejszenie napięcie grup mięśniowych. Wykonane są one gąbki lateksowej pokrytej materiałem typu skay. W przypadku tańszych stołów bez możliwości regulacji wysokości konieczne jest doposażenie ich w stopnie ułatwiające wejście i zejście pacjenta ze stołu.

W razie braku oddzielnego pomieszczania szatni przylegającej do pokoju masażu konieczne jest wydzielenie jej w części gabinetu. Do tego celu możemy użyć ruchomych parawanów. W tej części powinny się zaleźć: wieszak (ścienny lub stojący), krzesło lub ławka dla ułatwienia rozbierania osobom starszym lub niepełnosprawnym.

Dla łatwego prowadzenia dokumentacji należy umieścić w gabinecie biurko z szufladami, prostą półkę na różne przedmioty i książki. W pobliżu stołu do masażu umieszczamy półkę lub mały stolik na kółkach na oliwki, balsamy talk i serwetki higieniczne używane w czasie zabiegu. Niewielka szafka zamykana z kilkoma półkami będzie służyła nam jako schowek na podkłady higieniczne, ręczniki papierowe, środki czystości i dezynfekcyjne.

Dodatkowymi elementami, w które warto wyposażyć gabinet masażu jest lampa Sollux dla dodatkowego, miejscowego ogrzania ciała pacjenta. W celu zapewnienia maksymalnej czystości pomieszczenia wskazane jest używanie lampy bakteriobójczej. W tak niewielkich pomieszczeniach jak gabinety masażu efektywność zapewniają lampy bakteriobójcze do bezpośredniego naświetlania o mocy 30 – 40 W.

Należy pamiętać, że poziom wyposażenia gabinetu zależy od wielkości pomieszczenia i naszych możliwości finansowych. Zbyt duże oszczędności spowodują, że nie będzie wzbudzał zaufania pacjentów, a praca w nim nie będzie sprawiała nam przyjemności i satysfakcji. Postawmy, więc na nowoczesność i funkcjonalność poparte oczywiście wysokimi kwalifikacjami zawodowymi.

Mam nadzieję, że po zapoznaniu się z treścią tego artykułu wszyscy, którzy już pracują lub też mają zamiar stworzyć sobie stanowisko pracy masażysty uzyskają kilka wskazówek, na co zwrócić szczególna uwagę, aby ich praca stała się dla nich łatwiejsza i przyjemniejsza, a dla pacjentów była bezpieczna i skuteczna.

autorem artykułu jest Andrzej Polok http://www.emedyk.pl/artykul.php?ida...idartykul=1299

http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskiego masazu stop warszawa wroclaw krakow gdansk koszalin kielce zielona gorlice

09-03-2010 18:56

Kiedy jesteś zestresowany Twoje ciało jest napięte, masz problemy z koncentracją, czujesz się rozdrażniony, brak Ci chęci do podejmowania jakiegokolwiek wysiłku.

W takiej sytuacji warto jest wykonać kilka ćwiczeń oddechowych. Oddychanie jest czynnością automatyczną, nad którą większość z nas nawet się nie zastanawia. Zwrócenie uwagi na sposób, w jaki oddychamy, czynienie tego wolniej i bardziej równomiernie pozwoli Ci się zrelaksować i pobudzić organizm do działania.

Rodzaje oddechu

Można wyróżnić trzy rodzaje oddychania: brzuszne, środkowe oraz szczytowe. U mężczyzn najczęściej występuje oddychanie brzuszne, u kobiet zaś szczytowe. Rzadko spotykany jest oddech całymi płucami (obejmujący wszystkie powyższe rodzaje oddychania).

Prawidłowe oddychanie

Aby w pełni wykorzystać swoje zdolności umysłowe i fizyczne należy wyrobić u siebie nawyk oddychania pełnymi płucami. Polega ono na nabieraniu nosem powietrza, kolejno, do płuc dolnych, środkowych i górnych, po czym następuje spokojny wydech. Całość powinna się odbywać w określonym rytmie.

Po co oddychać w taki sposób?

Nasz organizm narażony na działanie różnych stresorów mobilizuje się, między innymi poprzez napięcie mięśni i zwiększenie ciśnienia krwi. Jest to spuścizną po naszych przodkach. Pierwotnie służyło to bowiem reakcji – uciekaj lub walcz. To dowód na to, iż istnieje bezpośredni związek pomiędzy napięciem mięśni a stanem emocjonalnym. Związek ten działa w obie strony. Oznacza to zatem, że rozluźniając mięśnie mamy możliwość rozładowania wewnętrznego pobudzenia.

Możemy tego dokonać między innymi dzięki masażowi oddechem oraz innym technikom relaksacyjnym.

Trening autogenny Schulza

Twórcą Treningu Autogennego jest niemiecki lekarz J.H. Schulz. Trening ten składa się z prostych ćwiczeń umysłowych, których wykonywanie prowadzi do odczuwania wewnętrznego spokoju i ciszy. Technika ta polega na powtarzaniu pewnych formuł podczas odczuwania głębokiego odprężenia, przy czym kładziony jest nacisk na odczuwanie przyjemnego ciepła i ciężkości.

Relaksacja progresywna Jakobsona

Metoda Jacobsona opiera się na napinaniu i rozluźnianiu różnych grup mięśni, co prowadzi do odczuwania głębokiego relaksu. Celem treningu jest nauczenie się świadomego odczuwania własnego ciała, co wiąże się między innymi z rozróżnianiem stanu napięcia od stanu rozluźnienia. Jak się bowiem okazuje, napięcie mięśni, które towarzyszy różnym reakcjom emocjonalnym jest często automatyczne,

Korzyści wynikające z głebokiego oddychania

Sztuka oddychania, wbrew pozorom nie jest łatwa i wymaga długotrwałych ćwiczeń.

Mimo tego, warto jest się jej nauczyć, gdyż pozwala na wyciszenie myśli, mobilizację organizmu, a także podnosi poziom koncentracji. Przydatna jest nie tylko w pracy.

Różni terapeuci wykorzystują w pracy masaż oddechem, ponieważ jest on doskonalą metodą terapeutyczną. Stosowany jest między innymi w leczeniu zaburzeń nerwicowych, bezsenności i depresji.

Spokojny oddech powoduje rozluźnienie mięśni, spadek ciśnienia, a także spowolnienie pracy serca, co prowadzi do poczucia wewnętrznego spokoju, regeneracji ciała i umysłu.

Ewa Sławska http://www.doz.pl/czytelnia/a1191-Masaz_oddechem

http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskiego masazu stop warszawa wroclaw krakow gdansk koszalin kielce zielona gorlice

06-03-2010 20:13

zapraszamy na publiczny pokaz masazu tajskiego w Gdansku w sobote 10.04 od godziny 10.

klub winda raclawicka 17

Pokaz trwac bedzie 45-50 minut i uczestnicy pokazu beda miec okazje wyprobowania tego masazu na wlasnym ciele.

wstep 5zl.

ps planowany kurs w gdansku 11-14.4. Koszt 800zl, 2 osoby 1400zl.

http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskiego masazu stop warszawa wroclaw krakow gdansk koszalin kielce zielona gorlice

06-03-2010 20:13

17 marca o godzinie 16.00 oraz 21.00 zapraszamy do pureyoga studio na
pokazy masażu tajskiego - wstęp wolny.

kazdy z pokazow trwa minimum 1h i uczestnicy moga byc modelami do masazu.

Wrocław, ul.Kotlarska 40, IV p (wejscie od Igielnej)

ps kurs tajskiego 27-30.3 800zl, 2 osoby 1400zl - otwarty rowniez dla amatorow masazu

http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskiego masazu stop warszawa wroclaw krakow gdansk koszalin kielce zielona gorlice

Strona 1 z 2:
 1 
 > 
Archiwum
2007
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
2008
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
2009
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
2010
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
2011
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
2012
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
2013
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
2014
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
2015
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
2016
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
2017
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
2018
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
2019
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
2020
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
2021
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
2022
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
2023
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
2024
Luty
Marzec
Kwiecień


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:58.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.