kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

29-09-2020 19:42

Niemiecki to 12. najczęściej używany język na naszej planecie. Posługuje się nim 132 miliony osób. Z kolei dane Internet World Stats pokazują, że to 10. język sieci. Co ciekawe, aż 93,8% populacji Niemiec korzysta z dobrodziejstw świata wirtualnego. Do tego to język naszych zachodnich sąsiadów. Nie da się przejść obok tego obojętnie. Wszystko to przemawia za tym, aby wcielić Twój plan w życie, prawda? Potrzebujesz wykonać tłumaczenie strony www z i na język niemiecki? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Jesteś we właściwym miejscu! Jak czytamy na https://englishtranslations.pl/ Abraham Lincoln mawiał: "pamiętaj, iż Twoja własna determinacja, by osiągnąć sukces, liczy się bardziej niż cokolwiek innego na świecie". John C. Maxwell powiedział: "jeżeli chcesz odnieść sukces, musisz skupić się na tym, czego możesz dokonać, a nie na tym, czego nie możesz". Chcesz, aby traktowano Cię poważnie i odebrano we właściwy sposób? Marzy Ci się sukces na rynku niemieckim? Powinieneś podążyć ścieżką razem z odpowiednim, zawodowym tłumaczem. To kierunek, który na pewno przyniesie Ci spełnienie. Zainteresowany?

Strona internetowa – Twoja wizytówka w biznesie

Jak stworzyć świetnie działającą stronę www w języku obcym? Jak zachęcić klientów docelowych do interakcji? W jaki sposób zadbać o prawidłowe słownictwo i styl strony? Fakt, masz wiele pytań. Na pewno niektóre z nich Cię martwią. Spokojnie. Na początek zastanów się: czym się wyróżniasz? Potraktuj stronę jako wizytówkę. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko jeden raz więc dokładnie zastanów się, jak chcesz pokazać się w innym miejscu. To, co podoba się Polakom niekoniecznie musi przypaść do gustu użytkownikom angielskiego z USA czy Belgii. Dobrze też mieć kogoś, kto zwyczajnie będzie posiadał praktyczne umiejętności, aby Ci pomóc. Kogoś, kto zna upodobania i mentalność tych osób. Prezentacja jest szalenie ważna. Jeżeli pokażesz się od jak najlepszej strony, możesz osiągnąć naprawdę wiele. Nie uda Ci się to jednak bez mądrych działań. A jeżeli naprawdę chcesz trafić do serc swoich potencjalnych odbiorców pomyśl też o lokalizacji. Po co? Eliminuje ona wszelkie różnice, jakie mogą istnieć pomiędzy polskim a niemieckim

Interesujesz się językiem niderlandzkim? Wejdź na https://tlumacz-niderlandzki.pl/ i sprawdź nasze artykuły!

Tommy Hillfirger stwierdził: "droga do sukcesu nie jest łatwa w nawigacji, ale dzięki ciężkiej pracy, dążeniu i pasji możliwe jest spełnienie amerykańskiego snu". Orison Swett Marden podkreślał: "silny człowiek nie jest ofiarą swojego otoczenia. Tworzy sprzyjające mu warunki. Jego wewnętrzna siła i energia sprawiają, że wszystkie sprawy toczą się po jego myśli". Brian Tracy podkreśla: "przedsiębiorcy, którzy odnoszą największe sukcesy, są silnie ukierunkowani na rynek i klienta". Zamiast myśleć o tym, że chcesz to zrobić pora na działanie. Gotowy? Jeżeli tak, przejdź do dalszej części artykułu.

Tłumaczenia niemiecki

Interesują Cię tłumaczenia niemieckiego? Myślisz o tym, aby Twoja firma dodała niemiecki na swojej stronie www? Chcesz trafić do użytkowników Internetu w Niemczech? To świetny pomysł! Niemcy to nasz sąsiad. Naturalną koleją rzeczy wiele osób prowadzi tam interesy. Ktoś ma firmę przewozową, ktoś sprzedaje polskie kosmetyki na tamten rynek. Jedna osoba prowadzi szkołę językową, druga ma sklep z ubraniami. Pomysłów, biznesów i działań na linii Polska-Niemcy jest wiele. A Ty czym się zajmujesz? Niezależnie od profilu Twojej działalności nie da się dziś istnieć bez obecności w sieci. Skoro tu jesteś i czytasz ten artykuł na pewno masz stronę internetową, którą chcesz przetłumaczyć. Zgadza się? Pora więc rozejrzeć się za kimś, kto jest w stanie Ci oferować sprawny i profesjonalny proces tłumaczeniowego.

Kim jest idealny tłumacz dla Ciebie? Przede wszystkim musi być to profesjonalista. Żaden tam tłumacz online, amator czy kolega z firmy. Nie da się tego obejść. Jakość wymaga pracy. Zależy Ci na tym? Chcesz odnieść sukces? W takim razie przyszedł czas, aby poznać właściwego tłumacza. Jak to zrobić? Najprościej zgłosić się do biura tłumaczeń. Oczywiście możesz poszukać wśród wolnych strzelców, popytać wśród bliskich Ci osób. Zawsze też można wyjść na miasto i wywiesić ogłoszenie. Choć wydaje się, że prościej jest dziś zamieścić je w sieci.

Tłumaczenie stron www z i na język niemiecki - jak wykonać je poprawnie?

Czego dotyczy Twoja strona www? Określenie swojej branży czy tematyki strony to podstawa. Załóżmy, ze materiał źródłowy na Twojej stronie dotyczy storczyków. Klient ma dostęp do sklepu online oraz podstron z ogromną ilością wiedzy na temat tych roślin. Do kogo zwrócisz się z pomocą o wykonanie tłumaczenia tekstu? Na nic zda się Ci tłumacz przysięgły, który zna tajniki języka urzędowego. Słabym pomysłem jest również zwrócenie się o pomoc do kogoś, kto wykonuje tłumaczenia techniczne czy tłumaczenia medyczne. Potrzebny jest Ci ktoś, kto posiada specjalistyczną wiedzę. Ktoś, kto zapewni Ci wysoki poziom językowy. Do tego ma to być tłumacz pisemny. Na nic zda się również tłumacz języka angielskiego. Na rynku jest wiele biur tłumaczeń. Któreś z nich na pewno może oferować Ci to, czego szukasz. Dobrze wykonany przekład, to przekład pracujący na Twoje cele. Taki, który pomaga Ci, a nie osłabia Cię. Ma on wszystko to, co sprawia, że wygrasz. Choć w Internecie jest już dużo firm, jest to jeszcze ostatni moment, aby wyprzedzić konkurencję.

Jak tłumaczyć stronę, aby efekt był zadowalający?

• Wybierz profesjonalnego tłumacza.
• Dobierz eksperta, który zna tematykę Twojej strony internetowej. Jest to szczególnie ważne w przypadku tłumaczeń specjalistycznych.
• Współpracuj z renomowanym biurem tłumaczeń lub powszechnie szanowanym tłumaczem.
• Jasno określ swoje priorytety, cele i oczekiwania.
• Porozmawiaj z tłumaczem o specyfice rynku niemieckiego. Przedyskutujcie to czy opłaca się tu dosłowne tłumaczenie czy wskazana jest lokalizacja tekstu.
• Nie spiesz się. Pośpiech jest Twoich wrogiem. Tłumaczenie stron internetowych to projekt czasochłonny. Daj sobie czas na podjęcie właściwej decyzji.
• Nie myśl jedynie przez pryzmat finansów. Cena jest bardzo ważna, ale dobry tłumacz to inwestycja, która zaprocentuje.
• Bądź niezaprzeczalnie dobry. Jeżeli masz naprawdę dobre produkty czy usługi lub pomysły, użytkownicy języka niemieckiego na pewno to docenią!

Dlaczego tak ważne jest profesjonalne tłumaczenie stron www?

To fundament. Od tego się zaczyna wszelkie inne działania. Jak możemy dowiedzieć się z https://tlumaczenia-cv.pl/ profesjonalny przekład strony www z lub na język niemiecki to tworzenie Twojej wizytówki w języku obcym. Pokazuje Cię takim, jakim chcesz. Podkreśla to, co dla Ciebie jest najważniejsze. Buduje i rozszerza Twoją markę, produkt czy usługę na nowy rynek. Pokazuje jako kogoś oferującego najwyższą usługę. Przedstawia Cię w jak najlepszym świetle. Co jeszcze? To również gwarancja bezbłędności. Pewność, że nie będzie wpadek i problemów, które opóźnią większy proces. Proces Twojego wejścia na nowy rynek.

Pomyśl teraz o tym wszystkim, co możesz zyskać dzięki dobrej stronie internetowej. Widzisz to oczami wyobraźni? Właśnie! Dotrzesz do nowych ludzi, zbudujesz z nimi więź, przyciągniesz ich do siebie. Dla właściciela firmy sprzedającego jakieś produkty czy usługi jest to naprawdę coś cennego! Od tej chwili bowiem masz nowych potencjalnych klientów. Dobre tłumaczenie to szansa na to, że te nowe osoby staną się Twoimi ambasadorami. A to z kolei najlepsza reklama na świecie.

Wyobraź sobie także wszystko, co może pójść źle w sytuacji, kiedy zatrudniasz amatora lub nieodpowiedniego tłumacza. To bardziej niemiłe, ale pozwól sobie na taką małą wizualizację. Spróbujemy? Taki człowiek zawala Ci termin. Już od pierwszych dni współpracy niszczy Ci nerwy. Mało tego! Kiedy oddaje przekład, to słownictwo w języku docelowym jest błędne. Wszędzie czuć niechlujstwo i błędy. Po rozmowie obiecuje poprawki, ale dalej nie jest dobrze. W efekcie masz przekład z błędami. Mnoży to problemy już na początku Twojego procesu wejścia na niemiecki rynek. Wszędzie musisz tłumaczyć się za dziwną terminologię i wpadki. Na domiar złego pierwsi klienci oceniają Cię przez to negatywnie. Na pewno nie chcesz, aby się to spełniło, prawda? Właśnie! Oddaj tłumaczenie stron internetowych we właściwe ręce. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że Twoja inwestycja jest tą właściwą i w odpowiednim czasie zaprocentuje.

29-09-2020 18:14

Wciąż zastanawiasz się co wybrać- abonament czy może ofertę telefonu i internetu na kartę? Choć usługi prepaid są bardziej elastyczne, operatorzy komórkowi widzą wyraźny trend wzrostowy klientów abonamentowych. W różnych względów wybieramy właśnie abonament, dlatego zastanówmy się "dlaczego".

Plusy posiadania telefonu na abonament

Jesteście ciekawi jak przedstawiają się liczebnie klienci z abonamentem biorąc pod uwagę różnych operatorów? Otóż najwięcej klientów abonamentowych ma obecnie Orange (ponad 10 milionów) i Play (ponad 9 milionów). Na kolejnych miejscach plasują się odpowiednio Plus i T- Mobile. Jak czytamy na http://mobilepr.info/ z oferty na kartę (prepaid) korzysta najwięcej klientów w sieci Play i w Orange - po mniej więcej 5 milionów klientów w każdej z tych sieci komórkowych. Najwięcej osób wybierających nową ofertę rezygnuje z oferty na kartę w Plusie i wybiera zamiast tego opcję z abonamentem. Abonament ma wiele zalet, które są wygodne dla klientów, ale prawda jest taka, iż oferta abonamentowa to niemal sam czysty zysk dla sieci komórkowych- regularne wpłaty za abonament oraz klienci przywiązani do marki zazwyczaj na 24 miesiące. Średni miesięczny przychód z klienta abonamentowego T-Mobile w III kwartale 2019 roku wyniósł 38,87 zł, przy 12,96 zł dla klienta na kartę. Jakie zalety z abonamentu ma klient?

• będąc już jakiś czas lojalnym klientem abonamentowym danego operatora możemy czasem liczyć na specjalne promocje i oferty od sieci- sieć dba bowiem o to, by klienci przedłużali swoje abonamenty o kolejne 24 miesiące, muszą więc ich czymś kusić,
• jeśli kończy nam się oferta i chcemy ją przedłużyć, operatorzy kuszą nas nowymi urządzeniami, które w takim wypadku dostać można bez konieczności dopłacania za nie,
• często wraz z długością trwania abonamentu rośnie także limit internetu jaki daje nam w danej cenie operator- np. przy podpisaniu umowy jest to 10 GB, a po 2 latach już 30 Gb,
• ciekawą opcją są tzw. abonamenty rodzinne- ich zaletami jest to, iż często obejmują one duży pakiet transferu danych, nielimitowane rozmowy i SMSy, ponadto połączenie kilku numerów sprawia, że ceny maleją kaskadowo i cała rodzina może wspólnie oszczędzać na rachunkach telefonicznych,
• oferta abonamentowa jest wygodna- nie myślisz o uzupełnianiu konta doładowaniami,
• podczas zawierania umowy można wziąć dobre urządzenie i spłacać jego wartość co miesiąc wraz z opłatą abonamentową- poza abonamentem trzeba by kupić sobie dobrego smartfonu samemu i jednorazowo wydać 800, 1000 a czasem nawet 3500 złotych.

Jak znaleźć korzystną ofertę na abonament?

Szukając dobrej oferty na abonament trzeba ocenić jakie mamy potrzeby w związku z używaniem telefonu komórkowego. By widzieć wszystkie oferty w jednym miejscu i szybko je porównać, warto znaleźć w sieci porównywarki ofert- kilka kliknięć i mamy jak na dłoni pakiety wszystkich operatorów w interesującej nas cenie.
Jakie mamy obecnie na rynku najtańsze oferty abonamentowe? Oto one:
• za 7,99 w sieci OTVARTA mamy pakiet 60 minut do wszystkich krajowych sieci stacjonarnych i komórkowych, a także paczkę 2000 MB,
• za 16,7 zł w premium mobile mamy połączenia i smsy bez limitu oraz aż 3 GB internetu.

23-09-2020 10:57

Tłumaczenia prawne oraz tłumaczenia prawnicze, choć występują między nimi istotne różnice i nie są tym samym, zawsze wymagają, by wykonywał je specjalista w dziedzinie przekładów językowych. Są to tłumaczenia wysoko specjalistyczne, które najczęściej wymagają uwierzytelnienia, dlatego ich przekład należy do tłumaczy przysięgłych. Czym są tłumaczenia prawne oraz prawnicze i jakie są między nimi różnice?

Tłumaczenia prawne- czym są?

Tłumaczenia prawne to jedna z dziedzin tłumaczeń, która zajmuje się tłumaczeniem tekstów prawnych, takich jak chociażby teksty sądowe, wyroki, ustawy. Teksty prawne pisane są wysoko specjalistycznym językiem prawniczym, ich tłumaczenia podejmować mogą się jedynie tłumacze przysięgli, którzy mają prawo uwierzytelnić takie przełożone teksty i dokumenty. Wśród wszystkich tekstów prawnych można wyodrębnić różne pomniejsze kategorie, do których zaliczyć można chociażby wspomniane przekłady sądowe, przekłady aktów prawnych Unii Europejskiej, przekłady aktów normatywnych- np. ustaw, rozporządzeń sejmowych, prawo spółek, umowy cywilnoprawne i handlowe w obrocie gospodarczym, etc. Tłumacz, który zajmuje się na co dzień tłumaczeniami prawnymi winien znać odpowiednią, ściśle specjalistyczną terminologię. Teksty prawne są w większości przypadków wysoce sformalizowane oraz konwencjonalne- ewentualne różnice mogą zachodzić jednak w odrębnych kręgach kulturowych w zakresie uprzejmości i bezosobowego charakteru komunikacji. Tłumaczenie prawne musi w pełni oddawać sens tekstu wyjściowego, a także musi być odpowiednio osadzone w konwencji języka prawnego. Ogromnie ważna tutaj jest nie tylko leksyka, ale także interpunkcja.

Szukasz tłumaczeń prawniczych? Wejdź na https://supertlumacz.pl/tlumaczenia-prawnicze/ i skontaktuj się ze specjalistą!

Tłumaczenie prawnicze a tłumaczenie przysięgłe

Czym różnią się tłumaczenia prawne oraz tłumaczeń prawniczych? Przede wszystkim źródłem danego tekstu do przekładu. Tłumaczenia prawne dotyczą tekstów stanowiących prawo lub je opisujących i zaliczyć do nich możemy, jak już wspomniano w pierwszym akapicie, ustawy, pisma sądowe, dyrektywy, rozporządzenia, normy, uchwały, itp. Tłumaczenia prawnicze są nieco czymś innym, a zaliczyć do nich możemy takie teksty jak komentarze do pism prawnych- np. do ustaw, prace naukowe z dziedziny prawa, podręczniki prawne, glosa. Tłumaczenia prawne należą do tłumaczeń przysięgłych- wykonywać je więc może jedynie tłumacz przysięgły, którego imię i nazwisko widnieją w spisie takowych tłumaczy m.in. na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

Tłumaczenia prawnicze i prawne- kiedy ich potrzebujemy?

Tłumaczenia prawne i prawnicze są najczęściej zlecane przez podmioty na co dzień zajmujące się prawem- stanowieniem go lub nauczaniem go. Mogą to być np. państwowi ustawodawcy, nauczyciele akademiccy, ale teksty takie są także często potrzebne firmom, instytucjom, spółkom, w niektórych przypadkach także klientom indywidualnym. Zlecając takie tłumaczenie należy zawsze wybrać najlepszego specjalistę w tej dziedzinie przekładów- są one bowiem mocno wymagające, ważna jest tu wiedza prawnicza, szerokie słownictwo specjalistyczne oraz wiedza prawna dotycząca danej kultury prawnej języka, na jaki tłumaczony jest prawny lub prawniczy tekst.

Archiwum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:13.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.