kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

22-08-2009 19:09

fragment opinii niewidomego masazysty o kursie tajskiego:

"Masaż wykonywany jest w parterze, na macie. Nie ma tu żadnej pracy z energią czy jakimiś tam wydumanymi meridianami. Jest to strikte fizyczna robota. Pacjent leży, a terapeuta klęczy obok, nad nim, lub na jednej nodze, gdy druga jest wykroczna. Masaż ten polega na tym, by używać siły własnego ciała i nie męczyć się podczas zabiegu.

Myślałem, że od dlugiego klęczenia będą mnie boleć nogi czy kregoslup lędźwiowy, ale tak nie było. Kanya zwraca uwagę na ergonomię technik i to by podczas ich wykonywania nie zrobiliśmy sobie sami kuku.

Pierwszy etap pokazów to były uciski wzdłuż charakterystycznych dla tego masażu linii na nogach. Nie są one jakieś wymyślnie skomplikowane i łatwo je zapamiętać, bo przebiegają zazwyczaj wzdłuż obrysu mięśni lub ścięgien. Prowadzą od przyczepów jednej grupy do drugiej itd. Uciskasz dwoma kciukami i tyle. No właśnie. Jak się już tak kilka godzin nauciskałem, to chciałem jechać do domu. Myśleliśmy z kumplami, że to będzie takie tam fiki miki, i tu nas Kanya zaskoczyła.

Zaczęła pokazywać techniki rozciągania powięzi, mięśni i pracy na stawach.

Znam wiele technik z terapii manualnej, ale to, co Kanya wydziwiała, robiło wrażenie. Np technika będąca równocześnie trakcją, rozciąganiem powięzi, rotacją, i tak na wielu stawach, mięśniach i na wiele sposobów.

Techniki, poza tym, że skuteczne, to są bardzo widowiskowe. Po pierwszym dniu czułem się jak po treningu karate.

Masaż w niektórych miejscach jest bolesny, ale ból ten musi być znośny i nie duży. Ogólnie wrażenie po tym masażu jest przyjemne. Cały zabieg jest podobny do tych z yumeiho. Jest on jednak w moim odczuciu delikatniejszy, bardziej przemyślany i nie tak siermiężny, jak u japończyków. Nie ma też manipulacji na stawach obwodowych (przynajmniej na pierwszym etapie kursu). Jest to tzw. masaż jogiczny, więc głównie skupia się na streczingu i pracy z tkanką miękką.

Początkowo planowaliśmy, jako starzy wyjadacze, zrobić z kumplami dwa etapy od strzału - podstawowy i zaawansowany. Jednak materiału jest dużo więc postanowiliśmy po pierwszym etapie zrezygnować, by przedstawioną nam wiedzę przetrawić na spokojnie. Nie polecam więc robienia dwóch stopni na raz. Za dużo tego jest, a wiedza, którą dzieli się Kanya wymaga treningu i precyzji. Nie jest to jednak trudna sztuka.

Jest to spokojna, precyzyjna robota. Można ją podzielić na segmenty np. robiąc sam kręgosłup, lub całe ciało albo po prostu nogi ze stopami. Technik też jest wiele i nie trzeba, choć można, stosować wszystkie.
Na pierwszym etapie pokazywany jest ogólny masaż całego ciała w pozycji leżącej na plecach, brzuchu, bocznej jak i siedzącej. Nie ma twarzy i zbyt wielu manipulacji. Nie ma też zbyt żmudnej roboty na samych stopach. Jest natomiast dużo ciekawych rozściągań i pracy z powięzią. Trochę to wszystko zahacza też o podstawy neuromobilizacji.

Ważna jest wygoda samego pacjenta, jak i ergonomia technik wykonywanych przez terapeutę.

Do tego masażu nie potrzebny jest wzrok. Potrzebne są natomiast dobre czucie i trochę orientacji przestrzennej (nie mylić z orientacją w terenie). Pisząc o orientacji przestrzennej mam na myśli uświadomienie sobie, że świad posiada 3 wymiary. W masażu tym bawimy się ciałem rozciągając je w różnych kierunkach. Góra, dół, lewo, prawo - stąd ta widowiskowość.

Jarek W. "
calosc opinii i dyskusja "Masaż tajski - moja subiektywna recenzja" http://groups.google.pl/group/terapi...b8b4a0dd14316#

http://massagethai.info

17-08-2009 15:20

wklejam tekst od administratora listy dyskusyjnej zalozonej i prowadzonej przez masazystow niewidomych, ktory poprosil mnie o wstawienie info na necie. Przekaz to info w srodowisku niewidomych.

"Witaj!

Pragnę zaprosić wszystkich masażystów i fizjoterapeutów, którzy zawodowo zajmują się lub po prostu interesują Terapią Manualną, do zapisania się na nową mailingową listę dyskusyjną poświęconą tej dziedzinie rehabilitacji.

Chciałbym, by ta lista służyła nam jako forum, na którym będziemy mogli wymieniać swoje doświadczenia zawodowe, porozmawiać o książkach, kursach czy problemach jakie napotykamy codziennie podczas wykonywania naszego zawodu.

Terapia Manualna - POLSKA

Aby zapisać się na listę należy wysłać pustego maila pod adres:

terapiamanualnapolska-subscribe@googlegroups.com

A następnie postępować wedlug wskazówek zawartych w mailu, który otrzymacie.

Posty na listę wysyłamy na adres:

terapiamanualnapolska@googlegroups.com

Prefix umieszczony w treści tematu to:

[TMP]

Strona grupy:

http://groups.google.pl/group/terapiamanualnapolska

By wypisać się z listy, podobnie jak przy zapisywaniu, tak i w tym przypadku, wysyłamy pustego maila ale na adres:

terapiamanualnapolska-unsubscribe@googlegroups.com

W razie jakichkolwiek problemów z zapisaniem się, lub z sugestiami usprawnienia listy piszcie do mnie na adres e-mail: bystrooki@gmail.com

Do zobaczenia na nowej liście! "
http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa

17-08-2009 15:17

XVII Międzynarodowe Targi Sprzętu Rehabilitacyjnego REHABILITACJA

8 – 10 października

Łódź, Obiekty targowe przy ul. ks. Skorupki i Stefanowskiego

http://rehabilitacja.interservis.pl/

REHABILITACJA to uznane w Europie i największe w Polsce targi urządzeń i rozwiązań służących rehabilitacji, opiece, profilaktyce zdrowotnej i integracji.

W poprzedniej edycji w targach uczestniczyło 299 firm, które prezentowały swoją ofertę w 4 pawilonach oraz na powierzchni zewnętrznej. Targi odwiedziło 11 673 zwiedzających, a wśród nich przedstawiciele środowiska medycznego, placówek opiekuńczych, fundacji, oraz dystrybutorzy i sprzedawcy sprzętu z całego kraju. Uczestniczą oni również w bogatym programie konferencji naukowych, warsztatach oraz spotkaniach dla specjalistów.

Każdego roku wzrasta ilość osób niepełnosprawnych odwiedzających targi. Dla nich Targi Rehabilitacja to okazja by w jednym miejscu sprawdzić i porównać oferty różnych producentów, a także by uzyskać informacje o nowych programach pozwalających na uzyskanie refundacji i dofinansowań sprzętu i procedur rehabilitacyjnych.

Od pierwszej edycji Targów REHABILITACJA, ich misją była promocja aktywności i samodzielności osób niepełnosprawnych oraz idei integracji społecznej. W ramach wystawy oraz programu wydarzeń towarzyszących. Targi stworzyły forum dla instytucji, organizacji i fundacji, które w swoich stoiskach, oraz poprzez interaktywne warsztaty i prezentacje informują o możliwościach kształcenia, terapii i aktywizacji zawodowej czy też aktywnych sposobach spędzania wolnego czasu.

Zakres targow:
# Mobilność
# Kinezyterapia
# Fizykoterapia
# Hydroterapia
# Zaopatrzenie ortopedyczne
# Pomoce w życiu codziennym
# Wyposażenie mieszkań, miejsc pracy i budynków
# Pomoce dla słabowidzących i niewidomych
# Pomoce dla niesłyszących
# Pomoce dla osób niemych i z zaburzeniami mowy
# Urządzenia ułatwiające obsługę komputera osobom niepełnosprawnym ruchowo
# Odzież i wyposażenie ochronne
# Sprzęt sportowo-rehabilitacyjny
# Terapia psychomotoryczna
# Odnowa biologiczna, wellness, spa
# Turystyka zdrowotna
# Zrzeszenia, instytucje, organizacje
# Wydawnictwa i media

Organizator:
INTERSERVIS Sp. z o.o.
ul. Stefanowskiego 24
90-537 Łódź

Kontakt:
tel.: 042/ 637 12 15; 637 27 58
fax.: 042/ 639 79 80
e-mail: rehabilitacja@interservis.pl

http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskie masaze stop warszawa

14-08-2009 00:03

Tysiące słupszczan skorzystało z bezpłatnych zabiegów, które oferuje nowy salon sprzedaży łóżek leczniczych. W ten nietypowy sposób firma zachęca do kupna swojego produktu. Słupscy lekarze sceptycznie się o nim wypowiadają

Przed salonem firmy Ceragem przy ul. Wojska Polskiego codziennie ustawia się kolejka chętnych na trwający 40 minut zabieg na leczniczym łóżku masującym. Ludzie nie kryją zachwytu. - Po zabiegu czuję się cudownie, mijają dolegliwości - mówi Gabriela Mackus ze Słupska, która z darmowej usługi skorzystała już ponad 30 razy.

Nie trzeba się rejestrować, płacić ani nawet przynosić książeczek zdrowia. - Jestem już tu 54. raz - mówi Konrad Kowalczyk ze Słupska. - Polecam zabiegi każdemu, są darmowe a panie z obsługi bardzo miłe.

Tajemnicą dobrego samopoczucia klientów firmy jest jej produkt - lecznicze łóżko masujące, wynalazek rodem z Korei Południowej.

Gdy część osób leży na łóżkach masujących, inni czekają na swoją kolej. W tym czasie pracownik wyjaśnia działanie łóżka i prowadzi krótką rozgrzewkę, która ma rozruszać mięśnie.

- Tak wygląda marketing naszej firmy na całym świecie - mówi Włodzimierz Tomaszewski, pełnomocnik firmy.

- Klienci mogą bezpłatnie testować łóżko, jak długo chcą, ale tylko raz dziennie, nie naciskamy na kupno.

Według producenta łóżko pomaga na wiele schorzeń przede wszystkim na kręgosłup, masaż ma pobudzać organizm do samoleczenia. Wykorzystuje m.in. akupresurę, promienie podczerwone i masaż.

Jednak słupscy lekarze z oddziału rehabilitacyjnego słupskiego szpitala sceptycznie się na ten temat wypowiadają. - Pacjenci pytają nas o opinię - mówi Edward Pokorny, lekarz. - Nie znamy tego produktu i nic na jego temat nie możemy powiedzieć. Jednak z praktyki lekarskiej wiem, że jeżeli coś działa na wszystko, to znaczy, że nie działa na nic.

Łóżko przetestowali za to lekarze ze szpitala w Białymstoku, którzy wydali firmie pozytywną opinię. - Pacjenci czuli wyraźną poprawę stanu zdrowia, mijały dolegliwości kręgosłupa, szczególnie części lędźwiowej - mówi Danuta Pietrzak, ordynator oddziału rehabilitacyjnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku. - Tylko w kilku przypadkach nastąpiło nasilenie bólu, jednak w 95 procentach przypadków łóżko pomagało naszym pacjentom.

http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskie masaze stop warszawa

14-08-2009 00:02

TECHNIKUM
MASAŻU LECZNICZEGO
Łódź, ul. Dziewanny 24
organizuje w terminie
14.09. - 25.09.2009r. (w godz. 14.00 – 18.20)

DNI OTWARTE
Dla osób z problemami zdrowotnymi, które wymagają
masażu leczniczego lub zabiegów fizykoterapeutycznych:
elektroterapię, magnetoterapię, ultradźwięki, laser, krioterapię,
drenaż limfatyczny, masaż w środowisku wodnym.

Zgłoszenia telefoniczne : 042 657 79 41. Odpłatność 10 zł za zabieg.

http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskie masaze stop warszawa

Strona 1 z 3:
 1 
 > 
Archiwum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:02.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.