kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

19-10-2020 12:20

Salon to istna wisienka na torcie każdego domu czy mieszkania. To w salonie podejmujemy gości, urządzamy przyjęcia świąteczne, do salony zapraszamy przyjaciół, w salonie odpoczywamy, bawimy się z dziećmi- spędzamy najwięcej czasu. Warto więc, by wnętrze salonu było wnętrzem, które jak najbardziej odzwierciedla nasz gust, a co za tym idzie, w którym będziemy się czuć jak przysłowiowa "ryba w wodzie". Wielu z nas urządza dziś swoje salonu w duchu nowoczesności, jakie więc obrazy będą pasowały do zaaranżowanych nowocześnie wnętrz?

Czym charakteryzuje się nowoczesny styl w architekturze wnętrz?

Prostota, przejrzystość, przestrzeń, brak zbytecznych dekoracji, sporo światła, a jednocześnie nie może być szablonowo i nudno. Tak chyba w największym skrócie określilibyśmy styl nowoczesny we wnętrzach.

Styl nowoczesny narodził się jako odpowiedź na przesyt zbytnimi zdobieniami i ornamentyką, a miało to miejsce jeszcze na początku ubiegłego wieku. Gdy się rodził, idee jakie mu przyświecały głosiły praktyczność wnętrza oraz jego funkcjonalność i tak zostało w zasadzie do dziś. Początki stylu nowoczesnego jaki znamy dziś nierozerwalnie wiążą się z najbardziej znanymi architektami tamtych czasów, czyli Ludwigiem Mies van der Rohe czy Le Corbusierem.

Styl nowoczesny we wnętrzach to uwielbienie prostoty - nie ma tu miejsca na zdobność ani na przesadę. Panuje umiłowanie prostych linii i geometrii zamkniętej w kołach, trójkątach i innych wielokątach. Gdy patrzymy na wnętrze nowoczesne pierwszymi naszymi skojarzeniami ma być spokój, stonowanie, przejrzystość. Oko ma cieszyć przestrzeń, a jeśli mówimy już o dekoracjach to dekoracyjne w stylu nowoczesnym jest to, co jakościowe- wysoko jakościowe wykończenie mebli, piękne blaty, naturalne tkaniny, ewentualnie jakaś ciekawa rzeźba, minimalistyczna lampa bądź ciekawa dekoracja ścienna- choćby obraz. Wybierając kolory do nowoczesnego salonu raczej nie szalejemy z całą paletą barw, a zostajemy przy bardzo stonowanych szarościach, beżach, bieli, czerni, etc.- ma być raczej neutralnie, nie jaskrawo.

Nowoczesne obrazy do salonu

Styl nowoczesny jest bardzo oszczędny w dekoracje, lecz nie oznacza to, iż wyklucza on wszelkie ozdoby. Jednymi z dopuszczalnych dla tego stylu dekoracji są dekoracje ścienne - obrazy na płótnie, fotoobrazy, grafiki czy plakaty - oczywiście utrzymane w duchu nowoczesnym i w danej tematyce bliskiej stylowi nowoczesnemu. Jednymi z najbardziej pożądanych typów obrazów na płótnie do nowoczesnego salonu są obrazy czarnobiałe - mogą one przedstawiać miasta, zwierzęta, pojedyncze przedmioty lub rośliny. Osoby, które lubią rośliny wybierają także chętnie obrazy z motywami botanicznymi - chyba najbardziej popularne to te przedstawiające liście monstery czy bananowca. Styl nowoczesny na obrazach to także wszelka geometria, a więc geometryczne serca, geometrycznie przedstawione zwierzęta (najczęściej głowy jeleni, wilka czy sowy), etc. Chcąc powiesić coś ciekawego we wnętrzu nowoczesnym, warto też nie patrzeć jedynie na tematykę obrazu, a na jego format- zdecydowanie lepiej zrezygnować z małym i licznych obrazów, grafik czy plakatów, a raczej w nowoczesnym salonie powiesić jeden obraz w formacie XXL - np. nad kanapą lub nad telewizorem.

19-10-2020 12:11

Pojemniki próżniowe są znane niemal wszystkim, a jednak niewiele osób wciąż je używa. A to błąd, gdyż przechowywanie wszelkiego rodzaju żywności w pojemnikach próżniowych przyczynia się do zachowania ich świeżości nawet 3-5 razy dłużej. Po drugie przechowywanie jedzenia w warunkach próżni, a więc bez tlenu, pozwala przechowywać je bardziej higienicznie, a także nie marnować jedzenia. Jako Polacy marnujemy rocznie setki ton produktów spożywczych i gotowych dań, trzeba odwrócić ten trend i dużo racjonalniej podchodzić do zakupów spożywczych jak i nauczyć się w bardziej trwały sposób przechowywać żywność.

Czyszczenie pojemników próżniowych

Pojemniki próżniowe najczęściej kupić można w całych zestawach pojemników o różnej wielkości. Wkładane są one jeden w drugi, więc jeśli akurat nie używamy ich, bardzo łatwo jest je przechowywać, gdyż nie zajmuje wiele miejsca w kuchennej szafce. Ich mycie także jest bardzo prosta, a to dlatego, iż pojemniki mają prosty kształt (kwadratowe, prostokątne, okrągłe) pudełek z pokrywkami, dlatego myjąc je zdecydowanie bez problemu dotrzemy w każde miejsce pojemnika. Na rynku znaleźć można pojemniki wykonane z grubego plastiku lub/i ze szkła, najczęściej nadają się one do mycia w zmywarce. Jeśli jednak myjemy je ręcznie, wystarczy gąbka i kropla płynu do mycia naczyń, by całkiem dokładnie umyć pojemnik. Po umyciu dokładnie spłukujemy i osuszamy.

Czy można włożyć próżniowy pojemnik do mikrofalówki?

Odpowiedź brzmi twierdząco- można. No chyba, że coś całkiem przeciwnego napisze producent na swoim produkcie, zawsze należy wziąć to pod uwagę. Na tym właśnie polega wygoda używania pojemników próżniowych, można w nich przechowywać żywność- i w szafkach, i w lodówkach - jak również podgrzewać ją w nich. By pojemnik próżniowy nadawał się do użycia w mikrofalówce, musi być wykonany z odpowiedniego materiału- najlepiej ze szkła lub z bardzo twardego tworzywa sztucznego. Trzeba pamiętać, by jedzenie w pojemniku próżniowych, które podgrzewamy w mikrofalówce, było odkryte- trzeba zdjąć pokrywkę pojemnika. Podgrzewanie w pojemnikach pozwala także dbać o czystość samej mikrofalówki- nic się nam nie rozbryzguje i nie plami, wyjmujemy ciepłe i gotowe do spożycia jedzenie.

Przechowywanie pojemników próżniowych

Jak już wspomniano wyżej, przechowywanie pojemników próżniowych jest banalnie proste. Kupując komplet pojemników dostajemy od producenta pudełka o różnych pojemnościach, które w razie nieużywania ich, można przechować w suchym miejscu- np. w szafce czy szufladzie kuchennej. Wkładamy pojemniki jeden w drugi, a więc nie zajmują one niemal w ogóle miejsca. Pamiętać jednak trzeba, by przed schowaniem pojemników do szafki, dokładnie je umyć wodą z płynem do mycia naczyń oraz wysuszyć i dopiero tak przygotowane odłożyć do następnego użycia.

Pojemniki próżniowe np. firmy https://seeyoo.pl/ to idealne rozwiązanie do każdej kuchni, dzięki któremu znaczniej mniej marnować żywność i trwalej ją przechowywać. Pozwalają utrzymać świeżość owoców i warzyw, mięs, ryb, gotowych dań- w tym zup, sosów, makaronów, można w nich także przechowywać produkty suche jak kasze czy mąki.

19-10-2020 11:49

Zbyt suche lub zbyt wilgotne powietrze w domu- dwa problemy, które niemal na równi potrafią uprzykrzyć życie domownikom. Ze zbyt suchym powietrzem łatwiej jest nam sobie jednak poradzić, gorzej z tym zawilgoconym, które powoduje wiele szkód i ma zły wpływ na ludzki organizm, jeśli jesteśmy na nie narażeni w sposób stały. Na ratunek przychodzą osuszacze powietrza. Podpowiemy, jak działają i dlaczego warto je mieć.

Osuszacz powietrza - zastosowanie

Osuszacz powietrza taki, jak z firmy https://meacopolska.pl/ sprawdzi się wszędzie tam, gdy borykamy się z problemem nadmiernej wilgoci. Dlaczego nadmiar wilgoci jest szkodliwy? Otóż stwarza ona środowisko do powstawania pleśni oraz grzybów, które są realnym zagrożeniem dla naszego zdrowia oraz dla kondycji budynku w jakim mieszkamy. Optymalna wilgotność to wilgotność na poziomie 40-60%, jeśli jest wyższa, warto zdecydowanie zainwestować w urządzenie do osuszania. Zbyt duża ilość wilgoci powoduje częste infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych.

Osuszacz dzięki zastosowanym w nim technologiom wyłapuje z powietrza wszelkie drobinki wilgoci, która następnie zostają skroplone i zatrzymane w specjalnym zbiorniku. Jednocześnie urządzenie wypuszcza także suche powietrze.

Osuszacze sprawdzą się w każdym przypadku, gdy mamy problem z:
• niesprawną wentylacją- wszelkie działania codzienne jak pranie, gotowanie, mycie podłóg powodują utrzymywanie się wilgoci w powietrzu, gdyż powietrze jest słabo wentylowane,
• niesprawną hydroizolacją budynku mieszkalnego- zawilgocenia zaczynają się od piwnic, ale dotyczyć też mogą ścian i kondygnacji całego budynku,
• brakiem izolacji cieplnej budynku- przemarzające ściany są podatne na pojawienie się na nich i rozwój pleśni oraz grzybów,
• zalaniem lub powodzią- jeśli dom stoi na podmokłych terenach lub terenach zalewowych, nawet kilka razy w roku narażony jest na zalanie lub podtopienie, a to skutkuje trwałymi zawilgoceniami budynku.

Czy warto kupić osuszacz powietrza?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście twierdząca, jeśli spotykamy się z wymienionymi wyżej problemami dotyczącymi naszych domów. Problemami, które także będą wymagały używania osuszacza choć raz na jakiś czas są dziurawe, przeciekające dachy, niesprawne instalacje wodno-kanalizacyjne, wysoki poziom wód gruntowych czy też wilgoć technologiczna, która bierze się z wody znajdującej się w ścianach i podłogach nowo wybudowanych domów lub domów po remontach, w których nie osuszono wnętrz w odpowiednim czasie.

Osuszacz jest potrzebny w takich sytuacjach po to, by utrzymywać w pomieszczeniach odpowiedniego stanu wilgotności, eliminować jej nadmiar. Jak już wspomnieliśmy, jest to nie tylko ważne ze względów estetycznych (brak zawilgoceń to brak pleśni i grzybów na ścianach czy sufitach), ale przede wszystkim zdrowotnych.
Na jakoś powietrza na zewnątrz nie mamy czasem realnego wpływu, ale mamy możliwość zadbać o powietrze w naszych domach. To bardzo ważne, zwłaszcza gdy mamy w domu alergików. Osuszacz to nas sprzymierzeniec w walce z alergenami, z roztoczami kurzu oraz z niebezpieczną pleśnią i grzybami. Osuszacz pomaga także zredukować nieprzyjemne zapachy, jakie pojawiają się we wnętrzach słabo wentylowanych, gdzie powietrze jest stęchłe i ciężkie.

19-10-2020 11:41

Prawie każda z nas marzy o długich, gęstych i lśniących włosach, które można stylizować na wszelkie sposoby i które zachwycają, gdyż są jednym z najbardziej pożądanych atrybutów kobiecości. Kiedyś trzeba było pogodzić się z tym, jakie włosy się ma, zaś dziś najlepsze salony oferują zabiegi przedłużające i zagęszczające włosy, które w kilka godzin pozwalają stać się niemal zupełnie inną kobietą! Na czym polega zabieg przedłużania włosów i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Przedłużanie i zagęszczanie włosów- na czym polega i dla kogo jest?

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy zabiegi zagęszczające i przedłużające włosy są dla Ciebie to stanowczo mówimy, że są dla każdej kobiety. Niezależnie od tego jakie są Twoje włosy, dobry stylista posiadający doświadczenie wybierze dla Ciebie odpowiednią metodę przedłużania włosów, tak byś z salonu wyszła jako kobieta odmieniona, pewna siebie i szczęśliwa.

Zabiegi przedłużające włosy dedykowane są paniom, które pragną metamorfozy swojego wyglądu, lecz nie chcą czekać na naturalny wzrost włosa, co czasem jest bardzo długim procesem. Polecane są także osobom z rzadkimi włosami, które to osoby zyskują na zabiegu wiele pewności siebie i swój całkiem nowy wizerunek. Włosy można przedłużyć nawet o 20-60 centymetrów!

Czy wiecie, że istnieje aż kilkanaście różnych metod przedłużania włosów? Do najbardziej znanych i lubianych metod należą:
• metoda keratynowa- polega na zgrzewaniu pasm włosów na ciepło przy użyciu keratyny- naturalnego budulca włosów; metoda ta polecana jest nawet zniszczonym i kruchym włosom,
• metoda micro rings - jedna z najpopularniejszych polegająca na doczepianiu włosów za pomocą malutkich ringów tuż przy nasadzie włosów naturalnych,
• metoda tulejkowa- jest to metoda niemal identyczna z metoda micro rings, zamiast ringów wykorzystywane są jednak tulejki- tak samo jak powyższa metoda tak i ta wygląda bardzo naturalnie,
• metoda kanapkowa (tape on) - to jedna z najbardziej ulubionych metod przedłużania włosów gwiazd; polega na doczepianiu pasemek włosów na kilkucentymetrowej taśmie, taśma ta jest niewyczuwalna, a zabieg pozwala idealnie stylizować włosy zaraz po jego zakończeniu.

Przedłużanie włosów- cena

Cena zabiegu jest zawsze indywidualnie określana przez stylistę, a składa się na nią kilka czynników- wybrana metoda przedłużania włosów, jakość i rodzaj pasm doczepianych włosów, a także wybrana przez klientkę długość oraz struktura i kondycja jej naturalnych włosów. Zabieg przedłużania włosów to w przybliżeniu wydatek od 1000 do 4000 złotych.

Czy przedłużanie włosów jest szkodliwe?

Pierwszą zasadą jest to, by włosy poddawać wszelkim zabiegom jedynie w sprawdzonych salonach, jak https://rstylehair.pl/, prowadzone przez osoby z doświadczeniem w tej dziedzinie. Nigdy nie eksperymentujmy i nie kuśmy się bardzo niskimi cenami, gdyż możemy trwale sobie włosy zniszczyć. Zabieg przedłużania włosów nie ma żadnego ujemnego wpływu na włosy naturalne. Pamiętać trzeba, by o swoje i o przedłużone włosy odpowiednio dbać, stosować dobre kosmetyki- dobrze, by zawierały wysokiej jakości keratynę i spać w luźno zawiązanym kucyku, który pomoże nam uniknąć splątania się włosów podczas snu.

Archiwum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:27.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.