kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

02-07-2020 12:09

Każdy kto jest kierowcą niemal raz w życiu spotkał się lub się spotka z trudnymi sytuacjami na drodze, które wymagać będą fachowej pomocy drogowej. Wymagają jej wszelkiego rodzaju awarie czy usterki, ale także wzywana jest do poważniejszych kolizji oraz wypadków. Nikomu nie życzymy, by usługi pomocy drogowej były mu przydatne, ale podpowiemy kilka wskazówek w jaki sposób szukać pomocy drogowej w Niemczech, jaka jest cena za usługi oraz czy można na miejsce wezwać fachowców z Polski.

Pomoc drogowa w Niemczech - koszt

Nigdzie tak często nie wyjeżdżamy jako Polacy jak do Niemiec. Jedziemy tam albo docelowo (np. pracować lub mieszkać) lub przejeżdżamy przez ten kraj udając się dalej na zachód Europy. Z tego też wynika, iż wiele awarii, usterek czy kolizji spotyka Polaków na niemieckich drogach, w tym autostradach. Jak szukać takiej pomocy i jak kształtują się niemieckie ceny za takie usługi?

Będąc w Niemczech można korzystać zarówno z usług tamtejszej pomocy drogowej lub polskich firm, jak np. https://www.pomoc-drogowa-laweta-niemcy.com.pl/. Ceny kształtują się mniej więcej podobnie, ewentualnie trochę taniej jest u Polaków. Dla przykładu koszt zabrania na lawetę auta w Niemczech to 200-300 euro plus 1-2 złote za każdy przejechany kilometr do miejsca docelowego. Będąc w Niemczech warto założyć sobie niemiecką kartę ACAD, która uprawnia do wielu bezpłatnych usług pomocy drogowej w razie konieczności jej wezwania. Karta ta upoważnia do bezpłatnych usług w tak szerokim zakresie, w jakim sobie to wybierzemy. Ale co bardzo ważne- taką kartę można wyrobić w sytuacji, gdy zamieszkujemy w Niemczech.

Podstawowa forma karty kosztuje w skali roku 54 euro i uprawnia nas do pomocy w razie wypadków i awarii na terenie Niemiec, a także do holowania auta do najbliższego warsztatu. Mamy w tym wypadku dostęp do 24- godzinnej infolinii wypadkowej oraz do pierwszej porady prawnej gratis. Karta dostępna jest także w wariantach "plus" oraz "premium". Wariant "premium" kosztuje rocznie 139 euro i uprawnia do pomocy na całym świecie. Uprawnia także do transportu powrotnego w przypadku katastrof maturalnych za granicą.

Polska pomoc drogowa w Niemczech

Jeśli jesteśmy na terenie Niemiec np. tylko przejazdem, możemy skorzystać z pomocy drogowej, którą oferują polskie firmy działające na terenie tego kraju i na terenie niemal całej Europy. Polska firma dojeżdża szybko na miejsce awarii lub wypadku (firmy z Polski są często zarejestrowana w większych miastach Niemiec) i odholowuje nasz pojazd albo do Polski albo do najbliższego warsztatu na terenie Niemiec- zależnie od życzenia klienta. Firmy działają przez 7 dni w tygodniu oraz całodobowo, co sprawia, iż nikt nigdy nie zostanie bez fachowej pomocy w nawet najbardziej trudnych drogowych sytuacjach. Polskie firmy świadczące pomoc drogową na terenie RFN obsługują niemal każdą niemiecką autostradę, a często oferują dość konkurencyjne ceny w porównaniu z ich niemieckimi odpowiednikami. Sporą zaletą jest też to, iż korzystając z pomocy Polaków unikamy stresujących kłopotów z komunikacją w języku obcym.

Archiwum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:25.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.