kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

17-06-2021 18:01

Kobiety uwielbiają biżuterię, dzięki niej zyskują pewność siebie i czują się bardziej kobieco. Niestety czasem nie możemy nosić tego co tak naprawdę nam się podoba. Efektowne kolczyki, które idealnie sprawdzą się na zbliżającej imprezie lub okazałe pierścionki do noszenia na co dzień. Dodatków, z których musimy rezygnować jest wiele i nie jest to wcale nic przyjemnego. Powodów może być wiele, uczulenia na materiał z jakiego biżuteria jest wykonana lub ból podczas jej noszenia. Jednym z takich przypadków, jest ból uszu podczas noszenia kolczyków. Dlaczego się pojawia i jak go uniknąć?

Co powoduje ból naszych uszu? Czy od kolczyków mogą boleć uszy?

Jednym z powodów, przez który czujemy ból uszu, jest zakup nieodpowiedniej biżuterii. Chodzi tutaj głównie o materiał z jakiego jest ona wykonana. Przypadłość ta najczęściej doskwiera tym, którzy decydują się na zakup sztucznej biżuterii. Zazwyczaj srebro czy złoto, nie stanowi przyczyny tego problemu. Problem zaczyna nam doskwierać, w momencie, gdy zauważymy opuchliznę i pierwsze zaczerwienienia. Powodem tego może być na przykład alergia. Wiele osób dopiero po fakcie dowiaduje się o tym, że jest wrażliwym na dany gatunek metalu. Głównym winowajcą jest nikiel, powszechnie stosowany w jubilerstwie. Uczulone osoby, powinny zatem czym prędzej odstawić biżuterie i wystrzegać się jej. Alternatywą dla niej jest ta, która stworzona jest ze stali chirurgicznej. Stal chirurgiczna jest materiałem antyalergicznym, nie powoduje żadnych reakcji zapalnych, swędzenia ani wysypki. Jest więc bardzo popularna u osób uczulonych na biżuterie sztuczną, a nawet tą wykonaną ze srebra.

Nieodpowiednio dobrane kolczyki, jaki może być skutek?

Kolejnym z powodów bólu, jaki odczuwamy podczas noszenia kolczyków, jest ich nieumiejętne dobranie. Pokaźne, długie kolczyki idealnie nadające się jako dodatek do wieczorowych strojów, po kilku godzinach po prostu obciążają płatek naszego ucha. Choć raz w życiu każda z nas doświadczyła tego na własnej skórze i potwierdzi, że wolałaby od tego stronić. Dlatego też, jeżeli zauważyliśmy, że nasze uszy bardzo złe znoszą tak zdobione ozdoby, powinniśmy z nich zrezygnować. Nie chodzi tu o to, aby zupełnie wyeliminować je ze swojego życia, ale dobrać te które posiadają stosunkowo mniejszą wagę.

Jeżeli decydujesz się na kolczyki, noś je systematycznie

Równie częstym powodem bolących uszu jest długa przerwa w korzystaniu z kolczyków. W momencie, kiedy nosimy kolczyki na co dzień, nasz organizm przyzwyczaja się do nich i traktuje je jako swojego „kąpana”. W sytuacji, gdy kolczyki ubieramy sporadycznie, na pewne okazje, organizm może odebrać je jako swojego intruza i doprowadzać do sytuacji, w której chce się ich pozbyć. Kolejnym problemem może być też nieodpowiednia pielęgnacja biżuterii. W sytuacji, gdy jest ona rzadko ubierana lub nawet codziennie, warto ją systematycznie dezynfekować lub przecierać wilgotną ściereczką. Bowiem zanieczyszczony kolczyk, który ma bezpośredni kontakt z naszym ciałem to idealne miejsce na przenoszenie bakterii, które w mgnieniu oka mogą spowodować niechcianą infekcję.

17-06-2021 17:59

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że ceny za pobór energii elektrycznej stale pną się w górę. Dla niektórych staje się to coraz mniej opłacalne i szukają lepszych rozwiązań. Jednym z nich jest montaż instalacji fotowoltaicznej w swoim domu. Może nie jesteśmy przekonani do niej ze względu na cenę, która wydaje się mało atrakcyjna, ale powinniśmy przyjrzeć się bliżej wynikających z niej korzyści. Jeżeli jesteś w trakcie budowy swojego domu, warto otworzyć sobie furtkę na modernizację go w przyszłości. Nowoczesne rozwiązania i rozwijająca się technologia to zachęcające środki, do wprowadzenia zmian.

Warunki dla instalacji fotowoltaicznej

O korzystnych warunkach możemy mówić w tedy, kiedy jesteśmy w stanie zamontować panel pod kątem od 30°-45°, na skośnym dachu. W przypadku płaskich dachów, kąt nie powinien być tak duży, ponieważ, na panele oddziałuje siła wiatru. W tym przypadku konstrukcja powinna mieć nachylenie od 15° do 20°. Standardowa instalacja posiadająca moc około 3kWp zajmuje co najmniej 15m2 powierzchni. Nie wliczając w to montażowych odstępów. Panele fotowoltaiczne powinny być rozmieszczone na wolnej przestrzeni, której nie będą zacieniać drzewa, kominy, czy inne elementy dachu.

Warunki utrudnione to takie, w których mamy do czynienia z przynajmniej jednym niekorzystnym czynnikiem. Można w nie wliczyć skomplikowaną budowę dachu, specyficzny kąt nachylenia lub też konieczność ominięcia elementów, w stylu okien czy kominów. Utrudnieniem jest także powstałe zaciemnienie, przez które będzie trzeba nieregularnie rozmieścić panele fotowoltaiczne. Jeżeli mamy do czynienia z takimi warunkami, może dość do sytuacji, w których koniecznym będzie zamontowanie znacznie mniejszej ilości paneli, przez co w konsekwencji uzyskamy mniejszą moc.

Trzecią grupą są warunki, w których montaż instalacji jest niemożliwy. Najczęściej przypada to na dachy złożone, posiadające wiele odchyleń, na których nie ma miejsca na zamontowanie nawet kilku paneli. Trzeba liczyć się z tym, że najmniejsza moc instalacji do swojego montażu potrzebuje przynajmniej 5m2 powierzchni, nie wliczając w nią odstępów montażowych. Dodatkowo, musi być ona doskonale nasłoneczniona, aby w pełni spełniać swoje możliwości.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż instalacji fotowoltaicznej?

Instalacje fotowoltaiczne dostarczają nam wielu korzyści. Pierwszą z nich jest niezależność od dostawców prądu. Co za tym idzie nie musimy płacić już za pobór energii z sieci i nie musimy przejmować się stale wzrastającymi kosztami za jej wykorzystywanie. Ponadto, stajemy się bardziej ekologiczni, nie zanieczyszczamy naszego powietrza, gdyż instalacja nie produkuje żadnych toksycznych oparów. Na koniec warto wspomnieć o jej zasilaniu, czyli wykorzystywaniu źródła odnawialnego. Paliwa kopalniane znikają w błyskawicznym tempie, a więc prędzej czy później może ich zabraknąć. Słońca na szczęście mamy pod dostatkiem, tak więc korzystanie z niego to metoda na pozyskiwanie energii, którą będziemy mogli cieszyć się przez wiele lat.

Archiwum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:42.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.